bugün

sen istemesen ne fark eder, anan baban teyzen amcan dayın kuzenler yedi ceddin o düğünü istiyor ve senin de istemen gerektiğine seni ikna edecekler...o parayla 2 ay krallar gibi tatil yapılır ama nafile, o düğün olacak...o gelinliğe o saçma paralar ödenecek...
Mantıklı kızdır.

Çünkü o düğüne harcanacak parayla 1 hafta norveç'te neden tatil yapılmasın mesela?
sadece birinci dereceden akrabalar ve yakın arkadaşlarla kafede küçük çaplı bir düğün yapılabilir, gerek yok binlerce lira vermeye, ya da ne bileyim evi ilk haftadan mobilyalarla doldurmaya, kredi çekip sürünmeye lüzum yok.
benimdir bu. bi sade nikah kafi.
http://www.uludagsozluk.com/e/41454906/

aha gördünüz!

dediğime böyle gelirsiniz işte..

avrupanın en pahalı memleletini örnek vermiş bir de..

olm bunlar adamı ayakta siker dikkatli olun..

yapın bi kır düğünü bitsin gitsin vallahi yaa..
Harcamalara verilecek yığın para ile ve daha sonra stres altında yaşam mücadelesi vermektense, bunu tercih etmiş olabilir, mantıklı.
kocasıyla gezme tozmalarda para yiyecek olan kızdır. ne düğün ne de nişan merasimine hiç gerek yok, belki kına olabilir. ben yeni yerler keşfedeceğim, neden bir gece için o kadar para harcayayım? saçmalık.
ikinci evliliğinde prenses model gelinlik giyecek.
Yoktur. asosyal yıkıkların hayalidir.
görsel
Gereksiz masraf.Gez,toz,eğlen.Bu devirde zor bulunan kızdır.
çok hayırlı kızdır. kaptırmayın onu. yerleşin üzerine.
kesinlikle doğru o parayla neler yapılır neler.
Benimdir.

Milleti eglendirmek icin tek basima borcsuzda karsilayabilecegim gereksiz bir organizasyona ihtiyac duymuyorum bu kadar basit. Uc dort saatlik bir tepinme seansini cok yakinlarimla dort dortluk bir meyhanede kutlamayi tercih ederim.
bu benim.
Düğünde oynamaktan, oynayanları görmekten, 20 katlı sahte pasta kesme ritüelinden, vıcık vıcık dış çekim pozlarından, sanki dünya adına çok önemli bir şey yapıyormuşum gibi ben evleniyorum duyun haberini sokaktaki kaldırıma bile duyurmaktan, gereksizce alınan mobilyalardan, yıllarca biriktirilmiş ama hiçbir şeye yaramayan çeyizlerden, kırmızı kurdele takılarak hediye paketi olmaktan, sadece düğünle bile yetinmeyip ayrı ayrı kınasını,nişanını, hamamını , osunu busunu yapıyor olmaktan, tüm bunlara gereksizce servet döküp elalem ne der diyerek sadece elalemi 2 saatliğine eğlendiriyor olmaktan, sonrasında bir ömür mutsuz olarak mutsuz çocuklar yetiştirmekten irrite oluyorum.
yoktur. önce öyle söyler. sonra ailesi ister. ve en nihayetinde sadece erkeğe kalacak kabataslak 100 bin tl borç.
inanma pırlanta kitleyecek.
Hep anne baba fitliyor şu kadınları ben bilmiyor muyum. Damat gelinle konuşuyor neler yapalım. kız düğün istemiyorum tamam balayı olarak ayıralım parayı diyor. zaman gelip çatıyor gelin carlıyor düğünde düğün. Kaynanaları kilitlemek lazım o aralar.
Benimdir.
akıllı kızdır.
düğüne harcanacak masraf ile evini dayar döşer bir on sene rahat yaşar/lar.

ha çok lazımsa erkek tarafı ayrı, kız tarafı ayrı zaten kendi aralarında kına gecesi etkinlikleri tertip ediyordur.
Ben de istemem.
Düğün istemeyen kızlar eqlesin.
Valla tam benlik kız.
Düğün istemeyip bir de bu konuda ailesini ikna eden kadın varsa ben de hemen yarın nikah işlemlerini başlatabilirim.
Düğün yapsa da aldatılacaktır düğün yapmasa da. Sonunda boşanılacağı için boşuna masraf yapmak istemeyen kızdır.
Edit: "düğün yaptırmak" artık biraz demode olmadı mı? Sanki erkekler her şeyi kendi ödüyor.
O düğün yapılacak, dünya kadar altın götürdüm ben geri toplamam lazım onları.