bugün

Sözlük yıllardır sinirimi zıplatan durum bunun için başlık açtım. Diğer şehirlerde durum nasıl bilmiyorum ama benim yaşadığım il osmaniye bugün dolmuşa bindim hastaneye gidiyorum baktım erkekler ayakta kadınların tamamınım yanı boş havada sıcak bende bi kadının yanın aoturdum kadın sorun çıkartmaya başladı yanımdan kalk falan diye başkasının yanıma oturdum buseferde ayakta erkeklerden biri kalksana lan dedi. Evet sözlük kadınların yanına oturunca ne olur anlayabilmiş değilim bende kadınlara hepiniz teker teker oturacağınıza iki şer iki şer oturun bize de yer kalsın dedim biraz tartışma çıktı indim dolmuştan. Sizlerinde yaşadığınız şehirde durum böyleyse oturun en azından bi kişi kırarsa bu durumu devamıda gelir. Dolmuşta kadınları sikmiyoruz bi rahat olsunlar..
birsürü boş yer varken gidip erik gibi kızın yanına oturma sorunsalı olabilir.
yer yoksa gider otururum problem olmaz, kün fe yekün kızları bile gelip oturuyor yanıma. evet
oturulan şehirde olmayan sorundur. ancak gözlemlediğim kadarıyla kadına değmemek gibi bir çaba var. heralde seyredilen, duyulan haberlerden etkilenmişler ve alabilecekleri tepkilerden korkuyorlar. çünkü biz kadınlar (haklı olarak) ufak şeye fazlasıyla tepki verebiliyoruz. keşke kadını ''insan'' gibi gören bir toplumda yaşasak ve böyle şeyler olmasa. ancak bu şimdilik mümkün değil, aydınlanmaya daha çok vakit var.
izmirdeyim kucak kucağa gidiyoruz.
sevimli ve minyon bir tipim olduğu için insanlar hoc de sorun cikartmiyor. o sizin barzoluğunuz hahahahahaha.
sapık değilseniz oturmanızda bir sakınca yoktur.
Rahatsiz olmasin diye kadinlarin yanina oturmam yasli birine yer veririm.
her gün zincirlikuyu - beylikdüzü hattını kullanıyorum. oturacak yer bulup oturamıyor olmak bana o kadar uzak ki. burada nefes alacak boşluk bulduk mu güç bela sıkışıyoruz aralara. osmaniyeye mi yerleşsem dedirtti.
Ocu degil yemezler merak etmeyiniz... edebinizle oturdugunuz takdirde.
Kaale dahi almadığım sorunsal. Otururum kardeşim. Ne demek ya? Ben kendimi biliyorum. Kadının bilmesine gerek yok. Kimseye de kendimi anlatmak zorunda değilim. O araba da benim de oturma hakkım var, otururum. Kadın rahatsız oluyor ise kendisi kalkabilir. Madem öyle taksiyle gideceksin yağma yok. Toplu taşıma kullanan kimsenin yanına oturan kişiyi seçme gibi bir hakkı yoktur.
öyle bir sorunsal mı var lan hee doğru yeni türkiye pardon.
Kadının yanı boşsa otururum. Kadın rahatsız olursa kendi kalksın. Sonuçta hepimiz yolcuyuz amk. Hem dolmuşta hem bu dünyada.
abartısız söylüyorum yanıma oturan gelen genç kadının sürekli sürtünmesi sonucu rahatsız olmam sonucu iyi düşünüp gerçekleştirdiğim eylemdir.
Özel bir çaba sarfetmemekle birlikte ben genellikle kendimi yanı boş koltuklara atıyorum ama ne varki 1-2 durak gitmeden yanımda bir hanfendi bitiyor işin ilginci birkaç kez bu durumu gözlemledim karşımdaki adamı tercih etmeksizin hep benim yanıma oturuyorlar sanırım daha güvenli buluyorlar.Tespir ettiğim kadarıyla bu duruma sebebiyet veren faktörler:erkeklerin genellikle bacaklarını hayvan gibi açması ve diğer yolcunun kullanım alanını taciz etmesi, insanlara dik dik bakması, tespih sallaması ve kirli sakallı olması(tehlikeli, saldırgan profili oluşturuyor).

Edit:Bunlar iyi bir gözlemci erkek olarak benim tespitlerim ama sonuçta bir erkeğim ve tespitlerimde erkek görüş alanı, algıları içinde.
Adam gibi oturduktan sonra mesele yoktur. Doğru düzgün oturduğunuz halde hala daha rahatsız olan kadınlar varsa, onlar kusura bakmasınlar, ya taksi tutacaksınız, yada;

O kadar takva sahibi iseniz, hiç evinizden kapı dışarı bile çıkmayacaksınız. Siz rahatsız olacaksınız diye ruhsat orta yerden kalkmaz. Zira edebiyle oturan herkese ruhsat vardır. Edebini takınmayanı ise allah sevmez. Kulları da sevmez. Edepsizi kimse sevmez.