bugün

Gayet doğrudur ama bizim ülkemiz gibi ülkelerde bu uyarılar pek işlevli değildir.
Doğrudur.

Bu ekmek harbi sigara gibi bir şey. Beyaz ekmekten bahsediyorum tabii.

Yedikçe yiyesi geliyor insanın. Ekmek yicez derken yemek yemiyoruz.

Bir de hızlı yemek. Yavaş yemeyi öğrenmek gerekli. Haddinden fazla yediğini çok geç anlıyorsun.
vazgeçmek ve uzak durmak neden bu kadar zor bu besin öğelerinden anlamakta güçlük çektiğim bir durum.
şöyle bir ikilem çıkıyor ortaya, vücut metabolizma olarak neye ihtiyacı varsa onu talep eder beyin de bu talep doğrultusunda size komut gönderir. aşermenin en basit açıklaması da budur.
peki vücut bunlardan uzak durmak istemiyorsa ve beyin uzak tutmak için çok çabalıyorsa neden uzak durmalıyız. he sağlık açısından ise de neden vücut bunları bu kadar ısrarla talep etmektedir.
canan karatay bunu beğendi.
89 yaşındaki patronumun çaya 5 şeker attığını hergün görmem sonucunda hak vermediğim tezdir.
Niye lezzetli olan her şey zararlı?
Elma sekeri seklinde okudum biraz moralim bozuldu.

Karbonhidrat tuketimini sinirlamakta fayda var tabi. Ya da salin insanlari ne yemek istiyorlarsa yesinler.
3 ay kadardır doktor önerisi üzerine gluten içeren besinler yemiyorum. kendimi daha iyi falan hissetmiyorum. ancak uzun zaman sonra pide yedim ve bağırsaklarım bozuldu. yani glutensiz beslenerek daha önce olmayan bir gluten intoleransını tetikledim. geriye dönüşü var mı bilmem. umarım vardır.
sırf moda diye yapılan bu saçma, temelsiz sağlık önerileri yüzünden daha da sağlıksızlaşıyoruz.
benim anneannem 93 yaşında ölene kadar hamur işi yedi. gazetesini okumaya, örgüsünü örmeye de devam etti. tabii hareketleri yavaşlamıştı ama olsun o kadar.
pek ekmek sevmem. ama dozunda şeker ve gluten -aptalca diyetlerle kendimizi yabancılaştırmadığımız sürece- gayet de güzel şeyler.
Maalesef yediğimiz her şey katkılı, doğal olan her şey de pahalı...

Ekonomik gücü olmayan insan düzgün beslenemiyor, adam doymak için pilavın yanında ekmek yiyor, sonra kilo alıyor, derdinden dolayı sigara içiyor, sonrası malum zaten hastaneler, uğraş dur..

Her şey para...
ingiltere'de glikozun gıdalarda vs kullanımı tamamen yasak. fransa da öyle.

ama tayyibim sağ olsun millete glikoz yedirmek için kendini parçaladı zamanında.
(bkz: sözlükte Canan Karatay devrimi)
Oooof of. Manyak mısınız kardeşim siz. Keyif veren güzel ne varsa düşmansınız.
insanları aç bırakıp psikolojilerini bozuyorsunuz.
Ekmek yeme
Tatlı yeme
Et yeme.
Bunları yemeyenin şeyi kalkmaz bir süre sonra.
insanın en büyük düşmanı sigara.