bugün

neden olduğuna anlam verilemeyen anlamsız anıların, hiç bir sebep yokken alakasız alakasız yıllardan, alakasız alakasız kişilerle veya karşılaşılmış olaylarla ilgili durumların birden akla gelmesi sonucu, bir anlam verilememesi, bu durumdan dolayı uyuyamamak, uykudan uyanmak gibi kötü sonuçlar doğurması, bir anlam verilememesi, bir tnı konulamaması ve psikolojik heralde denilesi durum.
geçmiş kara delik gibidir.
defterini dürdüğünü zannettiğin anda dahil olmak üzere ansızın gelir ve adamı içine çekiverir.
(bkz: bu saatte olur öyle)
genellikle yalnız kalındığında başa gelen durumdur.
(bkz: caile)
özellikle tuvalette ve otobüste yaşadığım durum. kötü kokular kötü anıları mı canlandırıyo nedir..
akla gün batmadan filminden bir replik getiren durumdur:
'geçmişle hesaplaşmak zorunda olmadığın zaman hafıza çok güzel bir şey.'
durup dururken gülme sebebidir.
depresyona dalalettir.
beynimize hükmedemediğimizin göstergesidir.beyin bu canı ne isterse onu yapıyor.
mesela şu an alo aşkım susmanın kulaklarımda çınlaması. popüler olduğu zaman, her seferinde telefonu bu şekilde açan bir sevgilim vardı. o an beni dinlemezdi. baştan sona özellikle o jalede jale üff ne jale kısmını tekrar söylemek için kapatıp tekrar arardı. aadsdaf. çok yaşasın, gülümsetti şu an beni.
Zaman zaman insanın ağzına sıçan durumdur. Zaman zaman da acayip mutluluk verir.
Hızla geri süpürülmesi ile sonuçlanan olaydır.
sanki o anı tekrar yaşanır hatırlanan olaya göre nabız hızlanır utanç vericiyse yüz kızarır komik bir şeyse kendi kendine gülersin bir kere böyle başıma geldi ve kendi kendine gülene ne denir sorusuna maruz kaldım. mümkün olduğunca yalnızken gelmesi daha iyidir toplum içindeki statü açısından.
Genellikle hüzünlendiren anılardır.
Nadir de olsa sevindirirler ama insan üzüldüğü şeylere tekrar tekrar döner.
"Lan bu zamanında şöyle şöyle olsaydı şimdi böyle mi olurduk be" şeklinde devam ettirilir.
Kız arkadaşın gelir, kız arkadaşın olamayan gelir, üniversite sınavında yapamadığın tek soru gelir, tercih yaparken yaptığın acemilik gelir; gelir de gelir hiç durmaz, durduramazsın asla.
Çünkü bu anılar hayatını tamamen değiştirmiştir olabilir. Olumlu ya da olumsuz...
Şu vakitte yaşadığım anılar da ilerde aklıma gelecek ansızın biliyorum.
Ama elden bişey gelmez.
Yalnızca pişman olmamak için kalbimin sesini dinliyorum.
Ki bu anılar aklıma geldiğinde şimdiki gibi keşke demeyeyim.
Tam uyuyacakken gelmesi ve şuan olduğu gibi uyutmaması yönüyle kötü çok kötü durumdur. Neydi benim günahım sözlük?
En kötüsü de utanç verici anıların akla gelip durduk yere saçma sapan sırıtmak veya bağırmaktır.
bi de durup durup en utanç duyulacak olan anılar gelir ya hay aq. gene kendimden utanç duydum.
Çok uzaklardan, çocukluktan çıkıp gelen anılardır genellikle.
pis bi durumdur. odaklanmamak lazım. geçmişten sadece ders çıkarılır. yaşanılanları hatırlamak cok yersizdir ve kötü de olsa iyi de olsa anılar insanın icini burkar.