bugün

adamdan midem bulandı ne karanlık biriymiş.

hakkında Google'da çıkmayan iddialar:

"1-i.Kıraç-I.Türker-TÜSiAD Başkanı-E.ihsanoğlu A.Doğan-Sabancı ve Eczabaşı Büyük aile bireyleri 12-03-2014 Kuzguncuk'ta toplantının sebebi ?

2-K.Derviş 25-03 2014 istanbul'da R.Koç-E.ihsanoğlu ve Israil fon örgütü Türkiye temsilcisi(G.J)Divan hotelinde görüşmeler..

3-Bu toplantıya katılan cemaatten iki kişi var...M.Yeşil ve E.Dumanlı..Hadi inkar etsinler...iki fotoğrafla işleri biter...

4-Bu toplantıda ilk karar şu."Hükümet Neo-Con-Baronlar-Cemaat"hakkında karar verdi.ilk görev E.Dumanlıya verildi.."2 gün önce yazıya dikkat

5- Neo-Con derin ağbileri| E. Dumanlı-m.yeşil şu an istanbul'da "Her zaman olduğu gibi o otelde"toplantı yapıyorlar.Ve 8 tuzluk vekil

6-K.Derviş 03-25-2014 istanbul'da R.Koç-E.ihsanoğlu ve Israil fon örgütü Türkiye temsilcisi(G.J)Toplantısında 40 milyon dolar?"

https://twitter.com/RuzgarBeyZap06
Kim lan bu dedirten insan.Hayırlısı bakalım diyorum.
rte'yi pek temiz, pek pir-u pak zanneden itlerin vay efendim israil örgütüyle buluşmuş diye öttüğü aday.

lan tayyip konuşurken bir şey yok da ihsanoğlu'nda mı zorunuza gidiyor?

hay sizin anlayışınıza..
(bkz: dat name)
Ekmeledddin kim amk? Ne bu sırf kazanmak için ideolojiden vazgeçme? Aırf bu yüzden gene Erdoğan kazanacak.
seni seviyorum demek kolay, zor olan ekmeleddin ihsanoğlu diyebilmektir.
koskoca adamların ismini alay konusu yapması esas komik olan durumdur. Arkasına sığındığın bazı şeyler var ve üniversite okumuşsun hiç olmadı(insanlığı belirleyen kriter ya hani, cahil desek değil ama kasıtlı öğrenmemiş o zaman), peki dostum derdin ne? Hayatta hiç bir şeyin garanti olmadığını bilmiyorsun, bugün adıyla dalga geçtiğin o adam yarın başka yerde olursa mal gibi kalacağın ise en garanti bilinen şey.
Yazık ki kılıçtaroğlunun tuzağına düşmüş, kazanacağım diye heveslenen, ancak sonucu görünce mısıra gideceğini düşündüğü reisi cumhur aday aday aday adayı.

Belki 4 dönem sonra 23 nisanda oturur koltuğa.
Chp mhp evliliğinin çocuğudur. Seçimden sonra yetim öksüz olarak ortada kalacaktır.
chp'li ve mhp'lilerin eleştirme hakkının olabileceği aday.

ama akpliler eleştiremez.

gören de dik duruş gösteren, hiç eğrisi olmayan parti sanacak akpyi.

lan siz değil misiniz sadık yakut'u da alan ertuğrul günay'ı da alan kutalmış türkeş'i de alan bülent arınç'ı da alan.

bu adamların birbirleriyle alakaları var mı ? yok. akp yapınca çatı parti birleştirici parti diğerleri yapınca içinizden kimseyi bulamadınız mı.

bre haysiyetsizler ekmeleddin hocaya atacak bok bulamadıkça bu adayın chp-mhp'yle ne alakası var, bu adam hiç siyaset yapmamış gibi şeylerle yıpratmaya çalışıyorsunuz.

