bugün

(#6682556) nömeralı entarisiyle haydar dümen tarzında konuşmasıyla ilgimi çeken yazar.
(#6695906)
(#6695943)

gözlemlerinde ciddiyet aramamak için çabaladığım yazar. eğer gözlemlerinde ciddiyse kendisine bir gözleme çandırı benden.
(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
moğolların türk olmadığına inanan yazardır. *
(#6704110)

Moğolların Türk soylu, Türk olmadığını iddia eden yazar... Ayrıca kendisi büyük tarih otoritesi olarak isteyeni nickaltına çağırmış. Çay kahve ısmarlayacakmış...

--spoiler--
Son zamanlarda bazı gazete ve mecmualarda, Türklerin mensup olduğu ırk hakkında bazı yazılar çıktı. Bunların hülâsası şudur:

Türkler Sarı Moğol ırkından değil, beyaz aryanî ırkındandır. iddiası üzerine...

ilim yolu ile söylenmek istenen ve fakat objektif esaslara istinat etmiyen bu hükümler hakkında düşündüklerimizi ve bugün bilinen şeyleri söylemek istiyoruz:

1- Bugün insan zümreleri artık renklere göre değil, dillere göre tasnif olunuyor. Eskiden beyaz ırk namı altında toplanan Aryanilerle Samilerin birbirinden çok uzak olduğu, keza eskiden sarı ırktan sayılan Türk ve Moğollarla Çinlilerin hiçbir ırkî yakınlığı olmadığı artık bugün herkes tarafından kabul edilmiştir.

2- Eskiden Türkler, sarı ırkın Ural - Altay zümresinden sayılır ve bu zümreye, Türkler, Moğollar, Tonguzlar, Finler ve Macarlar sokulurdu. Bugün Fin ve Macarların yakın akrabalığı ispat olunmuş ve hatta Fin, Eston ve Macarlardan mürekkep bir Fin - Ogur teşekkül etmişse de Türk, Moğol ve Tonguzların bunlarla akrabalığı ispat olunamamıştır.

3- Diğer taraftan Türklerle Moğolların bir asıldan geldiği kat'i suretle ispat olunmuş ve Tonguzların bu zümreye iltihakı için, muvaffakıyetli mesaiye başlanmıştır. Hatta şimdiye kadar sadece Türk sayılan Çuvaşların da Türklükle Moğolluk arasında olduğu anlaşılmıştır.

4- Türkler ve Moğollarla Aryaniler arasında ise şimdiye kadar hiçbir yakınlık gösterilmemiş ve ispata kalkışılmamıştır.

Kaynak - Atsız Mecmua, 1931, Sayı: 6
--spoiler--

Tarihin gelmiş geçmiş en büyük Türkoloğu Hüseyin Nihal Atsız olsa idi eğer nickaltına gelir kafanı bir ölçer sonra da çay isterdi senden...

Şimdi Git çay koy bakalım...
--spoiler--
1- "türk" kelimesi ilk kez orhun kitabelerinde geçer. eğer bakarsan, orada "türklerle oğuzlar savaştı" gibi cümleler bulursun. ee, nasıl olur bu? oğuzlar türk değil miydi hani? orhun kitabelerinde oğuzlar, kırgızlar vs türklerin düşmanıdır. dellenme hemen, git bak kitabelerin metnine.
--spoiler--

Türk kelimesinin ilk önce orhun abidelerinde geçtiğini buyurmuş tarih uzmanı... Gerisini okuyamadım efendim. Ayakta gülüyorum otururken gülünmüyor.

Kapağımı takıyor sonra defolup gidiyorum...

--spoiler--
Türk kelimesi, yazılı tarih kaynaklarında ilk kez Çin kaynaklarında (Pinyin: ding líng), (ding líng), (chì lè), (tie lè) olarak geçmiştir. Milattan sonra 552'de kurulan Göktürk Kağanlığı bağlamında tu kué sözcüğü kullanılmıştır. "Türk" sözcüğünün etimolojisi, yani kökeni ve özgün anlamı, açık değildir. 10. yüzyıla ait Uygurca metinlerde Türk, "güç, kuvvet" anlamında kullanılmıştır. Ancak Göktürk Kağanlığı'nın çözülmesinden iki yüzyıl sonrasına ait olan bu kullanımın, siyasi/tarihi bir referansa sahip olması olasılığı güçlüdür.
--spoiler--

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_(etimoloji)

http://www.turkcebilgi.co...FCrk_kelimesi_(etimoloji)/ansiklopedi
bob rozakis tarafından oluşturulan bir karakter(miş).

görsel
türklerle mogollar iki kardes millettir. altay grubu denen akraba milletlerin en mühim iki tanesidir. bu da atsız'ın görüşleridir. tamamen türk'tür demiyor akraba iki millettir diyor dediğim yazar. *
(bkz: harvey dent) *
(bkz: #6719473) karşılaşırız inşallah...
ağırına gidip,nick altıma gelip duracaksa işinin baya zor olduğunu düşündüğüm yazar. ağırına gidiyorsa arkadaşım özel mesajdan düşüncelerini anlatırsın.

