bugün

Mansur Yavaş'ın açık ara iyi olduğu şeklinde verilecek cevaptır.
vatandaşın ara gazı vererek başımıza getirdiği boş beleş iki boş beleş belediye başkanları versusudur.
Tabi ki mansur yavaş.

imamoğlu henüz genç. istanbul'a yapacağı çok hizmetler var. Sonra sıra ona da gelir.
Mansur yavaş'tır. kendisi Türk milliyetçisidir. O yüzden daha da bir severim.
Mansur yavaş.
Mansur Yavaş milliyetçi bir isim. Elbette Mansur Yavaş diyorum. Lakin cumhurbaşkanı adayı olamayacağı için hiçbir önem ifade etmiyor. Kılıçdaroğlu seçimi yine bir şekilde AKP'ye altın tepside sunacak. Yıllar sonra bu entryi hatırlatmak zorunda kalacağım büyük ihtimalle efendim.
Mansur yavaş. Sadece milliyetçi olduğu için değil,
milliyetçiliği layıkıyla Canlandırdığı için. Milletine ve devletine sahip çıkan adam gibi adam.

Ve şu açıdan da yaklaşırsak:
Mansur yavaş, türk toplumunda bir çok kesim tarafından kabul görebilecek bir kişiliktir. Kendisinin siyasi sağdaki geçmişi ve şu an için CHP içinde ulusalcı-milliyetçileri temsil etmesi,

Toplum içindeki kültürel çatışmalara son getirebilir.
Seçildiği taktirde Türk toplumunu kutuplaştırmak yerine birleştirebilir.

Tabii dersimli kemalın işine gelip, izin verirse.
mansur gökçek aday olursa ilk turda oyumu alamaz. ikinci turda ise mecburen veririm.

ekrem imamoğlu ise ilk turda oyumu alabilir. şovmence tavırları var ama istanbul'daki hizmetlerini de görüyoruz. öyle ya da böyle, imamoğlu ülkenin havasını değiştirdi.
imamoğlu biraz daha belediye başkanı olarak göreve devam edip sonrada chp genel başkanı olmalıdır benim şahsi düşünceme göre. mansur yavaş ise cumhurbaşkanlığı için biçilmiş kaftan diyebiliriz. ankara'yı chp kaybetmez yavaş sonrası ankara belediyesi akp'ye geçmez. chp içinden yine bu görevi en iyi şekilde yapabilecek bir aday bulunur. ama şundan eminim mansur yavaş cumhurbaşkanlığı için erdoğan'ın karşısına çıkarsa milliyetçi, cumhuriyetçi, ulusalcı hatta muhafazakar kesimlerden çok rahat oy alabilecek bir aday. farklı siyasi görüşler baz alındığında imamoğlu'na göre yavaş'ın bir adım önde olduğunu düşünüyorum.

ama olur da erdoğan'ın karşısına kılıçdaroğlu kendisi aday olarak çıkmaya kalkarsa kesinlikle bir dönem daha erdoğan cumhurbaşkanı diyebiliriz. çünkü kılıçdaroğlu'nun oy alabileceği çevreler belli. daha çok sol seçmenden, birazda kürt ve alevi seçmenden hadi iyi partinin hatırına çok azda milliyetçi-muhafazakar seçmenden oy alabilir. ancak bu oy oranı erdoğan'ı yenmek için yeterli olmaz. en başta kılıçdaroğlu aleyhine yandaş medyanın sürekli yürüttüğü ssk'yı batıran müdür imajı ortada. kılıçdaroğlu ile erdoğan arasındaki yarış ekmeleddin-erdoğan yarışından farksız olmaz.
Mansur Yavaş. Ekrem hem müteahhit hem Karadenizli. Bilmem anlatabildim mi?
Mansur Yavaş bebegim.