bugün

-çokbilmiş,
-geveze,
-ilginç bir şey söylediğinde, etrafındaki büyüklerin şen kahkahalarla gülerken bir yandan da; "çocuktan al haberi. işte kuzum, yeni nesil böyle" dediği,
-çok küçük bir zaman diliminin sonunda, gittiği misafirlikte de gevezeliğine ve çokbilmişliğine aynı şekilde devam eden,
-okuldaki öğretmenlerinin de kendisine gülmesiyle, bir dönem arkadaşları arasında ilah olarak görülen,
-fazla şımartılmanın sonucunda yüzsüz olmuş,
-dışarıda gördüğü her şeyi isteyen,

veletlerdir.

şimdi efendim, bu küçük insanlarla pek bi' alıp veremediğim yok. bazı zamanlar onların küçük, saf çocuklar olduğunu düşünüp kendimi teselli edebiliyorum. ama gelin görün ki; ne zaman böyle bir şeytanla yakın bir etkileşim içinde bulunmak zorunda kalsam * * *, sinirlerim, bir tl'lik deterjanlarla yıkanmış çarşaflar gibi yıpranıp, piç oluyor. sinir katsayım, yök oynuyorcasına, sürekli kalkıp iniyor. kulaklarım, cumhuriyet tre... bu kadar benzetme yeter, anlamışsınızdır artık.

bu parazitlerin belli başlı saldırı teknikleri var. az önce bahsettiklerim, bu kemirgenlerin durmadan abuk subuk şeyler söyleyip, saçma sapan sorular sormasından sonra insan psikolojisindeki büyük yıkımı gözler önüne sermek için yapılanlar.

sırada, fazla şımartılmanın sonucununda yüzsüz olmak, ardından gelen her şeye sahip olma isteği var.

bu bölümde ele alacağımız üç aile, bahsi geçen canavarların milleti nasıl sömürdüğünü anlamanıza yardımcı olacak. ilk ailemiz üç çocuklu. çocukların birisi okula başlamamış, ikisi ilkokulda. anne çalışmıyor, babanın da orta düzeyde maaş getiren, ailesini kıt kanaat geçindirebilecek bir işi var. babanın eve dönmesinden sonra yaşanan olayları göz önüne getirelim;

b: dağ gibi yüreği olan baba, a: realist anne, çbç: çokbilmiş çocuk

a: hoşgeldin bey.
b: hoşbulduk.
a: mis gibi fasulye yaptım. hemen üzerini değiş, sofraya gel.
b: tamam, geliyorum.
*

çbç: babaaa, bugün buse'de winx'li çanta gördüm. bana da alsana onlardan.
b: tabii alırız akıllı kızım benim. yarın sor gel bakalım ne kadarmış.
çbç: sordum zaten baba. 60'a almışlar evrim kırtasiye'den.

(anne-baba birbirine bakar)

b: tamam kızım. hadi yemeğini yediysen git odana.
a: delirdin mi sen bey? nasıl alırız o çantayı? buzdolabının taksidi devam ediyor hala.
b: bilmiyorum fatma. bakarız bir çaresine, allah büyük.

2.ailemiz, ülkemizde orta-iyi arası bir düzeyde kabul edilen, bir evleri, bir de arabaları olan bir aile. iki çocukları var. çocukların ikisi de ortaokulda.

b: baba, a: anne, çbeç: çokbilmiş ergen çocuk

a: hoşgeldin hayatım.
b: hoşbulduk canım.
a: mis gibi fırın et yaptım. üzerini çıkar, hemen gel.
b: tamam, hemen geliyorum. *
çbeç: babaaa, cansu da almış şu bahsettiğim botlardan. bana da alsanıza bi' tane.
a: amaaan, ne o öyle ayı ölüsü gibi bot? olmaz öyle şey. hem çok pahalı da. on beş tane bot alırız o fiyata.
çbeç: ya banane yaaa! ühühühü... bu ailede benim dediğim hiç olmuyor zaten! hiç dediğimi yapm...
b: tamam kızım ya. yarın gidip bir bakarım.

3. ve son ailemiz, türkiye'de %1, belki daha küçük bir dilime giren, inanılmaz zengin, cool adamvari yaşam süren bir aile. tarabya'da villaları, cafcaflı arabaları felan var. bir çocuk sahibi olan ailenin, bir golden retriever, iki terrier, iki huskey olmak üzere beş tane de köpeği var.

