bugün

terör örgütü taraftarlarının çocukları kullanarak uyguladığı terörün göstergesi.

Diyarbakır'daki marketi ile polis panzerlerini taşlayanlardan 4'ü çocuk 17 zanlı geçen Cuma günü Adliye'ye sevk edildi. Burada nöbetçi savcı tarafından ifadeleri alınan 12 zanlı tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Bunlardan, 2'si çocuk 5 zanlı serbest bırakıldı. Mahkeme tarafından ifadeleri alınan 2'si çocuk 12 zanlı ise polise taş atmak, bölücü PKK örgütünü simgeleyen flama ve elebaşı Abdullah Öcalan'a ait posterleri taşımak, yasa dışı slogan atmak suçlarından tutuklandı.

ifadesi alınan ve tutuklanan 16 yaşındaki C.A., nöbetçi savcı ve mahkemeye verdiği ifadede polis ve marketi taşlaması için bazı kişilerin kendilerine 4 YTL para verdiğini belirterek şöyle dedi:

Parkta oturduğumuz sırada kim olduklarını ve neden toplandıklarını bilmediğim kalabalık bir grubun geldiğini gördüm. Merak ederek onların arasına karıştım. Konukevi önüne geldiklerinde onlarla birlikteydim. Burada yapılan konuşmalardan sonra kalabalığın dağılmaya başladığı sırada yanımdaki arkadaşımla birlikte Bağlar beldesine doğru yürüyordum. Bu sırada yanımıza yaklaşan yüzü poşu ile kapalı bir kişi bize, Sen Kürt değil misin? Ne biçim Kürtsünüz? diyerek polisleri gösterip taş atmamızı istedi. Ardından bana 4 YTL para verdi. Ben de kaldırım ve cadde kenarındaki elime geçirdiğim taşlarla polisi, polis panzerleri ve araçlarını, daha sonra marketi merkezini taşladım. Sonra bana verilen paranın 3 YTLsini harcadım, 1 YTL ise halen üzerimdedir. Kısa süre sonra polisler beni yakaladı, çok pişmanım. Bana bundan sonra 100 bin YTL de verseler bir daha, böyle bir şey yapmam.
en can alıcı nokta da şu sanırım "ne biçim kürtsünüz" kürtlük demek polise taş atmak mı demek hiç sanmam. birbirimizle insanca yaşamak varken ne gereği var böyle bir şeye yoksa insanlıktan nasibini almadılar mı bunlar.
not: bu sözlerim bütün kürtleri kapsamamaktadır. sadece terör örgütünü savunanlar içindir.
"on sene sonra da güya bin ytl için dağa çıkacağız" demenin başka bir yolu. elbette çocuğun aklı ermez falan fistan.
nedense okuyunca hiç şaşırmadığım bir haberdir. küçücük beyinlerin o yaşlarda şiddete eğilimi utanılması gereken bir hadisedir ve hükümet bu konuda gerekli önlemleri almalıdır.
fakirliğin insanlara neler yaptırabileceğin iyi bir göstergesi. kürt insan kötüdür diyenlere, yoksul insan içinde bulunduğu durum yüzünden kötüle$ir in bir kanıtıdır. kürt çocukların bir suçu yoktur, onları ve ailelerini yoksul bıraktıranların, bu ortamın olu$masını sağlayanlar suçludur.
hostel filmindeki yolu kesip bubble gum diyen çocuklar gibidir. ufak tefek şeylerle çocuk kitlelerini kandırmak mümkündür. polisin de uygulaması gereken bir taktik olduğunu düşünüyorum. geçenlerde bir polis memuru 5 kilo muz alıp çocuklara dağıtmıştır, çocuklar da taş atmayı bırakıp oyunlarına dönmüştür. *
Diyarbakır'da geçen hafta DTP'lilerce düzenlenen yürüyüş ve gösterilerde gözaltına alınan bir sanığın, ifadesinde geçen ifade. eğer gerçeklik payı varsa birilerinin elinde arı kovanına sokmak üzere çomak olduğunu kanıtlar mahiyettedir bu ifade.
dtp(pkk)'nın çocuklara para verip zırhlı araç taşlatacak kadar aciz ve korkak olduğunun göstergesidir. o çocuklara da yazıktır yahu okumayı çözemediği için ağlaması gereken yaşta zırnık anlamadığı siyasi olaylara karışması içler acısıdır.
fakirlikle alakası yoktur.ardahan'a kars'a gidin kışın ayağına market poşeti giyen çocuklar var,asker,polis görünce taşlamazlar,gelir tuhaf tuhaf sorular sorarlar,gülerler,gülerken sümükleri akar,sümükleri akarken pazardan pantolon giymeyen bacaksız kardeşiniz gelir gözünüzün önüne.içiniz acır,çocuğa verecek birşeyler ararsınız,cebinizde beş kuruş para yoktur.üşümesin diye eldivenlerinizi verirsiniz,ayağındaki naylon poşetleri çıkarıp eldivenlerinizi ayağına giyer.koşa koşa gider bi yerden bi kedi yavrusu bulup size hediye etmek ister.alamam dersiniz.gittiğim yerde bu yasak dersiniz.ömrünüz boyunca aldığınız en anlamlı hediyeyi sahibinin kucağına bırakır uzaklara gidersiniz.

suç o çocukta değil asker nedir polis nedir öcü gibi anlatan anasında babasındadır.
hiç bi çocuk beyni yıkanmadan polis taşlamaz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar