bugün

ölü taklidi yapıp ambulans beklemektir.
Düşmek,
rezil olmak için yeterli bir eylem değildir.

Onca pis şey varken dünyada,
Rezil mi olunurmuş hiç düşmekle müşmekle.
" ay ne düstüm ya, adeta bale yaptım ihihi."
Etraftaki kahkalara katilip nasil düstüm ama diye eglenceye vurmaktir.
gören kimse olmaması için dua etmek.
kalkmak.
düştüğün yerde doğrulup gülme krizlerine girmektir.
ne bakıyonuz lan yavşaklar demek.
en iyisi gülmektir.
hemen ayağa kalkmak, üstünü başını silkelemek, yere bir şey düştü mü gibilerden bakmak ve olay mahallinden ağır adımlarla telaşsızca ayrılmak.
millet alay etmeye başlamadan kendi kendinle alay edeceksin. Ne düştüm ama ihihi.
herkes tarafından yapmacık olduğu bilinen bir gülme. düğünde sahnenin önünde düştüğümde yapabileceğim tek şey buydu. ha bir de size uzatılan yakışıklı bir kurtarıcının elini havada bırakmazsanız amma fiyakalı olur.
kalkmak.
oha kimse yazmamış, tabi ki takılmış olduğun yere ulan böyle yol mu olur şeklinde bakarak tüm suçu o yolun üzerine atıp sanki sizin hiçbir suçunuz yokmuş gibi yolunuza devam edebilirsiniz.
Etrafinda gulen herkesten daha cok gulmek.
yanınızda biri varsa gülmektir. abartıp kahkahada atılabilir. yalnızsanız olmamış gini kalkip hatta hay.. deyip yola devam etmektir. tecrübeyle.
rezil olmayı kabullenmektir.
gulmeyin sikerim ağzını yüzünüzü demek. ortamda buz gibi bir hava estirir. senden once başkaları konuyuyu degistirmeye çalışır..
duruma ana avrat düz gitmektir. sen kendine söversen millete ne sövmezsin düşüncesi oluşuyor zira.
telefon çalmış izlenimi verip dravdan konuşma numarası yapmak.
kaldırıma söveceksin ya da onu dizen ustaya önce başlarsın kendisinden sonra yakınlık derecesine göre devam edersin en son uzak akrabalardan çıkarsın (bkz: gel geri gel gel topla gel daha var)
evet gülmek.
Herkesten önce gülmek.
kendine gülmek.

herkes buna güler ve adı rezillik olmaz.
hiç bozuntuya vermeden kalkıp devam etmek.