bugün

cinsel ilişki sırasında, ejekülasyon* gerçekleşmek üzere iken erkeğin penisini vajinadan çıkarması ve menisini dışarı boşaltmasıdır.**

pek güvenli olmamakla birlikte, doğum kontrol yöntemi olarak kullanılan bir yöntemdir.

(img:#350792)
uyarı niteliğinde önermedir. içeri boşalmaya teşvik edici unsurlar içermektedir. olası kazalarda sorumluluğun kimde olacağı kafaları karıştırır. meclisten çıkacak karar sabırsızlıkla bekleniyor.
Geri çekilme yöntemi de denilir.
Genellikle erkeklerin en çok tercih ettikleri yöntemdir. Ama tehlikelidir. O anı tutturmak büyük başarı ister.
*
kötü bi yöntemdir zira erkek oldukça yarım kalır. ayrıca boşalmadan önce salgılanan sıvıların içinde sperm olduğu da isviçreli bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır o yüzden arkadaşlar kabus görmeyin 500 den aşşağı kürtaj yok doğum kontrol hapı ise 15 lira. hem siz yarım kalmayın hem kızın yumurtaları korunsun hemde doğumdan korunun. kızda tüylenme yapar asabi yapar diye zart zurt ederse alın bi kadın doğum uzmanına götürün anlatsın doğum kontrol hapının faydalarını. 12 sinden itibaren düzenli olarak kullanırsa eğer 45 yaşında bile çocuğu olabilir çünkü doğum kontrol hapı ile vücuduna suni doğum yaşatarak yumurtalarını korumuş olur. regl sancılarıda azalır.

dipnot : doğum kontrol hapları kadınlık hormonu içerdiği için tüylenme yerine tüylerde azalma yapar. ve asabileşmek yerine yumuşatır. o yüzden fazla testesteron hormonu üreten erkek bünyelere doğum kontrol hapı verilir çünkü erkeklik hormonu aşırı kıllanma yapar bunu dizginlemek için doğum kontrol hapı kullandırılır.
ince bir çizgi gibidir, üzerinde yürümesi oldukça zordur.
+dışarı boşalma.
-tamam, içeri boşalırım.
bu yolla korunmaya öven arkadaş 4 ay sonra doğacak çocuğu için patik aldı bu cumartesi.
en ucuz yollu doğum kontrol yöntemidir.
lokmayı uzun süre çiğnedikten sonra, yutmayıp tükürmek gibidir.
bazı babaların evlatlarının arabesk rap dinlediğini öğrenince keşke bunu (dışarı boşalma)yapsaydım dediği bir önerme.
fakir işidir.
azil etmektir. dini literatürde azil denir. prezervatif masrafından kurtulmaktır, tabi herkes beceremez, öyle mallar var ki kitleniyor içeride.
kaza ile çocuk sahibi olanların uyguladığı yöntemdir .
sanki kazara seviştiniz .
apartman hayatında riski vardır. kaldırımdan geçen birinin kafasına bulaşır bu.
erkeğin, orgazm ile boşalma arasındaki iki saniyelik zamanı değerlendirmesidir.
en pahalı doğum kontrol yöntemidir.

- neyim var doktor
+ hamilesiniz
- hep dışına boşaldı ama
+ görünen o ki tam içine boşalmış, ama.
erkek adamı çok korkutur eğer bebek istenmiyorsa. ne yardan ne serden geçerim diyenlerin tercihidir genelde. kondomlu ilişki o kadar zevk vermez zira.
bir çeşit doğum kontrol yöntemi.

neredeyse bundan başka yöntem kullanmam, şimdiye kadar bi zararını görmedim ama defalarca uykularımdan oldum, yani risklidir efendim.

evet yine uyuyamıyorum, götüm tutuştu.

evet sözlük ben seviştim.
fazlaca kafa kurcalayan yöntem. geri çekilmekte hiç bi zaman sorun yaşamadım 1 defa yaşadığımı düşündüğümde hap kullandırtmıştım fakat yine de doğum riski olduğu için her daim diken üstünde tutuyor insanı. artık korunmasız ilişki düşünmüyorum yahut hatuna spiral taktırmasını önercem. kafa rahat temiz temiz ilişkiye gireriz böylece. ekşide okuduğum kadarıyla sağlık ocaklarında ücretsiz takılıyormuş zaten bu meret. 10 yıl kullanım süresi falan varmış. en rahatı bu olay sanırım. hem et ete değer hem içinden çıkma derdin olmaz mis gibi ilişki işte.
yapmayın. prezervatif kullanın.

3 - 5 kuruş için hayatınızı karartmayın. çocuk istiyorsan dışarı boşalmazsın zaten değil mi ?
o lastik şeyi takacağıma dışarı boşalırım daha iyi.
bir çeşit korunma yöntemidir ama başarısız olma ihtimali diğer yöntemlere göre oldukça yüksektir;

* Hiç bir yöntem kullanmamak: (%) 85.0

* Doğum kontrol hapları : (%) 0.03-0.22

* Depo-preparatlar ("aylık, üç aylık iğneler") : (%) 0.03-1.2

* Norplant derialtı implant sistemi: (%) 0.05

* Sterilizasyon
kadında tüplerin bağlanması: (%) 0.05
erkekte kanalların bağlanması: (%) 0.1

* Minihaplar (günlük kullanılan, yalnız progesteron içeren haplar) : (%) 0.4-4.3

* Bakır içerikli spiral : (%) 0.1

* Diyafram+spermisit: (%) 2-25

* Prezervatif+spermisit (sperm öldürücü): (%) 7-14

* Kadın prezervatifi: (%) 5-21

* Yalnız spermisit krem, jel: (%) 5-42

* Dışa boşalma : (%) 10-38

* Takvim yöntemi: (%) 14-35
Bazen uykusuz birakandir. Riskli ama bazen gaza gelip böyle yanlış şeyler yapılabiliyor. Eskiden koyluk yerlerde prezervatif yoktu kazayla millet 10 çocuk yapıyordu. Ama tüm hayatları boyunca 10 çocuk yapmış birini düşününce aslında oran olarak yine iyi. Belki hayat boyunca 10 larca kez cinsel birliktelik yaşamış insanlar ama 10 tane çocuk yapmışlar. Yani bunların bazılarının bilinçli yapıldığını da düşünürsek aslında çok da ise yaramayan yöntem değildir.

Tabi en sağlıklısı korunmak.