bugün

ilk girdiğim derste hocanın derste; sınıf defterini önüne koyarak arkasında makyaj yaptığını gördükten sonra okul haytımın tamamen değiştiği okul gibi şey.
öğretmenlerinin ciddi bir kısmı başka okullardan atılarak gelmiştir.müdürü yaşına rağmen hala koltuğunu terk etmemiştir.şehre minibüs ile 45 dakika mesafededir.öğle paydoslarında eve gitmek için ailenizden izin kağıdı getirmek zorundasınızdır*
geçirdiğim 3 yılı bana zehir etmiş sonra benim de çekip gittiğim eski okulum.
önce düzce ticaret lisesi binasında düzce anadolu ticaret lisesi olarak kurulmuştur.daha sonra adından "ticaret" kelimesi kaldırılarak düzce anadolu lisesi olmuştur daha sonra ise düzce'nin darıcı köyü civarlarında kendi binasına geçerek adı düzce arsal anadolu lisesi olmuştur okulun kuruluşundan bu yana birçok şey değişmiştir tekbir kişi haricinde O'da Sn.Ahmet Türkmen okulun müdürü 1985 yılından beri hala sürdürür müdürlük görevini okulun en korkulan ismidir kendisi sert mizaçlı öğrencileri azarlamasıyla hatta şiddet kullanmasıyla bilinir.

benimde 2000-2004 arası eğitim gördüğüm lisedir düzce çapında öss başarısı yüksektir okulun..

http://www.arsalanadolulisesi.k12.tr
mezunlar icin : http://www.arsal.mezunuyuz.biz
dağın dibinde kurulmuş,ama öğrencilerinin yine de kaçabildiği,hitler tipi bir müdüre sahip egitim yuvası.öğretmenlerinin de öğrencilerinin de farklı bir psikolojik! durumları vardır.
7 sene boyunca sabah 8 akşam 4 vardiyasında öğrenci olarak görev yaptığım ilim irfan yuvası. şehir dışında geniş bi arazi üzerine kuruludur. disiplin için gereksiz, mantıksız ve çok saçma uygulamalar olmuş, oluşmuş ve muhtemelen oluşmaya devam etmektedir. hani insanların geçmişlerinde sadece o zamanki arkadaşlarını özlediği yerler vardır ya, burası da öyle bir yer işte. belki bi iki hocası ve birçok arkadaşı özlüyorum oraya dair.
iki senedir uğramasam da hala bana ait özel bir yer olduğunu hissederim o ayrı.
D.A.A.L = Ahmet Türkmen