''ben türküm, milli duygularım var'' gibi konuşupta sonra ''çıkın lan hadi göreyim sizi kürtlere saldırırken, hep söylüyorsunuz hadi yiyorsa yapın'' gibi gaza gelecek laflar bu düşünce adamını aşar. eğer bazı şeylerin yanlış anlaşıldığını düşünüyorsan yazılarını oku derim. bu muhabbetin geçtiği entry başlık silindiği için uçmuş. en azından ne yazdığının farkındasındır.

nihal atsız'a gelince. nihal atsız'ın komik duruma düştüğünü ben düşünmüyorum. sonuçta kendisi bir bilimsel araştırma sonucu bazı şeyleri söylemiştir ve çeşitli kaynaklar vardır. her kaynakta bahsettiğin yazılar aynı şekilde yazılmamıştır. genel olarak bir şey kabul edilebilir arkadaşım ama bir başkasının dediğinin yanlış olacağı anlamına gelmez. burda bilimsel bir araştırma var en azından. öyle nihal'im li ıvırlı zıvırlı konuşmak doğru mu peki? bence değil... en azından bir bilimsel çalışmaya adamış kendini. ve bahsettiğin konu da ortak görüştür ve netliği kazanılmamıştır. bunu neden ısrarla dile getiriyorsun. ama illa şu noktaya getirmek istiyorsan duymak istediğin cümleleri söyleyeyim. senin dediğin her şey doğru, sen çok iyisin. sen her şeyi bilirsin. sen tanrı'nın yer yüzündeki gölgesisin, allah seni başımızdan eksik etmesin. şimdi egon tavan yaptıysa diğer hazmedememene kadar görüşmek üzere...
(#6751266)

yok yok bırakalım onlar bizi öldürsün.
medeniyete ahirette ulaşırız.
görünürde hiç kimsenin vatan hainliyle suçlamadığı yazar. *
(bkz: #6963688) bu yazarımsı sanırım burda pkk itleri ile bu insanları kıyaslamış. şimdi ne yapacak peki bunu biliyor musunuz bu yazar? (bkz: #6719835) tarzında bir şey yazacak nick altıma veya kendi nick altına.

at yazar at, inanana biz gerekeni yapıyoruz...
faşistlerin saldırısına uğramış yazar.

herbiri bi boktan anlamayan faşist, sözlük yazarlarının hakkında yaptıkları komik nick altı yorumlarına kıçıyla gülmesini tavsiye ettiğim yazar.

neymiş de vatan hainiymiş! tey allam ya!

ikiyüzlü klavye kahramanları sizi
(#6902105) ateist tanıdıgım ilk yazar. helal olsun diyorum düzgünce söylemiştir inancını. Allah ıslah etsin diye dua ediyorum sadece.
(bkz: #7307559) biricisi hukuk insanıyım. kafasına bunu soksun. öyle sağda solda zekiyim diye gezinen ukala tipli ergen muhabbeti yapmasın. ikincisi birileri hakkında işlem yapılıyor mu yapılmıyor mu sözlük yönetimi ile görüşsün. neyin ne oldugunu da çok iyi bilirim. aydınım diye gezinenlerden değilim, okuyanlardanım. ve bilmediğim bir yazarın kitabı hakkında okumadan bazı şeyleri atıp tutmam bazıları gibi. ve bu atıp tutmalarıma da saçma sapan bahaneler bulmam. hadi şimdi herkes işine baksın. ve şunu tekrar belirteyim, herkes işini yapsın...

çoğunuz kendinizi ciddi oranda fasulye saymaya başladınız. siz faşist deseniz ne olacak demeseniz ne olacak. yahu siz kimdiniz de sizin dediğinize alınacak biri olduk. onca konuyu hukuksal olarak açıklayınca da faşist deniliyor, açıklanmayınca da. vay be, terörist demek de faşistlik oldu. ne siyasetten anlarlar, ne devlet yönetiminden anlarlar, ne de hukuktan anlarlar ama hepsini de eleştirir dururlar. kaç kere kullandım bilmiyorum ama tekrar tekrar söyleyeyim, herkes işini yapsın evladım.
(#7322932) entry si ile, olayı bitirmiştir. tebrik etmek istediğim yazar. *
(#7331487) öh be abi teknoloji, diyoruz bilim diyoruz, sen gene din diyorsun ne alaka. demek istediğim yazar ahada dedim.
güncel Önemli Başlıklar