bugün

Özellikle düğünlerden hoşlanmayan ve zorla giden kişilerin düştükleri vahim durumdur. Birisi kolundan tutarak veya kolunun altına girerek piste çıkarmaya çalışır.
Adam da top sakal var saçlar beline kadar üzerinde de metallica tshirtu vardır, ve dünyada düştüğü en çaresiz andır çiftetelli oynamak için ısrar alırken. Eğer karşı tarafı caydırırsa ne mutlu ona ama eğer kalkıp oynamaya çalışırsa vahim durum.
Sonunda ise yüzü kızarık halde sandalyeye oturur ve ona bakan gözlere 'yav beceremem çocukluğumdan beri' diye anlamsız bir cümle sarfeder.
düğünden hoşlanmamasına rağmen kuzeninin yada çok yakın bir akrabanın düğününe zorla bir saatliğine uğramış tiptir .
dövmekle tehtit edilen gençtir . çekiştirilir ittirilir " hade lan " diyerekten .
(bkz: biz biliyoruzda mı oynuyoruz)
bir de evlenen yakın "ama hadi benim hatrım için ya" diyorsa içinden "pff str tamam geliyorum be tamam" diye diye birkaç dakika oynayacak tiptir.
hatta bu kişi "senin düğününde de ben oynamam bak sonra" diye tehdit de edilir*.
(bkz: crazy dance in kayseri)
(bkz: oturmaya mı geldik)
(#5519249)
düğünlerdeki şarkılar ona göre değildir, aslında kimseye göre değildir. milletin nasıl gaza gelip oynadığını düşünürken kendisi de o olaya sürüklenen kişi.
serbest bırakılması, ısrar edilmemesi gereken tiptir. kardeşim adam oynamayı sevmiyor işte, zorlamanın ne mantığı var. oynayacak olsa çıkar oynar zaten. *
- amaaann sanki biz biliyoruz da mı oynuyoruz?
- alaaaaaşkına bak allaan adını verdim.