Advertisement

 1. 1.
  satrançta beyazın e2-e4 hamlesine siyahın e7-e5 le cevap vermesi durumudur. açık oyundur, yani taş değişmeleri hızlı olur ve hatlar kolay açılır. bu tip oyunlarda tempo çok önemlidir ve birçok taş fedasına olanak verir.
  ... hec
 2. 2.
  King's Pawn Game olarak adlandirilan bu acilis at varyasyonlarini yapmaya elverisli bir oyundur. Bazi istatistiklere gore en cok bilinen ve en sık kullanilan acilislarin basinda gelir. Eger kullanmasini bilmiyosaniz basiniz belaya girebilir.
  ... dreamer
 3. 3.
  berabere biter.
  edit: ne kotuluyorsun arkadas, sen mac skor tahmini yapinca kotuluyormuyum?
  1 -1 ... vilisipidist
 4. 4.
  e2 kanalının gelişmesiyle açılacak kanallardan birkaçı.
  1 ... nedesembilmiyorum
 5. 5.
  duruma göre f4 ile şah gambitine, d4 ile kuzey gambitine gidilebilir. gambit: piyon fedasıdır. piyonların oyun başında pek öneme sahip olmamasından dolayı piyonlar, ilk hamlelerde büyük taş gelişimi için feda edilebilir.
  satranca yeni başlamış veya amatörce oynayan oyuncular için e4 e5ten sonra atF3 hamlesi en iyi hamle olarak kabul edilir. atf3 e atf6 ile karşılık gelirse mükemmel bir tuzağı hazırlayabilirsiniz. amatör oyunlarda bu gibi tuzaklar, olta atmalar, işinize yarayacaktır ve satrancın fiziğini (bana göre fiziğidir) iyi bir şekilde öğrenirsiniz.
  ... shadow fiend