bugün

Hayatında bir defa bile meal okumamış islamiyeti bilmeyen incelemeden araştırmadan ahkam kesen klavye kahramanı zavallılar Diyanet işleri başkanının sözüne yorum atan cahiller bir temenni ye bile kusacak şekilde yorum atan zavallılar.
lafı götünden anlamış ayağına yatan iğrenç yobazların çirkeflik yaparak destek vermeye çalıştığı söylemdir. bir de seviyesizlikten dem vuruyorlar!

"tabi ki bir kişi hafız olursa şöyle olur, olmazsa böyle olur demem." dememe rağmen şu iğrenç mahlukların yazdıklarına bakın.

ha şunu söylerim: din eğitiminin aşırı yaygınlaştırılması bu ülkeye hiçbir zaman iyi gelmemiştir. bu böyle... gerçekler ortada..
islam ne guzel bir din ki; her inanandan peygamber performansı bekliyorlar kafirler. arkadaş hafız şöyle yapmış, namaz kılan böyle yapmış kişinin kendi problemidir. islami, islam sistemini, inanan diğer insanlari baglamaz. günah kavramı ve tövbe kapısı vardir.

seviyesizlik ve cahillik hiç bu kadar mide bulandırıcı olmamıştı.
daha düne kadar "alnı secdeye varan adamdan bu ülkeye zarar gelmez" diyenlerin, bu sefer de hafız kutsaması olayına girmesine vesile olmuştur. eski sloganı pek tekrarlayamıyorlar bugünlerde... nedense?

tabi ki bir kişi hafız olursa şöyle olur, olmazsa böyle olur demem. ama şu kutsama çabasına bir cevabım olsun. buyurun:

https://www.kitapyurdu.co...isyanlariquot/134187.html

tamamen akademik tarzda yazılmış bir kitaptır. her anlatım sayısız belge ile desteklenmiştir.

okuyun da görün bakalım hafızlar neler yapmış bu ülkeye...
--spoiler--
kuran'ın içindeki ayetlerin anlamını kabul ederek yaşayan, bu ayetlere muhalif olmayan, şirke düşmeden can veren bir hafız ahirette kendisi kurtulduğu gibi 70 kişiye de allah'ın izni ile şefaat edebilecektir.
--spoiler--

Hangi çağda yaşıyoruz amk internet var trilyonlarca kitap var hala kuranı aklında tutan hafızlara mı ihtiyaç kaldı?
Kesinlikle katılıyorum ülkenin tek eksiği hafız.
kafirleri ilgilendiren bi durum yok ortada.

ayrica hafızlık eğitimi, kisa sürelidir ve kişi kendini istedigi alanda gelistirebilir

bunlarin seviyesizligi mide bulandirici
görsel
kafirleri ilgilendiren bir durum yok ortada.

bunların seviyesizligi midemi bulandiriyor.

hafiz bir cok doktor bir cok mühendis vs vardir. hafiz olmak diger ilimlere engel değildir. kudurun.
hafız olunca bilim insanı olma özelliğinin default olarak kapandığını sanan zeka çeşitlerini gösteren başlık. merak etme hafızlardan bir zarar gelmedi bu ülkeye hiçbir zaman.
“Bilim insanları artmalı” diyecek hali yok...
Bir gün de, yani bir güncük şaşirt be diyanet!
De ki, ülkeye, okul lazım, hastane lazım, doktor lazım, hemşire lazım, psikolog lazım de, de de içimizi ısıt, sempati duyalım, hahhhh diyelim maneviyatla dünya gerçeklerini ne de güzel harmanlamış, bravo diyelim ama nerdeeeee?!

De ki evet maneviyat önemli, tevekkül önemli ama öncesi de önemli, sağlıklı beden ve ruha sahip olursak maneviyata zaman ayırabiliriz, o yüzden, okul, hastane, doktor önemli de...

Bu ülkede, hafızlar olmasın diyen kimse yoktur ama sen ha babam de babam hafız, hacı, hoca deyip, salt bu yolla yürürsen itici olursun, maneviyattan uzaklaştırısın.
Demedi deme...

