bugün

silinen verilerinizi veya sıkıntı yaratan hard disklerini kurtarmanızı yarayan programcık. demosu indirilip denenebülür.
varyasyonları veya işe yarayan diğer programcıklar burada belirtilirse hoş olur kanaatindeyim.
http://www.easeus.com/dat...coverywizard/download.htm
professsional versiyonu olmazsa bir işe yaramaz.
recover my files 1 yıldır benim verilerimi kurtarmaktadır. yeni sürümü çok kullanışlı. ama o kadar paraya kıyamayanlar eski sürümlerini de kullanabilir.*
Profesyonel versiyonu verilen parayı sonuna kadar hak eden program.
bir sürü bad sector barındıran, en son da pes edip raw görünen hdd üzerindeki 230 gb veriyi dizin ağacı şeklinde, eskiksiz kurtardı Allah'a şükür.
Ücretsiz sürümünü indirerek iki yıl önce harici diskimde bozulmaya uğradığı için sildiğim fotoğrafları geri getirmeyi denedim. Hiç umudum yoktu ama ilginç bir şekilde hepsini buldu. Tabi benim aradığım fotoğraf 100 tane kadardı ama kendisi 23000 civarında fotoğraf buldu. Bunların içinden ayıklamak iki buçuk üç saat kadar zamanımı alsa da iki yıl önce harici diskimden hata verdiği için sildiğim fotoğraflarımı geri getirmeyi başardı. Yani aslında fotoğraflar sadece silinmiş değildi. Tıkladığımda "bu dosya biçimi açılamıyor" gibi bir uyarı veriyordu. Ben de baya bi uğraştıktan sonra artık bundan hayır gelmez diyip silmiştim. Silinmiş dosyaları geri getirmekle kalmadı, hasarsız bir şekilde geri getirdi.

Vallahi bravo.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.