bugün

uludağ sözlük ün zevkini almış yazarların eylemidir.
(bkz: uludağ sözlük ün kemikleşmiş kadrosu)
(bkz: yalan)
ev mev hikaye. yahu nasıl bir insan sanal olan bir şeyi bu kadar sahiplenebiliyor anlamıyorum. uludagsözlük bizlerin yazılarını gösteren bir yerdir. ekşi sözlüğe gitmiyorum orası kaka ben uludağ'ı seviyorum burası evim gibi diyen yazarın ruhi problemleri vardır. sigara markası değil ki bu "ben winston içemem abi" gibi muhabbetlere meze olsun.
Nedir yani? ekşi sözlük yazılarınızı bir seviyeden alıp bambaşka bir yere çıkarır. çok daha geniş kitlelerce okunmasını sağlar. kendimizi kandırmayalım. benim yazarken tek derdim okunmak. kimi zaman takdir ve eleştiri almak. normalde zaten yazmamımızın sebebi budur. tamam uludağsözlük de güzel bir sözlük burda yazmaya da devam ederiz. fakat ekşi sözlüğe yazar olmak önemliydi benim için. bunu sözlük faşizmine döndürmeye gerek yok ki zaten bu yalandır. yapmayan çıkmayacaktır. çok özel sebepleri olmayanlar dışında. misal stevemcqueen.
duygusal zekası belli bir seviyeye ulaşmamış kişilerin anlamakta zorluk çekeceği tavırdır.
ekşi sözlük yazarı yada çaylağı sıfatını kabul etmemek ve uludağ sözlük'te kalarak gitmemeyi tercih etmek.

yazılarımızın bulunduğu seviyeden memnun olan insanların uludağ sözlükte kalarak burda yazılarını yazmaya devam etmesi.

(bkz: hepimiz ulu yuz)
(bkz: seni yanlız bırakır mıyız)
sekizinci nesil çaylak olduğumu öğrendiğim öğle saatlerinden beri isteyip de yapamadığım eylem gidememek. evet aylardır hatta bir yılı aşkın bir süredir bu anı bekliyordum; çaylaksınız. iyi güzel de neden gidemiyorum...

(bkz: ulum benim ulum benim)
nedeni 'gittim gördüm geldim. sarmadı. senin gibi olmadı be sözlük. üstüne gül koklayamadım.' şeklinde açıklanabilecek durum.
**