bugün

kariyer düşmanı babadır. babam olur.

haceliz amcam geldi bize teee adanadan. dün de oturduk amcamın favori dizisi "fatmagül'ÜN SUÇU NE"yi hepberaber izledik.

tabi pederin böyle popüler kültür karşıtı bir duruşu var. dizi mizi izlemez. yine tepkili şekilde oturdu bizimle. sonradan baktımi dizi babamı sardı. sorular sormaya başladı. bi müddet sonra diziyi kavradı tabi.

bu esas oğlanın, zengin adamdan daha fazla para istediği sahnede babam dellendi. "ya amına koyim, böyle bi şey olur mu? zaten bu adamlar bu kadar zengin ve hırslı olsa direk fatmagülü öldürürlerdi, ölürse şikayetçi de olamaz amk! al dizi falan kalmadı, bak olacağı da o zaten. abi ben arkadaşların yanına gidiyorum rakı içicem. sen de fatmagülü yedikten sonra gelirsin" deyip seyirtti.

kazara babamla how i met your mother'ı birlikte izleyebileceğimiz ihtimalini düşünüyorum. "bu ne amına koyim, efendi gibi annesi kimse kısa yoldan söyleyip bitirsinler. 6 sezondur ne anlatıyor bu yavşak" deyip kestirir atardı herhalde.
bilgisayarda oyun oynarken duyulan diyaloglara yorum yapmadan duramayan babadır. örneğin ezeli dinleye dinleye en sonunda "4 tane adam topla başlarına da bi ihtiyar koy al sana dizi!" şeklinde koca yapımı piç etmişliği vardır.*
haklıdır. çünkü iki dakikada yazılmış senaryodur.
koskoca padişahı nasıl göstermişler deyip kanalı çeviren babadır.
(bkz: sami)
(bkz: fevzi)
uzun yıllar önce cine 5te braveheart seyrederken eve gelmiş, film seyreden 2 oğlundan ötürü uzaktan kumandaya annenin de baskısıyla el sürememiş, bir süre sağa sola bakındıktan sonra mecburen filme dalmış ve filmin sonunda ağlamış bir baba da vardır. helal lan william wallace nasıl da zırlattın eşşek kadar adamı.
senaryoyu harcadığı gibi, bize anında belgesel izleme zorunluluğu koyan babadır.
maç özetlerine bakmak isteyen kumanda sahibi babadır.
haklı babadır.
(bkz: babanın ünlü markaları tek kalemde sikip atması)