bugün

Gurur veriyor.
görsel
evet belki de doğru bir beyan. lakin bu duruma en çok sevinenlerin ömrü hayatında uçağa binmemiş hatta havaş'ın otobüsüne bile binecek parası olmayanların olması ağır derecede ironi addeder.
Yol yaptı deyip arabasi bile olmayanlarin gereksizce sevindiği durum. Ee ekonomin yerlerdeyken çok mu lazım?
Önemsizdir. Önemli olan ekonominin durumudur. Havalimanı bir ölçüt değildir.
Mutluluktan hoplayip ziplayanlara sormak isterim. Acaba hayatinizda o ucaklara binipte kac ulke gordunuz ?
En büyük değil ama en pahalı olanı bizdedir.
Iyi soktular bize.
bazıları yapılan icraate değil de işçi ölümlerine ihalenin verilen şirketlerine falan odaklanmış. tabi bunlarda önemli konuşulması icap eder. lakin burda önemli olan ülkemize yararlı olacak havalanın yapılması. bu türkişiler iyiye iyi kötüye kötü diyemiyorlar. çünkü bu kemalist kişilerinin gözünde at gözlüğü vardır. bunlar akp her ne yaparsa yapsın tam tersini iddia ediyor. nesnel olmaktan çok uzaklar. bir de aydınım diye geçiniyorlar. bira içmekle bir iki tiyatroya gitmekle aydın maydın olunmuyor ey kemalistler.
illa ucaga binmeye gerek yok evet parasida yoktur binmeye bu bi eziklik degildir

orda bir köy var uzakta
o köy bizim köyümüzdür
gezmesekte tozmasakta
o köy bizim köyümüzdür.

dünyanin en buyuk hava alanı türkiyede gurur duyulmalidir .
Beton övünülecek bir şey değil artık.

Japonya, Çin, Amerika büyük olması mesele olsa En büyüğünü yapar.Adam gerektiği kadar yatırım yapıyor.Parayı önce insana ve bilime yatırıyor.
bu icraati chp yapsaydı herkes bu hareketi güzelliycekti. önemli olan durduğunuz yer ideolojidir.
japonya ve çini bilmemde amerika sömürerek büyük oluyor ayrica amerika insanlarina zerre önem vermez ha bi de yatirimlarini bilimden çok savunma sanayisine yapiyor

beton övünülecek sey degil yazmis o havalanindan faydalanacak insanlar iş sahibi olacak insanlari hesaba katmamis .
hiçbir şey, bir emek ve emekçi mezarlığının üzerinde yükseldiği gerçeğini değiştirmeyecektir.
yaşasın. artık her türlü uçağı içimize alabileceğiz..
varsın olsun. nazar etme n'olur, çalış senin de olur.
çok doğru

hırsızlık yolsuzluk konusunda

dünya rekorlar kitabına gireceği söyleniyor.

bir de akbili dolduramadığı için bazen yürüyerek giden

ak-mal da kurur duyuyor.

reyizi de cengizin borçlarını sildi

hani ev lazım olunca londrada bir sokağı komple

alan cengiz.

öyle başa böyle tıraş

öyle millete böyle de reyiz.
eleştirmek değil

akabeye

al atını silkeyim tımarını

diyoruz

alenen

açıkça.

kaç defa söyledik ama ak-mal işte anlamaz

çin daha büyüğünü 12 milyon dolara yaptı

35 milyon dolara yapmış

teşekkür bekliyormuş

al atını silkeyim tımarını

oldu mu.

şaban reyiz bu gün o havalimanına

uçuşları yasaklatmış

sebebi neydi acaba ?

gene çöktü mü ya la ?

o muazzam hava limanı.
Böyle bir esere karşı çıkanlar, şehitler köprüne de karşı çıkmışlardı.
Gerekçeleri neydi biliyor musunuz?
+ Boğazın güzelliğini bozar diyorlardı. Hahaha.

Şimdikiler ile ortak özellikleri; hepsi CHP'li AMK.
Adam olmazsın sen CHP ve CHP'li.
avrupa'nın more, avrupa'nın.

emme gene de yerzünün ilk beşi arasına girmektedir. şen ola.
önemli olan oradaki uçakların dünyanın en pahalı benziniyle uçacağıdır.
o kadar kötü bir yer secilmiştir ki iç hat ucuşlarda bile bulgaristan hava sahasına girildiginden bulgaristan'a ödeme yapılacaktır.
gecen yıl 16 milyon lira harcanarak acılan demir kiliseden sonra bulgarlara ikinci kıyak. bu bulgar sevdası nereden geliyor acaba?
Bulgaristan'a para ödenecek demiş birisi.
eksik!
Romanya, Ukrayna ve hatta Rusya'ya da ödenecek.
Hahaha
Buna inandınız haa CHP'liler nasıl bir ıq var sizde?
bulgaristan'a falana filana ödeme yapılacak denilen havalimanı.

meydan chartlarında başka ülkelerin hava sahalarına geçiş göremediğim için bu beyanın kaynağını merak ettim.

hayır amaç gömmekse doğru yerlerden gömelim.
Bana bir gram faydası olmayan cumhuriyet tarihinin en pahalı yatırımı.

Hayatımda bir kez bodrumdan ankaraya uçağa bindim. istanbula uçakla gitmem. Yurtdışına çıkma ihtimalim de önümüzdeki 3 yıl için çok düşük. Dolayısıyla en az 5 yıl bana bir gram faydası dokunmayacak yatırım.

Varolan dünya hava trafiğini Türkiye'ye çekecekse, mevcut trafik gelirini 3-5-10'a katlayacaksa sonuna kadar desteklerim.

Böyle bir faydası yoksa ödediğim vergiler hakkımı yiyenlere haram olsun.
Dünyanın en yüksek milli gelirinin Türkiye'de olmasıyla karıştırılan hadisedir. En büyük havalimanına tabi ki karşı değiliz fakat neden dünyanın en büyük endüstri bölgesinin Türkiye'de olması diye bir başlık göremiyoruz. Tartışmanın odağı "üretim ekonomisi" olmalı. Turizm ticaret diğer üretim olanakları vs. ipin ucu bizde olmadığı sürece kaybetmeye mahkumuz dostlar.