b: baba, a: anne çbaç: çokbilmiş azgın çocuk

a: welcome, sir.
b: we found nice (bkz: hoşbulduk) madam, tiheheh (kendi çapında espri yapan entel gülüşü).
a: ehehe. hadi röbdoşambr'ını giy, ikinci yemek odasına gel. maria (rus hizmetçi) yine şarap soslu pekin ördeği yapmış.
b: şarap soslu pekin ördeği mi? ne kadar banal, kim yiyecek onu yahu! söyle, gitsin lassie'ye versin. sen de hazırlan, boğaz manzaralı, harikulade bir restoran gördüm gelirken.
a: ediz (çbaç) de gelsin mi?
b: gelsin. *
çbaç: babaaa, (fark ettiyseniz babaya hitap tarzları, sosyoekonomik durum ne olursa olsun değişmedi. bu da, özünde hepsinin aynı ruha sahip olduğunun kanıtı.) bugün marcus'un playstation 3'ünü ve 300 oyunlu oyun koleksiyonunu gördüm.
b: irfan amcanlar playstation 3 hediye etmişti ya sana geçen geldiklerinde oğlum? hatta sen beğenmemiştin de, maria ablana vermiştik, o da memleketine yollamıştı?
çbaç: yaa olsun! ben playstation 3 ve o oyunların aynılarını istiyorum. çok güzel oyunlar vardı orada. böyle bi' kılıçlı adamla gidi...
a: tamam oğlum, yarın baban getirttirir. hadi, önündeki karideslere hiç ellememişsin bak?
çbaç: ben sadece maria abla'nın kucağında yemek yerim. kaç kere söyleyeceğim size bunu! (yazarın notu: bahsi geçen rus hizmetçi maria abla, inanılmaz güzel bir vücuda, dolgun göğüslere sahip, evin içinde mini etek-dekolteli dar t-shirt kombinasyonuyla gezen bir bayan olmakta olup, evin erkeği (?) ediz de, 8-9 yaşlarında bir velettir.)
b: ahaha oğlum, baban gibi çapkın mı olacaksın sen de büyüyünce?
a: genç adamlar, muhabbetiniz bol olsun! ediz, eve gidince doğruca odana, iki gün atv sürmek yok!

gördüğünüz gibi, aile, nerede, ne şekilde yaşıyor olursa olsun, bir çbç'ye sahip olmaları durumunda sırtlarını doğrultamaz, kendi isteklerine para harcayamaz hale gelirler. bu ülkedeki krizin, işsizliğin ve benzeri durumların tümü, %92.74 oranında çbç'lerden kaynaklanmaktadır.

eğer bir gün siz de bir çbç'ye denk gelirseniz, en yakın safe zone'a (buradaki safe zone; çocukların giremeyeceği herhangi bir ortamdır. kahve, iddaa bayisi, hatta oto galeri bile can kurtarabilir.) , koşar adımlarla ilerleyip, takip edilmediğinizi anlayana kadar mekân değiştirmenizi öneririm. eğer başınıza musallat olan bir çbç varsa, bana pm aracılığıyla başvurabilirsiniz.

son of a plunder, tespit sıçıcıları ekibinden bildirdi.
yeakşamlar.
ağzına bir tane şaplatmamak için kendini tutmakta zorlandığın küçük büyüklerdir.
bundan bi rahat 15-16 sene önce türeyen hatta hıncal uluç'la atv'de program yapan ağzına ağzına vurulması elzem olan selimcan adlı veledi akla getiren velettir.
televizyona çıkar bir de bunlar.
kafa şişirmekte üstlerine yoktur. her haltı bilirler, sanki biz de bilmek istiyormuşuz gibi carcar öter bu haylazlar.
siktir git bi çocuk olmayı öğren denesi çocuklar.
2. aileye mensup, annenin ev hanımı olduğu ailelerde, birkaç saldırı şekline daha sahip olan veletlerdir. özel hayatı darmaduman etmek, sapıklık yapmak...

- işte ondan sonra nilgün abla, ben de dedim ki telefonunu niye açmıyorsun bık bık...
+ ah canım ya, neler yapmış bu eşek herif sana.
çbç: ya ayrılsana sen de o zaman! boşansanıza!
- hehehe, ay canım yaa... gel bakayım sen şöyle kucağıma.
+ hiiii! çabuk odana mert! laf mı dinliyorsun bu yaşında?!

# bu elbise nasıl, oldu mu nazife abla?
* arka tarafı biraz dar sanki...
çbç : memelerin güzelmiş ayça abla.
#,* hahahahah.
# büyü de evlenelim biz senle kemal. ben de seni çok beğeniyorum. tamam mı aşkım?
* ya bırak çocuğu kızım ya, ciddiye alacak sonra salak...
11 saat gidilen otobüs yolculuğu sonunda beyninin ırzına geçilmiş bir yolcununun,

5 tanesinin ellerini kollarını bağlayıp yan yana dizmek,
çömelin lan orospu çocukları diyerek çömeltmek,,
elindeki base ball sopasıyla baştakinin beynini dağıtması,
vıyak vıyak ağlamalarına aldırmadan 10 dakka arayla diğerlerinin de beynini dağıtması fantazisini yaratan veletlerdir.
11 saat gidilen otobüs yolculuğu sonunda beyninin ırzına geçilmiş bir yolcununun,

5 tanesinin ellerini kollarını bağlayıp yan yana dizmek,
çömelin lan orospu çocukları diyerek çömeltmek,,
elindeki pompalı tüfekle baştakinin beynini dağıtması,
vıyak vıyak ağlamalarına aldırmadan 10 dakka arayla diğerlerinin de beynini dağıtması fantazisini yaratan veletlerdir.