hiç düşünmeden çıkma teklifi etmekte can attığım ,hiç olmadı en iyi arkadaşım olabilecek ,kafa dengi ideal kız formatım.
Bir keresinde barda düşürüp aynı gece eve attığım kızdır. Rus edebiyatı okurmuş çokça. Başka da bir şey bilmiyorum zaten hakkında.
Dostoyevskiyi bile muhafazakar kesimin sevdiği yazar yaptılar ulan adam rus, kitaplarında sürekli içki içilen sevişilen bir yazar bu adam.
bizim nesilde epeyce mevcudiyeti olan kız.
kaldı mı öyle bir kız ya? elif şafak okuyan bile kabuldür. o derece.
muhafazar kesimin pek sevdiği bir yazar olduğundan o anlayıştan bir kız da olabilir. suç ve ceza'nın radyo tiyatrosu halini dinlemiştim, eserin sonunda raskolnikov hidayete eriyordu resmen.

(bkz: einstein da bizden)
türkiye için tartışılmaz farklı bi kızdır. türk kızları eline kitap alcak he, hass.....tek bildikleri makyaj.
Dostuyokstur.
Okudun da ne anladın diye sordur adama.
candır. sevilesidir, muhabbet edilesidir.
Okudugunu anlıyorsa ufku geniş biri olma yolundadır.
nefes alsın yeter.
çoğu rus yazarın nihilizm etkisi altındaki iç karartıcı eserlerini beğendiğine göre bir ömür bununla yaşanmaz düşüncesi ile yol vermeniz sizin için hayırlı seçenek olacak olan kızdır.
Kitap önerisi isteyince hemen suç ve ceza diyecek olan kızdır.
kadınların erkeklerden daha çok okuduğu istatistiksel bir gerçek iken, -bir çok ölümsüz eserler vermiş dünya edebiyatının halay başını çeken- dostoyevski okuyan bir kadın normal bir durumdur..
gurban olurum ben ona!
olunması gereken kızdır. daha çok olmalarını temenni ediyorum. haydi kızlar Dostoyevski okuyalım.
ne güzel kızdır. o da sizin gibi acıyı, merhamet duygusunu seviyordur. okudukça üzülür, üzüldükçe merhamet duyar karakterlere...

gel, tanışalım.
bir Tolstoy okuyan kız değildir, dostoyevle idare etsin.
Buraya kendi nicklerimizi yaziyoruz.