bugün

görsel

Din işleri Yüksek Kurulu tarafından hazırlanan “Fetvalar” kitabındaki tepki çeken bir diğer fetvada eniştenin kimlerle evleneceği ile ilgili 'Kız kardeşi, teyzesi, halasıyla evlenilebilir, eş öldüyse eniştenin beklemesine gerek yok!' ifadesi yer aldı.

https://www.gercekgundem....nin-beklemesine-gerek-yok
bir kurum düşünün ki bu kurumun yöneticileri sürekli "kim kimi düdükleyebilir" diye düşünüp bu konuda fikir beyan ediyor ve biz bu saçmalık için her yıl 20 milyar lira ödüyoruz.

enişte gelip bizi sikse müstehak yani.

diyanete kafam girsin...
doblo ile ilgili bir fetva bekliyoruz diyanetten.
Kısaca Enişte herkese kaynayabiliyor.

Yeşilçam’dan gelen bir enişte modeli vardı zaten adamlar o zamanlardan ileriyi görmüş.
Müminlerin en büyük meselesi olan kim kime sokabilir meselesine açıklık getiren ilmi fetvadır. Bilindiği gibi şeytan müminlere daha çok bulaşır. O sebeple müminin gözü hep çevresindekilerin üstündedir. Ona mı soksam, buna mı soksam diye arpacı kumrusu gibi düşünür durur.

Eh sok sokmaya ama bunun helali var, haramı var. Diyanete yılda 20 milyar bastırırsan, bu konular itina ile araştırılır, müminin kafasının karışmasının önüne geçilir, büyük hizmet alınmış olur. Bunca ilme 20 milyar nedir Müslüman? Bir de 200 milyar verilse, öyle bir ilim olur ki duramazsın...
Dünya üzeinde Aklı bu kadar zikinde daha kaç tane din var acaba?
bacanakların gergin bekleyişi sürüyor...
Buna niye diyanet? Hepsi kuranda açıkça yazıyor.

Millet Müslüman ama kuran okumuyor demek ki.
Devlet kurumunun yediği halt. Az müslüman olun da söyleyin; bunu kim sordu, kim görüşmeye gerek gördü, kim üzerine kafa yorup araştırma yaptı, çıkan sonucu kimler kabul etti, kim yazıya döktü, kimin onayıyla yayına alındı?

Karısının kadın akrabalarına kümesteki tavuklara bakan horoz bakışıyla bakan ve bu fetva ile harekete geçecek primatlarla ülke bir yere gelmez arkadaşlar. Lütfen herkes faydalı, üretken bir uğraş, bir meslek sahibi olsun. Adamlar resmen kümes hayvanı muamelesi yapıyorlar, bir de ben vergi veriyorum, fonluyorum bunları. Daha ağır konuşasım var ama cümlelerimin alt metnini kavrayamamışlar varsa zaten çok zorlamasınlar, kümeste devam.
Yıllardır kim kimi düdükleyebilir, nasıl yanlayabilir öğrenemediler. Ve bu kuruma harcanan para senin benim cebimden çıkıyor. Yazıklar olsun!
tek isteğim var

kim bu dinalet işlerinden hizmet alıyorsa

masrafını da o çeksin

yoksa bunların ne dediğinin hiç bir önemi yok

hayatta dinlemeyeceğim tek yer.
adam zate evlenmiş enişte olmuş daha kimle evlenecek bu ne demek yahu.