bugün

Bilim adamı değilim Ama hava şartları ve Güneşin Durumu Düz dünya teorisini çürütüyor.
insan hayret ediyor.

- 400 yıl kadar önce, Galileo
dünya düzdür. kabullenin artık.
Fizik bilmeyen ayak takımının inandığı teori. Araştırmadan hazır sunulan dandik youtube videolarına nasıl kanıyorlar merak ediyorum.
Kuzey ve güney kutbunun buzullarla kaplı olması bile bu teoriyi çürütmeye yetiyor lakin illede düz derseniz polar vorteksi çevreleyen jet rüzgarlarının varlıģını açıklayın bu bana yeter.
delinin biri bir video yükledi youtube’a ve iş çığrından çıktı.
bu konuyu burada bu denli ciddiye alarak mı tartışıyorsunuz, yoksa hepiniz mi trollsunuz ayırt edemiyorum ben henüz.
insan hayret ediyor gerçekten.
konu ile ilgili bu kadar güçlü iddialar varken, ikna olmama az kalan teoridir, diyeyim bari ben de.
Teorinin ne anlama geldiğini bilmeyen çobanin açmış olduğu başlık.
(bkz: stratosferde uçan pilotlatın ilüminatici olması) gerçeği ile artık dünya çapında kabul edilmesi gereken bir teoridir. ama bu sorgulamayan millet ne anlar...
buna inanan kesim, bahse varım dünyayı rothschild ailesinin de yönettiğine inanıyordur.

ne kadar güzel araştırma yok, okuma yok, değerlendirme yok, bize yalan söylüyorlar temalı fikirlerle oyalanıyorlar işte.
Gidin kumda falan oynayın artık, yeter be.
Bu anlayışta Dünya özel bir gezegen olarak düşünülüyor. Adeta bir simülasyon gibi. Diğer anlayışta ise binlerce gezegen var denilip, Dünya basitlesiyor ve hayatımız anlamsızlaşıyor. Hangisi doğru tartışılır tabi. Lakin gidip bir baksak uzaydan, kötü olmazdı.
Teleskopla atmosfere bakarken, diğer gezegenlerin düz olmadığını görebiliyorken dünyaya düz demek..
teknik olarak yetersiz olduğumu düşündüğümden hiçbir argüman ile savunamayacağım teori.ama okumak ve dinlemek keyifli oluyor.
Okyanusların su seviyesinin kavisli olduğunu düşünmek biraz saçma değilmi yahu.
Her önüne gelenin ortaya teori atma durumu.

Söylemek ile olmuyor bu işler kanıt sunun kanıt.
Her şekilde boşlukta duruyor olduğumuzu akıllı kafayla düşününce. Kafayı yememek imkansız.
Bize yıllardır sunulan şeylerin algı olarak gösterip bu fikri atan insanlar var fakat hala sorulan soruların tam bir cevabı alınıp net bir kanıt gösterilemediği için hava da aslı kalmış bir fikir sadece.
çok kurcalamayın.
Bu kadar kasmaya ne gerek vardı. Ay olsun mars olsun hepsi yuvarlak. Bunların oluşumuyla dünyanın oluşumu aynı. Hiç bişeye inanmasan gözünle gördüğün ayla, güneşe bakıp anlayabilirsin.
Harita nerede reis.
saçma teoridir.bunu savunan insanları tebrikler büyük oyunu çözdünüz ödüllendirileceksiniz diyerek bir araya toplamalı ve toplumdan izole etmek gerekiyor.
görsel
Düz dünya yoktur, düz adam, düz bakış, düz mantık vardır.
Dünya tabiki düzdür bir düşünün yuvarlak olsa yukarıdaki yaşayanlar iyi ama yanda yaşayanlar dünyaya çok zor tutunur altta kimse yaşayamaz ki bence dünya kesinlikle düzdür.
Düzgün tipli, düz bir ovada düzenli bir hayatı olan, düzenbazlık ruhuna işlemiş, düz mantık birinin düşüncesidir...

Not: henüz uyanamadım...