23 nisan, yetim çocuk falan oo mizah hep bunlar.

hırsızlık sizde, ihanet sizde, namussuzluk sizde, kaypaklık sizde, dansözlük sizde, ahlaksızlık sizde ama suçlu mhp, chp ve ekmeleddin hoca.

necmettin erbakan'ın da dediği gibi;

hadi oradan hadi oradan.
toplumsal bir deneyin öznesi olmuştur.

kendilerine güvenmeyen chp ve mhpnin cumhurbaşkanı adayı (bence) başkalarının dayatmasıyla; geçmiş yaşamı, dünya görüşü hatta ve hatta dış görüntüsü bile kendilerinden olmayan bu adam olmuştur.

aslında bu adam ne mhp tabanına nede chp tabanına uyuyor ama ne hikmetse bu iki parti bu isim üzerinde mutabakata varabildiler hele hele chp gibi laiklik, cumhuriyet, modernlik, atatürkçülük gibi konularda çok hassas olan bir partinin adayı olması chpnin nasıl acınası bir kendine güvensizlik içinde olduğunun göstergesidir.

ekmeleddin ihsanoğlunun aday gösterilme sebebi acaba akp seçmeninden oy alabilirmiyiz düşüncesidir belki mantık olarak doğru gelebilir ama bu iki partinin tabanı da aşırı tepki gösterdiler ve gerçek chpliler bu durumdan çok rahatsız. chp ve mhp bu adayla kendini inkar etmiştir.

1 buçuk ay sonra deney başarılı olacak mı yoksa yine akpnin istediği mi olacak göreceğiz.

Kim kazanırsa kazansın yeterki Türkiye kazansın.
devlet bahçelinin çatı formülü basına sızıp, hasbelkader kamuoyu oluştuktan sonra bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde idi:

'herkesin, bunu nereden bulmuşlar, diyeceği bir adayla kamuoyunun önüne çıkacaklarını daha uygun bir çatı adayı çıkarılması halinde ona da destek vereceklerini açıkladı.' (1)

çatı formülasyonu, aday "ekmel" beyefendi ve geçmiş açıklamaların hepsi, adayın chp'nin değil mhp'nin adayı olduğunu gösteriyor.

bu süreçte en aktif rolü devlet bahçeli önderliğinde mhp oynamış görünüyor. ilk olarak kılıçdaroğlu önderliğinde chp'nin açıklaması da güzel bir manevradır. devlet bey ve şüreka sı da hiç ses etmeden çatı adayı kabul edivermişlerdir.

(bkz: analiz uzmanı gibi entry girmek)

(1)http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26367460.asp
akp içinde solcuyu,liberali,pkklıyı,amerikancıyı,barzocuyu,ingiliz devşirmelerini barındırabiliyor.akp içinde kimin kimle aynı özelliği var?ama muhalefet farklı kişi üzerinde mutabık kalmamalı.oh ne güzel istanbul!
geçen gece adı rüyama girdi yemin ediyorum. korktum ter içinde uyandım. rüyada aynen bunu söyleyip pusula sokuyordu her bir tarafıma: 1,2 ekmelettin senin için geldii; 3,4 çatınııı örrt; 5,6 al eline ılımlı islamı; 7,8 hepiniz öleceksiniz; 9,10 sandığa son.
her fırsatta ak parti seçmenine koyun, cahil diyen chp seçmeni için önemli bir sınavdır. bakalım chp seçmeni, önüne sunulan bu projeye oy verip geçecek mi, yoksa hayatlarında bir kez de olsa, "ulan napıyoruz, kim bu ekmel" diye sorgulayacaklar mı. göreceğiz. bence çok isabetli bir aday. kemalistlerin ne kadar omurgalı olduklarını veya olamadıklarını test edeceğiz. tatavacılar nerde sahi.

edit: yukarıda bi yerde bu adam hakkında milliyetçi türkçü filan demişler. düne kadar bu adamın varlığından haberi olmayanlar adama methiyeler düzmeye başladı, ulan bu adamın neresi türkçü.
sürüngen hayvanların üzerinden omurga edebiyatı yaptıkları muhalefet cb adayı.

not:kemalist değilim.
Rteyi sarsamayacak ezik kişilik.
Oyumun tek sahibi.
müjdat gezen,uğur dündar,levent kırca,zeki alasya,serra yılmaz,onur akın,şebnem sönmez,levent üzümcü,barış atay,tarık akan,edip akbayram gibi solcu ünlülere ve halka kemalist,

sağcı tabana dindar gibi gösterilmeye çalışılan cumhurbaşkanı adayıdır.

