Samsun'da komşular rahatsız olduğu için dolaba girip de zurna çalan zurna aşığı kızdır.
Show tv'nin paylaştığı yürek burkan bir haber. Türkiye'nin adeta gündemine oturdu. Zurnaseverleri üzdü.

işte o haberin videosu:

https://youtu.be/I2l64BTeLCU
zurna deyince biran şey sandım. Tövbe aman aman.
insanın neden böyle bir haber yapma ihtiyacı olur ki. Komik desen değil. Biraz üzücü de.
Kızlar zurna çalamaz ön yargısı mı ?* evet, ülkemizde kadınlarla ilgili pek çok ön yargı var lakin antizurnacı diye bir şey ilk kez duyuyorum.

Bunu haber yapan boşları sorgulamak lazım aslında, herkes on beş dakikalığına ünlü olacak efsanesini show TV fazla benimsemiş.

Bir de bunun haber değeri olduğu kanısına nasıl varılıyor o süreci çok merak ettim.

görsel
göz yaşlarımızı sel gibi akıtan kız. durduramıyoruz seli. kızlar zurna çalamaz olgusunu yenen kız. öyle bir olgu varmış demek ki.
Kapalı ,3/5metre kare bir oda da zurna dinlediniz mi bilmiyorum ama , ben dinledim kesinlikle tavsiye etmem. Sesi en güçlü enstrümandır büyük ihtimalle. Tavsiyem illa üflemeli bir enstrüman istiyorsanız klarnet. Bu çocuğun da asıl enstrümanı ney zaten büyük ihtimalle. Her gün apartmanda çalınacak enstrüman değil. Ne çok enstrüman dedim:))))
Yıllardır selia'nın kim olduğunu merak ediyordunuz. Alın işte size selia.
Şahin k partnerlerine zurna çal diyordu o geldi aklıma sdfghhh.
Kızını başıboş bırakırsan ya davulcuya kaçar ya zurnacıya
Atasözü gerçek oldu.

Her yapılamaz denilen şeyi yapıp egosunu tatmin eden feministler gibi. Umarım herşeyi de yapmaz.

Güzel çalıyor düğünlerde kızlar çalsa davulu zurnayı ben şahsen sevinirim. Hem Daha çok Bahşiş toplarlar aferin
Ana haberler sirk’e döndü. Artık sadece sosyal medyadan (ç)aldıkları videoları yayınlıyorlar.
Söylediği gibi bir olgu mu varmışki?
Dolabın içinde de çalsa duyulur.
Zurna bu sonuçta.
Neyse, galiba ney'e geçmiş artık rahat eder. Şevkinden azminden dolayı taktire şayan. Vakit ayırabilenler için Müzik güzel bir uğraşı. Bence devam etmeli. Evet..
Show TV reha muhtarli haber bülteni modundan bir türlü çıkamadı.
işte insan sevdiği şeye böyle bağlanmalı, dalga geçmek kötü bir seçenek.