(bkz: Ahmet Türkmen nidaları)
okuldan kaçan öğrencileri arabayla kıstırıp yoldan toplayan* müdür yardımcılarının bulunduğu okul.
okul arsal ön ismini okulun bugünkü bulunduğu yeri başlayan eski hakim hasan tahsin arsal'dan alır. ona teşekkür amacıyla soyadı okula verilmiştir.
http://www.arsal.mezunuyuz.biz
mezunlarının http://www.arsalmezunuyuz.biz adresinden eski arkadaşlarına ulaşabileceği güzide eğitim kurumu. adres direkt olarak açılmazsa google da yazın düzce arsal diye, ilk sıralarda çıkıyor zaten.
4 yıllık üniversiteye yerleştirme oranı %60 olan, düzce nin en başarılı lisesidir. öğrencilerinin siyah dışında ayakkabı giymesi, kızların yeşil dışında çorap giymesi, saçlarını salması, erkeklerinin saçlarına jole sürmesi yasaktır. *
hazırlık sınıfındayken ingilizce yüzünden kazandığıma pi$man olduğum, ama $imdi iyi ki de burdan mezun olmu$um dediğim okulum.
kuruluşundan bu yana müdürlük yapan ahmet türkmen'in 2007-2008 eğitim yılı sonunda resmen emekliye ayrıldığını öğrendiğimde beni çok karışık(!) duygulara sürükleyen ilim irfan yuvası.
dört senemi verdiğim güzel okulum.bana nedim yılmaz, etem aykaç,saner kadı,ahmet tiryaki, ayşe gazel, şener ateş, gibi güzellikleri tanıtan ilim irfan yuvası...
ayrıca bir dal sigara içmek için atletizm rekoru kırmama vesile olan okuldur...
Bu sene son seneyi okuyacağım sevgili okulum.1. ve 2. senelerimi efsane müdürmüz Ahmet Türkmen ile geçirdiğim 3. senemi Müdür vekilimiz Saner Kadı ile geçirdiğim okulum.Ancak 3. senemin sonlarına doğru yeni bir müdür atanmıştır ki tam nurcu ve fetocudur.Hiç haz etmemişizdir kendilerinden.Ahmet Türkmen'in sert tavırları öküz oğlum tarzı haykırışlarından dolayı emekli olmasına pek sevinmiştik ama gelen gideni çoook arattı keşke Ahmet Türkmen gibi çağdaş bir eğitimcimiz olsaydı..
düzcenin efsanesi olmuştur ahmet türkmeniyle. gönül isterdi ki hep öyle kalsın. lakin yeni gelen molla müdürle birlikte arsal dönemi de kapanmış oldu. yazık oldu.
Ne yazık ki artık yenilenen kadrosuyla eski arsalı özletir oldu.
Senelerdir spor salonu bitmemiştir inşaat halindeyken deprem olmuştur ve an itibariyle eski halini korumaktadır.
Başarısını yıllar geçtikçe kaybetmiştir, Ancak hala mezun olan kişi üniversiteye kesin gidebilmektedir nedeni belirsiz ama aşırı derecede yabancı dil ağırlıklıdır. 2 senedir müdürü Hasan Erdoğan'dır, kendisinden önce Ahmet Türkmen görev yapmıştır.
Ramazan Aydın Çamlıyer
Hikmet Kılıçarslan
Şener Ateş
gibi kişilikli öğretmenlere sahiptir.

edit: imla.
hakkında şöyle bir haber ile gündeme gelmiş olan okul.
şöyle; http://haber.sol.org.tr/l...gil-15-metre-haberi-39080
lise 2'den sonra bıraktığım okul. (bkz: filmin yarısında çıkmak)*
haber sol org gibi übertaraf bi sitenin iftirasına uğramıştır.

okuldaki disiplin şu an okuduğum düzce cumhuriyet anadolu lisesi'ne oranla çok yüksektir. ancak karşı cinsten bir kişiyle muhabbet ediyorsunuz diye kimse size hesap sormaz. ha benim başıma bir kere geldi orası ayrı, ancak bu bir öğretmenin terbiyesizliğiydi ve bu koskoca arsal'ın suçu değildir, olamaz. okul gerek öğretmenleriyle, gerekse arkadaşlarıyla çok iyi bir okuldu ben okurken, halen daha öyledir eminim. zira oraya gelen öğrenciler hiç de boş beleş tipler değildir, belli bir barajı hakkıyla aşmış çocuklardır, bunu yeni okulumda daha iyi idrak ediyorum. değerini bilin arsallılar.

okulun bahçesi türkiye çapında derecelere girmiştir. öyle bir bahçesi vardır arsal'ın. aha bir değer biçilmesi gereken özelliği daha.

gönlüm isterdi ki 94'lü neslin de bir dil sınıfı olsaydı, bu güzel okulda kalaydım, ancak nasip olmadı.