Tanım: bir söylem.
görsel

En son iş görseldeki mevzuya dönecek. Hafızı ne yapıcaz olm, hafızın bana ne faydası var aq, hafızsa kendine hafız bana ne?
Kuran'ı büyü kitabı haline getirelim demenin diğer yoludur.

Hititlerin kutsal metinleri Hitit dilinde değil, yerine geldikleri uygarlık olan hatti dilinde yazılırdı. Sebep? Halk ne dendiğini anlamasın, okunanlar bilmedikleri bir dilde olunca çok gizli, sadece rahiplerin bileceği mühim bilgiler içerdiğini sansın. Aynen Katolik kilisesinin incil'i Latince okumakta ısrar etmesi gibi. Oysa isa Latince bilmezdi!

Eski bir Kızılderili numarasıdır, yutmayınız efendim.
Hafızın şu çağda ne vatana ne millete hiçbir faydası yok. Teknoloji gelişti. Önceden mecbur ezberlemişler her ihtimale karşı.
Peki ya şimdi? Her yerden erişebilirsin kuran'a.
Yani gereksiz bir adım bence.
spoiler

artsın amk herkes imam olsun. baska meslek olmasın hatta.

spoiler

Aradığım yorum. Ne uğraşıyoruz. Hepimiz imam olalım.
Aman ha. Olur mu öyle şey?

Hafız sayısı artarsa Şahkulu, Celali, Koçgiri gibi isyanları, Selçuklu ve Osmanlı Devleti Dönemi ve bu Tarihlerde yaşanılan isyanları bilen insan sayısı da artar sonra.

Nasıl saklarız iran Devşirmesi olduğumuzu? Sakın olmasın. Aah ah. Bu hafızlar olmasaydı şimdi başarılı bir şahkulu isyanımız vardı da iran'a bağlıydık. Çok şey mi istedik lo sözlük?....
Evet ülkemizde yasanan Corona tehlikesi de gosterdi ki, salgini ancak Sela okuyarak yenebiliriz.
Artsın amk herkes imam olsun. Baska meslek olmasın hatta.
diyanetin en doğru tespitlerinden biridir. bize imam lazım imam..
şunlara hayrına biri kuranı hard diske kaydetsin. kaç para bir hard disk lan, en pahalısından alın.
Diyanet mi yav ne işe yarar bunlar anlamış değilim kuran orada al oku bu kadar basit.
Günden güne dinden soğuyoruz. Devamke...
Diyanet,- "Ülkedeki hafız sayısı artmalı"dedi.

Hafız, Kur'an'ı arapça okuyan ve ezbere bilen kişilere denir.

Bunlar arapça okurlar ama pek çoğu anlamını bilmezler.

Bir de son zamanlarda Kur'an'ı Türkçe mealden anlayarak okuyan hafızlar türedi.

Bu hafızlar biraz farklı,okumakla kalmıyorlar üstüne araştırıp sorguluyorlar.

Bu iki grup hafız aynı ayeti okurlarsa ne olur?

Hafız Arapça okuyor; Makamına uygun.

"Ve in hıftüm illa tuksitu fil yetama fenkihu ma tabe leküm minen nisai mesna ve sülase ve ruba' fe in hıftüm ella ta'dilu fe vahıdeten ev ma leleket eymanüküm zalike edna ella teulu"

Diğer hafız aynı ayeti Türkçe okuyor.Makamsız;

"Yetim kızlar hakkında adaletle muamele edemeyeceğinizden korkarsanız, beğendiğiniz, hoşunuza giden başka kadınlardan iki, üç ve dört kadın alın. Fakat bunların arasında adaleti gözetmeyeceğinizden korkarsınız o vakit bir zevceyle, yahut sahip olduğunuz cariyelerle yetinin.

Sonuç olarak ikinci hafız doğrudan deist oluyor. Çünkü islamdan kurtuluşun yolu anadilden geçer.

Neden ibadeti Türkçe yaptırmadıkları ortada.