1. 1.
  hotel california'yı söyleyen ses. eagles grubundaki performansı ile parlayan, 80'li yıllarda ise gösterdiği solo performans ile başarısının tesadüf olmadığını ispatlayan efsane gitarist ve yorumcu.

  (bkz: dirty laundry)
  (bkz: in a new york minute)
  (bkz: end of the innocence)
  2 ... shalamar
 2. 2.
  önemli şarkılarından birisi de boys of the summer'dı ki her yaz gündemimize ışık hızıyla girip, yaşanılan başarısızlıkların ardından aynı hızla çıkardı.
  1 ... shalamar
 3. 3.
  hotel california gibi müthiş bir şarkıyı seslendirmiş mükemmel sesli insan.
  ... onursal baskan
 4. 4.
  (d. 22 Temmuz 1947, Gilmer, Texas), ABD'li şarkıcı, söz yazarı ve davulcu. Başarılı bir solo kariyerine başlamadan önce kurucularından olduğu The Eagles grubunda uzun yıllar müzik yapmıştır. 1971-80 yılları arası grup dağılana kadar baş vokal ve davulcu olarak The Eagles'ta bulunmuştur. "Witchy Woman", "Desperado", "Best of My Life" ve "Hotel California" gibi klasikleşmiş şarkıları seslendirmiştir. Glenn Frey ile birlikte dünyanın en başarılı şarkı yazarı ekiplerinden birini oluşturmuşlardır.

  1980 yılında grup dağıldıktan sonra, yeni bir solo albüm çalışmalarına başladı ve 1982 yılında ilk solo albümünü piyasaya sürdü. Dört stüdyo albümü, iki derleme albümü, bir de canlı performans DVD'si çıkarmıştır.

  The Eagles, 170 milyondan fazla albüm satmış, listelerin bir numarası olan şarkılara ve albümlere imza atmıştır. 1998 yılında En iyi Rock Sanatçıları kategorisine alınmış 6 Grammy ödülü kazanmıştır. Ayrıca bir Amerikan grubunun sattığı en çok albüm kopyasına sahip gruptur. Solo kariyerinde de Henley, 10 milyon albüm satmış, iki Grammy ödülü kazanmış ve beş MTV Video Müzik ödülünün sahibi olmuştur. Rolling Stone dergisine göre, gelmiş geçmiş en iyi 87. şarkıcıdır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Don_Henley
  ... hasmet ibriktaroglu