herşey olandan,hiçbir şey olmaz.
bu adama oy vermeyen tayyip'in ülkeyi getireceği durumdan sorumludur.
ülke gündemine gümbür, gümbür oturan, islam kalkınma konferansı örgütü eski başkanı,
kılıçtaroğlu ve bahçeli'nin çatı adayı.
hakkında, her kafadan bir ses çıkıyor.
Ak partinin de düşündüğü adaymış,
eşinin başı açıkmış,
başbakan'ın kopyasıymış,
yapılan anketlere bakılırsa hiç şansı yokmuş,
başbakan ile yakınmış - sonra uzaklaşmışlar!
islam işbirliği teşkilatı genel sekreteri, müslümanlar için ne yapmış?
laik mi, ılımlı şeriatçı mı( ne demekse) yoksa hem laik hem ılımlı şeriatçı mı?
mevcut çatı sakiniyle aynı ekoldenmiş!
madımak'da yakılanlar için verdiği beyanat korkutucuymuş!
F tipiymiş!
vs.
aklım karıştı!
Bilmece gibi aday!
Çatı yapalım derken temeli mi yıkıyoruz ne!
Eğer cumhurbaşkanı olursa yurdışı ziyaretlerinde ıradakilere zorlu dakikalar yaşatacak. Adamlar nasıl söyleyecek ekmeleddin kelimesini? *
laikliği ve atatürk'ü bir güzel övüp kamuoyunda "vay be adam vatansever, atatürkçü" izlenimi bırakmak istemiş cumhurbaşkanı adayı. sokakta herkesten ekmektin diye duyuyorum ismini. şahsi görüşüm, akp'nin adayıyla çekişeceği fakat koltuğu kapamayacağı yönünde.
GELDE KATILMA..

''Ekmeleddin bey ingiliz ajanı olmasaydı bende düşünebilirdim. Ancak mısırlı olması (mısır ingiliz sömürgesidir) ingilterede mastır yapmış olması, yıllarca islam işbirliği örgütü genel sekreteri olmasına rağmen, hiçbir basın yayın kuruluşuna islam aleminde dökülen kanlarla ilgili konuşmamış olması, filistinde çocuklar ölürken israili kınayamaması ve özellikle Kemal kılıçdaroğluna aday yaptırılması, dezavantajları. ingilterenin yetiştirdiği bir adam, sırasını bekledi ve beklenen gün geldi, RTE'nin karşısına çıkarılacak en güçlü aday, hem ingiliz destekli, hem sol destekli, hem kendisi sağcı gibi görünen biri olması ve sağcılardan da oy alabilecek olması düşündürücüdür. Kemal Kılıçdaroğlunda bu adamı bulup çıkaracak ne kabiliyet var, ne de zeka. Belliki isim ingiltereden geldi, daha doğrusu dayatıldı, şimdi CHP'de çatlak ses varmış gibi görünsede, ben bununda bir tezgah olduğuna inanıyorum yani, CHP'lilerin tümü evet çok iyi aday kesin destekliyoruz deseydi, karşı tarafta kuşku uyandırırdı, ancak şimdi onlarda bakın CHP'nin içinde sırf bu adam dindar diye karşı çıkanlar var, biz destekleyelim modundalar. Oysaki gerçek şu ki, CHP'nin kendisinin bulup ortaya attığı bir isim değil, CHP'nin strateji zekasıda böyle bir plan projeye yetmez. Bu plan sadece siyasi değil, hem milliyetçilerin oyunu alacaksın, hem dindarların, hem solcuların, bu iş öyle kolay değil, kaldıki isim çok önemli, ismin geçmişi çok önemli, siyasete bulaşmamış olması, uluslar arası tecrübesi olmasına rağmen, geri planda kendini tutmuş olmasıda çok önemli. Bakın bir sürü insan ismi hiç duymadım diyor, bu çok önemli, ismin lekelenmemiş olması, ismin göz önünde olmaması hepsi bir plan dahilinde olan şeyler. islam işbirliği teşkilatında olması, seçimin bu yönlü olmasıda önemli. Varın gerisini siz düşünün. Ben bu adamı ingilizler dayattı diyorum. O yüzden asla oy vermem'' , HAYDA BRE.
kılıç bey tarafından ekmeloğlu olarak tanıtılan kişi.