1. 1.
  milliyet gazetesi yazarı.
  1 ... imhotep
 2. 2.
  (bkz: doğan haber ajansı) *
  ... tttddd
 3. 3.
  gazetecilik okuyan öğrencilerine, ''ideolojiyi falan bırakın, para kazanmaya bakın'' diyen, istanbul üniversitesi iletişim fakültesi'nde ''temel gazetecilik'' dersi veren öğretim üyesi, köşe yazarı.
  ... nefaki
 4. 4.
  dünkü yazısında ilginç bir tespit yapmış köşe yazarı. dtp'ye karşı akp'yi desteklemeliyiz mesajı vermiştir, tabi doğu illerinde.

  yazının ilgili paragrafı;

  --spoiler--
  “Türkiye Cumhuriyeti bugün bağımsızlığını kaybetmenin, bölünmenin eşiğindedir.” Bu tüylerimizi diken diken eden sözleri tecrübeli bir politikacı, Mehmet Şendir söylüyor.

  Onun için ben diyorum ki, Güneydoğu’da hepimiz AK Parti’liyiz.
  Çünkü seçim yakın ve orada iki parti var DTP-AK Parti.
  Ve biz Türkiye’yi bir bütün olarak seviyoruz ve kardeş kavgası istemiyoruz. Oysa DTP, Türkiye’nin bölünmesini istediğini Meclis’e bile bildirdi.
  --spoiler--
  ... tu kaka bana
 5. 5.
  yılmaz güney ile ilginç bir anısını olan milliyet yazarı.

  nişantaşı kavşağı ana baba günü. araçlarla insanlar adeta kucak kucağa, birinci viteste ilerleniyor. ve kavşak o yıllarda dört yöne yol verdiği için kesişmeler oluyor.

  gruptaki ilk aracı ben kullanıyorum.

  bir duruş anında birden arabanın şoför kapısı ters dönüp menteşelerinden fırlayacakmış gibi hışımla dışarıdan açıldı, bir yumruk aşağıdan yukarı doğru suratıma savruldu. başımı gayri ihtiyari sağa eğdim, yumruktan kurtuldum.

  saldırgan bangır bangır bağırıyor: “ulan, sen benim yolumu nasıl kesersin?”

  ve bir yandan da beni arabadan dışarı çıkartmak için küfürlü hamleler yapıyor.

  adam, yılmaz güney.

  kavşakta onun arabasının önünde durmuşum. farkında değilim, arka arabalardaki arkadaşlarım benim gibi minyon değil. içlerinde çok iri yapılılar var. onlar bu tecavüzü görünce, saldırıyı defetmeyi tabii bir görev saydılar. yılmaz güney’i biraz(!) hırpaladılar. o, o sırada sesiyle kendi arabasındaki bir kişiye ulaşmaya çalışıyor:

  “çabuk arabadan tabancamı getirin” diye bağırıp duruyor...

  o bağırdıkça kavşaktaki mahşeri kalabalıktan ayrılıp arabanın etrafını saran halktan da “vurun, vurun şımarık adama” diye teşvik edenler oluyor.

  saldırının nedenini; yalnız zannettiği bir genci o kalabalık kavşakta döverek, gösteri yapma isteğine bağladık. bir sanatçının kendisini hırpalanır duruma düşürmesine o gün de üzüldüm, bugün de üzülürüm...

  * * *
  ertesi gün yılmaz güney yanılmıyorsam kilyos taraflarında film setindeymiş. rahmetli yener sosay telefonla buldu.

  “geçmiş olsun”, dedi ve güney’e geceki saldırganlığının nedenini sordu. yılmaz güney anlamsız sözlerle kabadayılığa telefonda da devam etti.

  * * *
  uzun yıllar önceki bu olayı, eşi sayın fatoş güney’in sözlerinin aksine, yılmaz güney’in normal olmayan ruh halini anlatır diye sizlerle paylaştım. yorumu siz yapın.

  doğan heper

  milliyet gazetesinden alıntıdır.
  1 ... ozan oyunbozan
 6. 6.
  doğan heper
  ... recomax
 7. 7.
  Hayatını kaybetmiş gazeteci.
  ... tosovale
 8. 8.
  80 yaşında vefat etmiştir.

  http://www.hurriyet.com.t...0485397&utm_term=post
  ... true