bugün

birinin çıkıp dur diyemediği hırsızlık.

http://www.habergzt.com/g...-kullanimi-yuzde-75/2976/
Hırsız Kürtler için normaldir.
%25'i de zaten devlet kurumları ve devlet memurları oluşturuyordur.
kürtlerin suçu değildir. eğer batıdaki insanlar buna dur demek için çeşitli eylemler yapsalar devlet kolaylıkla halledebilir.
Demek tespit edilebilmis. Niye gereği yapılmıyor.
müslüman geçininlerin kul hakkı yemelerine en güzel örnektir.

hepimizin bildiği gibi bölgede insanlar kendilerini etnik kimliklerinden daha fazla dinleriyle ifade ederler. ülkemizde dini değerlerine en çok sahiplenen kesim güya doğu ve g.doğuda yaşayan yurttaşlarımız. şimdi soruyorum: müslümansan neden kul hakkı yiyorsun? senin kullandığın elektiriğin faturasını bizim ödediğimizi bildiğin halde bu hırsızlığa neden hala devam ediyorsun? bazı hırsızlar ama elektrik bizim bölgemizdeki akarsulara kurulan barajlardan elde ediliyor bu bizim hakkımız diyor. barajı yapan kim? devlet. devlet bu barajı neyle yapıyor? senden benden aldığı vergilerle. kusuru bakmayın ama o faturaları sike sike ödeyeceksiniz kardeşim. ben üç kişilik ailemle ayda ortalama 100 tl lik elektrik faturası ödüyorsam sen de ödeyeceksin.
üstüne para istemediklerine şükredelim. Sorgusuz sualsiz ödeyen bir toplum var nasılsa. Karşı çıkana da barış düşmanı deriz olur biter.
doğu'da değil amk, kürtler arasında. keban'da kaçak elektrik kullanılmaz meselâ.
Gülünecek durumdur.
Devletin yıllar önce kürtlere iskence de verdiği elektriğin hesabını vermeden kaçak elektriğin hesabını sormasi ironidir.
Ya da şurdan yakalım hes projeleri doğudan ne zaman çıkar doğa katliamı yapmayı bırakır o zaman doğudakiler kacak elektrigi bırakır.
Simdi s*ktirin gidin cins cins başlıklar açmaya devam edin.
Faturalarının gerçek Türk milletinin ödemek zorunda bırakıldığı bir durum. Ülkeyi resmen sömürüyorlar ve kimsenin sesi çıkmıyor orası ayrı, anca forumlarda yazılır çizilir bir icraat yoktur.
çevremdeki bazı kişilerden "devlet faturalarda köküne kadar geçiriyor iyi yapıyorlar lan, ben olsam ben de yaparım" dediğini işittiğimde "lan haksız da değil" diyesim geldi ama kul hakkını ihlal ettiği için tepki gösterdim. o da " "devlet vatandaşı soyuyor o kul hakkı değil mi?" diye sordu.
her şekilde ahlaksızlıktır.

devlet yıllar önce türklere de elektrik vererek işkence etti. hak ihlaline karşı komik bahaneler bulmayın. en mağdur biziz geyiğini akp bitirip tüketti, şimdi kürtlerin ki sadece komik geliyor.
%25 iyi bir oran daha 1,2 ay evvel adamlar trafo kurmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/her-sey/29289582.asp
K*rtler yüzündendir.
eşşeğe bağlayacaksın elektriği bir daha kaçak kullanıyorlar mi.
ödeyenlerde oradaki memurlardır. yarın bir gün doğudan çekilirken o barajlardaki türbinleri söküp barajları dinamitlemek bizim hakkımızdır. hem vergi verme hemde bizim vergilerimizle yapılan barajdan elektrik çal. madem sizin bölgenizde, biz gidince yeniden yaparsınız o barajları. *
o kaçak elektrikle led tv izleyen, ayfon 6'sını şarj eden orospu çocukları var ki, insan hayret ediyor...

hırsız piçler...
%100 bile olsa bırak kullansınlar amk.
bir de karanlıkta kalacak olurlarsa 10 kat daha hızlı ürer bu tpnsktiklerim.
Kabahat kaçak elektrik bedelini kuzu gibi ödeyen Türk halkınındır, hükümet "aman kürtleri kızdırıp oy kaybetmeyeyim ne de olsa keriz Türkler parayı gıklarını çıkarmadan ödüyor" mantığıyla namuslu vatandaşa abandıkça abanmıştır.
Aslında sikilmemek için trafo yeterli gelmediğinden dolayı rahat kaçak elektrik kullanamadığı için TEDAŞ ı basan kürtler gibi yapmak lazım, bu memlekette namuslu oldun mu devletin penisi kıçından eksik olmuyor, birileri devleti silkeler, devlet de acısını yakaladığı mazlumdan çıkarır.
Bunları görünce anarşist olmamak elde değil, devlet insanı resmen anarşist olmaya teşvik ediyor.
şöyle bişey duydum. diyarbakır ve komşu illerin elektrik dağıtım ihalesini hiç bir firma almak istememiş. Nedeni çok basit. Kaçak elektriğin çok olmasından dolayı ihaleyi alacak şirket her kim olursa olsun az kar elde edecekmiş. Bunun üzerine enerji bakanlığı bir firmaya "siz alın ihaleyi, zararınızı devletin başka ihalelerinden size veririz . Zararınızı toparlarsiniz" falan demişler. Zaten zararı ülkedeki 35 milyon aboneye giydiriyorlar.
görsel