bugün

sivas-yozgat kırması olduğumu öğrendiğim uygulama.

aynı zamanda 1936'dan önce doğan herkes 1 temmuz'da doğmuş. şanslı günümüz falan galiba.
Dedemin babasini canli dinledigimden bakmaya ihtiyac duymadigim hede. Adam 108 yasinda oldu. Sen dusun. Cumhuriyetten yasli.
normalde %50 türküm %50 karışık diye düşünürken girip sülalemin tamamen bartın ve çaycuma'dan olduğunu öğrenmeme vesile olan uygulama. yalnızca bir tane batum'dan gelen var, ben onu nasıl %50 yapmışım inanılır gibi değil.

ancak full bartın ve çaycuma olan soydan bir anda antalya akımı başlatmam iyi olmuş. bana kadar böyle bu memleketler, benden sonra antalya.
dedelerim hep boğa burcuymuş sanırım. yerleri rahat olunca köyden metre oynamamışlar. allah rahmet eylesin. zaman bulursam köye bir uğrayacağım. bakalım ne kadar geçmişe gidilebilir.
Bildigim gibi, baba tarafi duzce. Fakat babannae tarafi duzceye toruldan gelmis. Anne tarafi izmit. Annemin dedesi erzurumlu. Ben erzincan biliyordum. Kurtulus savasi sirasinda izmite gelip yunanlilarla savasmis. Savas sonunda burda kalip benim buyuk nineyi kacirip evlenmis. Adamin 1930lardan kalan 2 resmi vardi bende.
Amk işsizleri ya herkes bunu mu bekliyo amk. Çıkın biz girelim birazda.
1864 doğumlu dedeme "sağ" diyor. Sanırım ufacık bir yanlışlık var yoksa haberlerde bizi görebilirdiniz.
Büyüklerin 1 ocak doğumlu olması muhabbetini biliyorduk da daha eskilerinin 1 temmuz olayına ben de takıldım, bilen varsa beni de aydınlatsın.

3 kuşak komple 1 temmuz doğumlu amk.

Alt üst kolay, sıkıyorsa yan soyları da ver eyy dövlet. *
göç möç yok 1827den beri sivaslıyız, dışardan da 2 defa gelin almışız o kadar, asimile olmamış mis gibi gururlu sivaslıyım ohh.
Erzincan pro çıktım.
şu an aktif sitedir. "kaydınız oluşturuldu, hazır olunca belgeyi size e-mail atarız gerilim yapmayın" demektedir.
Tek bir boşanma dikkatimi çekti.

O da anneannemin anneannesinin annesi.
an itibariyle soyumun yarısının dogum yeri lilopoli çıkmıştır. Varsa bilen yesillendirsin yada begensin caylaklık kalkınca dönebileyim. (bkz: lilopoli)
bu sağ görünen 150 yaş üstü insanlara da seçmen kağıdı geliyor değil mi bu işte bi pislik var...
meğer hepimiz kardeşmişiz lan !?!?! (Afrika)
talep oluşturduktan ne kadar zaman sonra dönüş alınıyor?

yeşil?
En son 1844 dogumlu büyuk buyuk dedemi gosterdi.
Bolşevik asıllı olduğumu öğrendim sonunda.
Çok şükür Bulgaristan ve çek cumhuriyeti topraklarından göçen bir neslin torunuyum.
görsel
1848 yılında doğup hala sağ olan bekir dedemi öğrendiğim hizmet. kendisi ile tanışıp bu uzun yaşamın sırrını öğrenmek istemekteyim. bir de her aileden bir kişi bu sorgulamayı istese yeter, soy bilgisi aynı sonuçta. her fert istediği için bu kadar yoğunluk oluyor sitede.
talebimi almalarına ve işlem tamamlandı açın öğrenin diye mesaj atmalarına rağmen soy bilgilerimi hala vermeyen - veremeyen sistem.
memur kafası böyle oluyor. tecrübeli yazılımcılar göreveeee.
Kendi çabalarımla 1826'ya kadar indiğim için beni pek heyecanlandırmayan olaydır.

Varsa daha eskiye ait bilgi o zaman iş değişir.
cengizhanın torunu olmayı beklerken haymana mandıra köyünden çıktım. anamın tarafı da giritden çıkmış gelmiş. boğazkente yerleşmişler sahile sıfır. şu an yaşadıkları yerlerin üzerinde 7 yıldızlı oteller var ben hayatımda otel kapısından içeri girmiş değilim. mayaşş yetmiyorr. :/
Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın ilçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.

cevabını aldığım sorgulama.

cidden mi?
Kars'tan göçüp Sivas'a yerleşmişiz. dedemin dedesinin ismine kadar var. ama sıkıntı şu ki ben zaten bunları biliyordum. tek faydası doğum ve ölüm tarihlerini bildirmesi oldu.