yemeklere koyarken soyulur.
söğüş ve salata yapacaksan soyulmaz.çünkü yapısı görsel olarak bozulur ve sulanır.

bu arada (bkz: pembe domates)
domatesin kabuğundan salça yapılıyor diye biliyorum.
eskiden salata yaparken bile soyardım . şimdilerde sadece yemeklerin içine katacaksam soyuyorum. cok sağlıklı olduğunu duymam mı etken bilmiyorum? ayrıca domates benim için meyvedir. elmayı da domatesi de yıkar yerim . kabuğunu soymam ..
nefret ederim her şeyin kabuğundan. şu an bilinçli kabuklu domates yiyorum. bazen her şey işte bu kadar anlamsız.
bazı durumlarda görünce mide bulandırır.
Aynı zamanda sıkılarak domates suyu çıkarılabilme potansiyeline sahip kabuktur.
içeriğindeki likopen maddesinin ciddi yararları mevcuttur fakat tarım ilacı yüzünden pek çok ev hanımı, bu kabuğu soymamaktan çekinir hale gelmiştir.
içerdiği bol miktardaki likopen maddesi sayesinde kansere karşı oldukça etkili bir besin maddesidir.
bazı ev hanımlarının biriktirerek salça yaptığı meyvenin kabuklarıdır. domates kabukları ziyan olmasın diye domates kabuğundan salça yaparlar. ben de komşu emine teyzemden öğrendim. soyduğum domateslarin kabuklarını atmıyorum, kestikçe bir kavanoza koyup buzlukta biriktiriyorum. istediğim çokluğa geldiği zaman buzluktan alıp çözdürüyorum ve tencerede kaynatıp erittikten sonra blendırdan geçirip salça haline getiriyorum.
anal sekste erkeklerin ereksiyon halini bitiren kabuktur. evet..
ANAL iLiŞKiDEN YARIM SAAT ÖNCE 1 LiTRE BENZiN iÇiLMESiNi GEREKTiREN KABUK ÇEŞiDiDiR.
burger king ile kavga sebebidir. neymiş efendim whopper'ın içindeki domatesin kabuğu çıkmazmış. lan daha iki hafta önce kız arkadaşım domatesi kabuksuz olsun deyince peki hanfendi diyodun da neden bana gelince götünle güler oldun. sonra da vay efendim kadınla erkek eşit değil. tabi eşit değil.
vücudun kolay kolay sindiremediği şeylerden birisidir.
aklıma kötü kötü şeyler getirir.
muz kabuğu gibi olmayan, basınca kaydırmayan kabuktur.
anal ilişiki sonucu beyimizin dalgasında görülme ihtimali yüksek olan kabuktur.
domates yendigi gün sıçarken dışkıya meraklı olanlar bakarsa kırmızılık görebilir.Endişelenmeyin domatestendir, sanırsam barbekü sosu tuketincede gorulebiliniyor.
domates yemeğe girecekse, soyulup, olay mahalinden uzaklaştırılır.
hazmedilmeyen kabuk.
o muhteşem sebzenin...
domatesin,
vücudunu saran, onu soğuktan, kardan, kıştan, yağmurdan koruyan kabuk. ilahi kabuk, muhteşem kabuk. ısıra ısıra yenilesi şey.
vücuda girdiği gibi çıkan, kendinden taviz vermeyen delikanlı cisim.