bugün

saç modeli ile lisedeki coğrafya öğretmenimi anımsatan adam. yeni dünya düzeninin yeni aktörü.
son terörist bükücü.
küresel ısınmanın varlığını kabul etmeyen, hatta mitingde " burası bilmem kaç derece olmuş, donuyoruz burada. bir de küresel ısınma var diyorlar, hani nerede? yollayın biraz, küresel ısınma istiyoruz." şeklinde dalga geçen isim.

lobilere karşı bir duruşu vardı değil mi?

şimdi sen de herkes gibisin trump.
http://www.youtube.com/watch?v=oOSWEpCwq9s
Henüz başkanlığı kesinleşmemiştir.
Merak ettiğim tek şey kahin kadının teorileri tutacak mı?
Son başkan dedi Donald abiye. Demiş yani.
Donut Trump.
(bkz: serbest çağrışım).
o bir hırsız, çünkü patates çalıyor. evet.
görsel
Direnişin çıkardığı ilk devlet başkanı.

Vallaxi koltuğuna oturmana gün sayıyoruz ğstad.
Beyaz saray'a taşınmayı düşünmeyen milyarder.

Adamda öyle bir ev var ki beyaz saray yanında gecekondu kalıyor amk.
amerikanın yeni dönemde farklı bir vizyona sahip olacağını gösteren başkan tipi. amerikan politikalarının nasıl seyredeceğini, seçilen başkanların profillerinden de belirleyebilmek mümkün olmuştur bu zamana kadar.

itibar ve güç kaybeden abd nin yeni dönemde özellikle ekonomi ve medyatik yönü kuvvetli bir adayı başkan seçmesi normal. bundan sonra dolara bağlı ekonomiler ve abd yanlısı dış politik eğilim gösteren ülkelerde, sert dalgalanmalara, dönemsel düşüşler/yükselişlere şahit olacağımız bir gerçek.

yaşayıp göreceğiz.
THY'nin aldığı uçağı fazla müsriflik diye kabul etmemiş. Maaşını da TL cinsinden almayı kabul etmiş. Büyük resmî görüyor!!
“A person who is flat-chested is very hard to be a 10.” sözünün sahibi şiddetle yanılan başkan.
para ile lider olan kişi. ne zaman zeki olduğu için bir lider seçilecek çok merak ediyorum.
aynı zamanda seçilen en farklı abd lideri olduğu söyleniyor. en güçlü ordu ve ekonomiyi nasıl yönetecek ne değiştirecek bekleyip göreceğiz.
yüz verme sen feministe vur yumruğu komüniste.
Boeing uçak firmasının borsada düşüşe uğramasını sağlayan adam. Haberler de hangi ülke başkanı kendi ülkesinin firmasının zarara uğramasına yol açar gibi yorumlar yapılıyordu. 4 billion dolarlık kendisi için tasarlanan bir uçağın anlaşmasını iptal etmiştir. Neden?çünkü vergi ödeyen vatandaşlarına haksızlık oluyor muş muş.. kendisi vergi ödemediği için biraz vicdan yapmış galiba. ilginç.
bir çok film ve televizyon programında kısa görüntüleri olmuş adamdır. bunlardan bazıları eski klasik filmlerdir the little rascals ve home alone2 gibi. diğerleri two weeks notice, zoolander, ve the associate adlı filmlerdir. bazı tv programlarında da kısa roller almıştır sex snd the city ve spin city bunlar dan bir kaç tanesidir. ben de tesadüfen home alone 2 izlerken farkettim ve şaşırmıştım. araştırınca her yerden çıkıyo bu şahıs.

(img:#1267976)
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=4xmckWVPRaI
henüz mazbatasını almasa da, abd'nin yeni başkanıdır. trump'ın döneminde dünyada politik, siyasi ve askeri yönden bir çok gelişmenin yaşanacağını düşünüyorum. bu adam bir hayli yaşlı ve uzun yıllardır kendisinde eksik olan tek gücü, abd başkanlık koltuğunu o yaşta aldı. kesinlikle çok farklı bir başkan profili çizecek. demeçleri tüm dünyayı meşgul edecek. kendi bildiğini okumaya çalışacak. ben böyle düşünüyorum. bu gibi adamların abd başkanı olunca bizim coğrafyamızla her zaman haşır neşir olduğu bir gerçektir. zor günler bekliyor bizi.
bu adam nasıl başkan olacak çok merak ediyorum doğrusu. çocuk gibi bir adam. hal ve hareketleri hiç sağlıklı değil;

görsel
türkiye'ye böyle adamlar lazımdır. söylediklerinin yapılması imkansız değildir, verdiği vaatler tutarlıdır ve en önemlisi amerika'nın tam da ihtiyacı olanlardır. nokta atışı yapan bir liderdir. amerika'da yaşamayıp buradan sallamak kolay, adamların sorunlarını biliyor musun?
bizde tam bu adamın kafasından cem uzan vardı, onu da tayyipçiler bitirdi.
Baş danışmanı elon musk olan ABD nin yeni başkanıdır. Adamda ki vizyon çoğu devlet adamında yoktur. Çok uzağa bakmamıza gerek yok (bkz: egemen bağış) .
doğu fobisi yüzünden insanların tatil keyfini, hayallerini suya düşürebilecek şahıs. üzücü...
Çine karşı garezi olan adam. Durmadan çine sataşıyor. Yok abi yok bu adam dünyayı yakar.