bugün

kendiyle barışık, komplekssiz insandır. hep istemişimdir düştükten sonra etrafa bakmayıp anırarak gülmeyi..
o gülme uzunca bir süre bitmiyorsa, "vah canım şoka girdi herhalde" diye çevresinin acıdığı insandır.
komiktir ama işte.
bir başkası düştüğünde gülen insanla aynı kişidir.
benimdir. lisedeyken servise yetişmek için koşturup merdivenlerden patır patır düşmüşümdür. servise bindiğimde bir yandan ayakkabı bağlarımı bağlayıp bir yandan gözlerimden yaş akmaktaydı. ammma lakin bu sadece hissettiğim acıdan kaynaklanyordu. katıla katıla da gülmekteydim. zavallı servis şöförü hasan abi yüzüme öyle bir baktı ki. yok hasan abi iyiyim dedim de sanırım pek inanmadı adamcağız. düşene gülünür yahu.
bu durumu gerçekten komik bulan ve samimiyetle gülen bir tanıdığım var, öyle ki bu defa gülme krizi sebebi ile düştüğü yerden kalkamıyor. hatta bir gün evinde tek başına iş yaparken merdivenden düşmüş, bu düşüşün ardından beni arayıp kahkahalarla düşüşünü anlatmıştır. en çok güldüğü şey de düşen insanlardır, sırf böyle videolar izleyerek gülme krizine girebilen bir insandır. haliyle kendi düştüğünde de güldüğü sahneler aklına geliyor olabilir.
paten sürdüğüm için sık sık başıma gelen hadise. öyle bir düşüyorum ki etrafımdakiler acıyan gözlerle bakıyor ama ben gülüyorum.
kendi düşen ağlamaz sözüne sadık kalan insandır.
abartırsa ezik konumuna düşecektir. hafif bi gülümseme kafidir.
gülünecek şeyleri bilebilen,insandır...
salaklığına güle insandır. candır. (bkz: o benim lan).
buna kendini mecbur hissedersin, çünkü etrafında kim varsa zaten o an sana gülecektir.
(bkz: sad but true)
(bkz: düşünce gülen insan modeli)
her insanın başına gelebilecek bir durumdur. düştükten sonra gülmeyip de somurtan insan kadar ilgi çekmez.
ne şekilde düştüğüne bağlıdır. göt üstü düşmüştür muhtemelen, yüz üstü düşse kolay kolay gülemez.
kendine güvenen ve etrafındakilerin fikirlerini o kadar önemsemeyen çünkü her insanın başına gelebilecegini bilen insandır.
kendisiyle barışıktır. ayrıca o durumda yapılacak en doğru şeydir, hayat bayram olsa havası takınmak.
önce etrafına bakar. kimse yoksa ehehe diye güler.
kendi düşüşünü gerçekten komik bulan ve buna gülen insandır. çevrede bir çok benzerini görebilirsiniz bunların. normaladir. * *
CANI YETERiNCE ACIMAMIŞ, NEŞELi iNSAN MODELi. SAYILARI MALESEF AZDIR.
kendi düşen ağlamaz sözünü destekleyen insandır.
(bkz: fethullah gülen insan modeli)
can acısını bir yana bırakıp bu rezil durumu en az hasarla atlatıp kapatmaya çalışan insan modelidir.