son olarak; sözlüğü kullanarak okuldaki tüm öğretmenlerime ve arkadaşlarıma selamlar yolluyorum. rüzgar arkandan essin arsal *
spor salonu hâla harabe. mahkeme felen kafalıyorlar bizi yapmamak için.
ramazan aydın' da gitmiştir.
Mümkünse gelmeyin dedirten lisedir. Bahçesi ve arkadaş ortamı fena olmamasına karşın en ufak bir sosyal aktivite bile yoktur. Şehir merkezinden uzak olması da cabasıdır.
2001~ dönemlerinden bahsediyorum biline...
Hazırlık + 3 senemi heba ettiğim açık hava tımarhanesi.
Bir tane normal insan yoktu, inek , geri zekalı , embesil , kronik sünepe sürüsü yetiştirmekteydi.
Matematikten 90 alınca kendisini "genius" olarak tanımlayan mı ararsın arkadaşlıklarını not bandına göre kuranları mı ararsın şuanki "nerd" denen dallamalıkların tamamı bu okuldaydı.

Okulun ahmet türkmeni vardı. Yada ahmet türkmenin okulu. "oküz evladım!, hıppi misin sen? , saç sakal ne, heeeeüüüüüüyy" nidaları hala kulaklarımda ... nalet kalsın.
Korkulurdu bu adamdan ama disiplinde bu adam sayesinde olurdu. He bu arada eğer sana eğer soy adınla hitap ediyorsa Sevgi belirtisidir.

Ahmet türkmenin birden bire buharlaşmasının sebebi:
-18 sene boyunca hademenin ssksını yatırmamış zimmete geçirmiş
-her 2 senede bir çatı tamiratı için gelen parayı zimmete geçirmiş
-okulun yanındaki spor salonu için gelen parayı zimmete geçirmiş
ve bunları o gariban hademe ortaya çıkardı. Zaten her ay farklı bir arabayla geliyordu. Millet "kazakların damadı olacak okadar" diyip geçiyordu. Yaa işte gariban hademe böyle yapar ahmet bey. Bu arada nerden biliyorum: Tanıyorum hademeyi aksu köyünde oturuyor.

Necip hoca vardı. Yaşlıydı, edebiyat derslerine gelirdi hazırlık okurken. Tenefüs arasında öğretmenler odasına gidip gelmesi zaten tenefüs süresi kadardı. Öyle tin tin yürüyordu yani. Sınav kağıtlarının sağından solundan şu kadar cm boşluk nizami olmazsa ağzınla kuş tutsan neye yarar. Hele bir de yazın güzel değilse bittin.

Şefik hoca vardı, şahsına münasır birisi. Matematiği sevdiren insandır. Ara sıra evinde kalmışlığım bile vardır. Bilgisayar - yazılım falan bildiğim için hep aram iyi oldu. Okulda anlaşabildiğim birkaç insandan biriydi.

Şadan hoca , şener hoca vardı. Kendisi şuanki mesleğimi bana o zamanlar kazandırmışlar. Şimdi farkediyorum. 0 aldığım ingilizce bile bana neler kattı heygidim. Allah razı olsun onlardan.

Kadir hoca. 2003 deydi sanırım düzlise den tayin almış gelmiştir. Babacandır. Dertten anlayandır. Kendisi kitap yazan muhteşem bilgili kimya hocasıdır. Kral adamdır. Yanına uğrarım çoğu zaman.

Okulun ilk, evet ilk sitesini ben Yapmıştım(domaini türkticaret.net den almıştım sınırsız alan vesaire vesaire olan paket). Evet tek başıma yaptım çok da güzel bir sistem ortaya çıktı, Yani notları giriş yapıp öğrenebilecek kadar güzel bir sistem.Ozamanlar öyle bir sistem yoktu ki asp de yazmıştım günlerce uğraşıp. 2 yıl boyunca kullanıp başka bir firmanın yazılımını kullandılar. Sonra site kapandı vesaire.

Şuan yazdıkça anılarım gözlerimde güzelleşiyor fakat şahsıma münasır birisi olduğum için hep yanlız kalmıştım. Ne yapaydım anasını satayım sürekli ders muhabbeti yapan elemanlarla?

Neyse sözlük, entryi hortlattık ama olsun...