Karşıdaki insan duyguları ile hareket etmiyorsa kaybetme ihtimaliniz çok yüksek. Her işinize kendinizi en kötüsüne hazırlayarak başlayın.
içinde olduğum durumu en iyi açıklayandır. Birini 1 seferden fazla affedilmemesi gerektiğini öğretir.Bunlar olmadığı zaman ise ; günün birinde mutlu olduğunuz anların sadece sizin için bir şeyler ifade ettiğini görüpte onun s.kne takmadığını hissederseniz büyük kaybedersiniz .Tecrübeyle sabit.
odun olmaktan iyidir .
30'undan sonra kazanmaya başlıyorlar, kesin bilgi yayalım.
Bırakın bu işleri mantıklı insan genelleme yapmaz sende laf olsun diye açmışsın başlığı duygu ve mantık birlikte karar verir her zaman.
başlıkta 'eden' kelimesinin yer almadığını tear of the moon'un (#40080212) girdisiyle fark ettim.

kafam dalgın evet. yine bir eşikte sallanıyorum da... neyse geri düşeceğim yine sonuçta.
Duygular aslında insanların en büyük zaafıdır.
Mantık olmadan da olmuyor yani her ikisinden de olmalı.
Zaten hep içimde kalmasın diye diye kaybettim.
hep akılla hareket edince de kaybedilmesi. biraz ondan biraz ondan almak lazım.
Evet amk.

Yetmezmiş gibi yarı yolda bırakıldığınız insan tarafından yarı bırakmakla suçlanırsınız.
Kesin delircem ben. Kontrolümü kaybettim
Duyguları ile hareket eden insan mantığı ve aklı askıya almıştır. Bunlar sac ayağının ayaklarıdır, biri eksik olunca üzerinde tencere kaynamaz.
duygular insanı insan yapan en önemli unsurlardan biriyken duygularla hareket etmenin hep kaybettirmesi demek çok iddialı sözden başka bir şey olmayacaktır. kader kısmet bizi bir yere götürür ama duygularımızla yön veririz hayata. yanlış veya doğru yön. duyguyu bir geminin manevrası gibi düşünmek gerek. sonuçta duygularımızın sahibi yine biziz. dikkati başka yere çekmek adına duyguları sahte yere kullanmamakta fayda vardır. çünkü hassastır duygular. dilimiz, ağzımız duygularla hareket etmek kaybettiriyor diye cümle sarf ederken bile alınır duygularımız, kalbimiz.
Duygularımla değilde aklımla mücadele ettiğim günlerde her zaman kazandığımı gördüm. Acı ama gerçek duygularınıza esir düşmeyin kaybeden taraf siz olursunuz.
Hiç üzülmediğim insandır. Insanın varlığının kanıtı aklıdır. Duygu böcekte de var. Ayrıca duyguların, elin insanı için değil yakınların içindir. Aklınızla ölçüp tartmadığınız insanlara karşı gardınızı indirirseniz sikip bırakırlar bu kadar basit.
Aynı benimdir. Hayatım şaka gibi ben dahil kimse gülmüyor ama.
duygu mantık dengesini sağlayamamış insanın kaçınılmaz sonu. uzun vadede akıllanır, salt duygularla hareket etmek yerine mantığının sesine de kulak verir.
Mutlak kaybediştir.

Harekete geçtikten sonra bile bilirsin ki; yanlış yapıyorsundur. fakat duygular bu yanlışı şirin gösterecek gizli şeytancıklardır.

Kanmayınız efendiler.