bugün

spekülatif hareketlerle 2,64'e kadar yükselen doların an itibarı ike 2,56 civarına gerilemesidir. spekülatif hareketlerde dikkatli olmak gerekir.

euro'da da durum aynıdır.an itibarı ile 2,79'dur.

edit : an itibarı ile dolar 2,549 tl civarında euro'da 2,78 tl civarında.
doların yükselmesi kriz değil.asıl kriz faizleri indirip dolar rezervi olanları ülkeden uzaklaştırarak olur.merkez bankası da zaten dediğini yaptı deli krala uymadı neyse ki.
daha iki ay önce 2,30'larda seyreden dolar kurunun 2,56'ya gerilemesiyle coşan akp'li trolleri ortaya çıkarmıştır.

aylar önce dolar 2,5 tl olur mu denildiğinde "yav he he" diyordunuz lan şimdi noldu?
dolar ve euro ülkenin sosyo-politik durumuyla doğru orantılı hareket etmektedir. gerileyen ülkenin gerileyen döviz kuru olur.
inanmayın beyler bunlar hep amerikanın oyunları.
zannedersin 1,65 tl oldu dedirtir. kepçeyle alıp kaşıkla dağıtmak diye bir tabir vardır; buna benzedi bu durum. yükseldiğinde 50 kuruş artıyo, inerken 5 kuruş iniyor; sonra da düşüşte diyorlar.

(bkz: hey babam hey)
dünya liderimiz sayın rte hazretlerinin üstün politikası sonucudur.

Çok büyüksün çok! Evet.
reklamdan daha ziyade dolar ve euro'daki yükselişin spekülatifliğini anlatmak için sözlenen söz.
ilk altı ay olması gereken 2,50 altıydı zaten. Normal değerine gerilemekte.

Hsbc, city bank ve norveç hisseleri çekilmişken bu kadar büyük bir meblağı karsilayacak ve doları Ucuzlatacak kadar döviz girdisini açıklayabilir mi biri lütfen?

2,30lardayken kimler dolar topladı ve şu an kimler piyasayı dolara boğuyor?

Birileri sürekli konuşup doları çıkartırken, yine aynı birileri faiz artirimina karşı cikiyordu! evet spekülatif.
2,55 üzeri kapanış yapacaktır.

Uzmanlar diyor ki; piyasaya giren para kaliteli değil artık. Kısa vadeli giriş var. Dikkat edin, 2,48 en dip nokta olur. Sonra yine uçuş.

Bir de şu var; para değerin artarsa üretim yapmaz, dışardan alım yaparsın. Üretim yoksa işsizlik var!
Bu denge nasıl sağlanacak?

Ha bi de, bu hafta abd'den enflasyon ve büyüme rakamlari gelecek. Buna bağlı olarak 2,52-2,50 görülebilir. Yani beybisi, akepe düşürmüyor doları.
Sevindirendir.
2,45 ve 2,50 seviyeleri birden telaffuz edilir oldu; sanırım bu seviyeleri görecek gibi ama ekonomide özellikle de türkiye'de ileride neyin ne olacağı belli olmaz. kırılgan ekonomi diye boşuna söylemiyorlar türkiye ekonomisi için.
2,542'e kadar gerilemiştir.
Bu sabah bu haberle uyandım ve hala şokundayım dolarım falan yok ama ne bileyim şaşırdım.