bugün

dünya barışı ve insanlığın mutluluğu için en birinci sırada yer alan zorunluluk.

dinler kanser gibi, bulundukları bölgeyi yıkıyor, parçalıyor. yok ediyor.
yok olması gereken dinler değil yok olması gereken bu zihniyet...
gereksizdir din. kadim zamanlarda dini kendine bi çevre bi insan grubu ortaya çıkarmaya çalışan insanlar uydurmuştur ve günümüze kadar sürmüştür. günümüzdede kullanılır ancak ilerleyen zamanlarda bu inançların tutarsızlığı ortaya çıkacaktır. ve insanlar kendilerini kullandırtmayacaktır.
Bu gezegenin yaşanabilecek bir yer hale gelmesinin tek yolu.
o zaman kazık çakarsınız dünyaya belki tepkisi verilen önerme.

insan ömrü biraz daha uzasa 120'ye kadar yaşarsın, sonra ne yapacaksın mecburen öleceksin? e o zaman ne yapacaksın dostum, hadi dine inanmıyorsun ölümü de mi gözün görmüyor?

sadece önermeyi çürütmek için yazmadım yalnızca halet-i ruhiyeyi anlamaya çalışıyorum. biri açıklasın ya bana bunu, nasıl bir insan kendini bu kadar müstağni görür, nedir bu aşkını anlamadaki kabiliyetsizlik, sizi böyle konuşturan nedir yani?
öyle bir gereklilik olamaz. çünkü bütün insanların bir şeye inanmaya ve tapmaya ihtiyacı vardır. bu alelade bir gerçektir.
ulu sözlük yaftalama timinin işbaşında olduğunu gösteren gereklilik.

neymiş? deistmişim. a deist a değil... farkı yok. illa bir etiket arıyorsanız buyrun dilediğinizi söyleyin.

neymiş? dinler değil bizim gibi düşünenler yokolmalıymış...bu mudur çözümünüz?
sizin gibi düşünmeyenleri etiketleyip yok etmek.
(bkz: tevfik fikret)
insan fıtratına ters düşen duruma denir. Bazılarımız için geçerli olmasa da insanoğlu kendisini bir şeyin yarattığı düşüncesinde. ilk insanlardan bu zamana kadar süre gelen bir din tarihi vardır. inanmayan kısım, tanrının yokluğunu düşünen kısım hep az sayıda olan taraf olmuştur. Ama bunlar birlikte yaşamamıza engel olmaması gereken durumlardır. Koca osmanlı 7 düvele nam salmış, bizde herkes kendi istediği inançta yaşar demiş 750 sene ayakta durmuşken bizim yani o insanların torunları bunu becerememesi büyük beceriksizliktir. Dinden ziyade fitne fesata çözüm bulunmalı ki herkes bir arada istediği görüşte rahatça yaşayabilsin derim ben.

Not: Ateist görüşlüyümdür.
sayesinde inancı anladık da tapınmak ne ola ki? diye sormamıza vesile olan gereklilik.

tapmak. tapınmak. acaba bunu istemsizce yazdığına ihtimal veridğim kişi ne söylediğinin farkında mı?
gerekliligi olmayan gereklilik.
ölüm örneğiyle çürütülmeye çalışılan önerme.

neymiş? ölmeyecekmiymişiz...evet öleceğiz. sen bu dünyada kar zarar hesabına dayalı bir hayat yaşayarak götü kurtarıp diğer tarafta cennete kapağı atmaya çalışıp kendini kandırıyorsun.
hayalinizde yarattığınız cennet tasvirleri ile cehennem tasvirleri ile asıl gayenizden sapıp insanlık içinde birer parazite dönüşüyorsunuz.

şekli ön plana çıkarıp anlamından kopardığınız insanlık değil derdiniz. başkaları değil derdiniz.
tamamen kıçınızı kurtarma peşindesiniz. ve gözünüz ne zordaki insanları ne de insanlığa değer katan insanları görüyor.
size göre siz sıratel müstakim dediğiniz yerdesiniz ama bize göre değilsiniz.

herkese düşmansınız ve kendinize bile.
sonra da kalkıp utanmadan bir insanın nasıl böyle düşünebildiğini ve aşkını anlamadaki yeteneğini sorgulayabiliyorsunuz.

siz hayy değilsiniz. ölülerin arkasından okuduğunuz kitabı, hayy olanı anlamada eksik ve kusurlusunuz bu şekilde davranarak.
anlama çabasında olanları da diri diri öldürüyorsunuz.

siz nerede olduğunuzun bilincinde değilsiniz.
sıkmıştır artık. binlerce yıldır var olmuşturlar ve din olmadığı zaman neler olacağı bilinmemektedir. dinler yüzünden milyonlarca kişi ölmüştür. asıl amaçları barışçıl bir toplum yaratmak olmasına rağmen savaşların çıkış sebeplerinin en başında hep din gelmiştir. dinler olmasaydı yine aynı hatalar tekrarlanır mıydı sorusunu akıllara getirir tabi bu durum. denenmeden bilinemez tabi.
din olmadığı zaman neler olacağı bilinmemektedir gibi mesnetsiz argümanlarla basitleştirilmeye çalışılan gerçek.

dinleriniz binlerce yıldır var ve neler oluyor? görmüyor musunuz?
dinleriniz yüzünden yitip gidenleri, köleleşenleri, diri diri toprağa gömülenleri görmüyor musunuz?

sizin kıytırık dinleriniz yüzünden mezhep savaşınız yüzünden daha geçen hafta reyhanlıda bir sürü masum insan öldü.
sizin dinleriniz yüzünden haklarını alamayan bir sürü insan aşağılanıyor her gün.

sizin dinleriniz insanlara kader yeaaa öteki tarafta mükafatını alırsın nasıl olsayı aşılıyor.
o yüzden bir sürü yetimi insanlıktan nasiplenmekten alıkoyuyorsunuz.

o yüzden sizin dinleriniz bize göre değil.
yok zaten dinleri yok ederken bunu hiçbir şekilde savaş ihtilal çıkarmadan kan dökmeden yapabileceksin sanki.
Bıraksanıza olum bu ayakları. Hayatımda her şey ters gittiğinde ve ben gece herkes uyurken yorganı kafama çekip ağladığımda bunu neden yapıyorum? Çünkü beni duyan biri var! Sen hangi resimden hangi ressamın imzasını silmeye çalışıyorsun farkında mısın?
elzemdir.

bir dostumun dediği gibi adına ne derseniz deyin günün birinde insanlık ne olduğunu fark ettiğinde bu prangalardan kurtulacaktır.

(bkz: benim hala umudum var)
Savaşların bitmesi ve yeni bir dünya düzenin kurulabilmesi için en en en gerekli şey.
Dünyayı yaşanır hale getirmiş olan da dindir, yaşanır haldeyken cehenneme çeviren de dindir, yardımlaşmayı sağlayan da dindir, savaşların temel sebebi de dindir.
Yani demem o ki, dine hangi açıdan baktığınla alakalı bu olay. Dini ne için kullandığınla.
din insanlığın varoluşundan itibaren vardır, insanlık sürdüğü müddetce de var olacaktır. nitekim insanlığın yaradılış sebebi de allah'a inanmaktır.
'ben gizli bir sır idim.görünmekliğimi diledim, (kün) dedim, buyuruyor'
sorunu dinlerde bulan insanın tespitidir. din saçmalık ve sorun evet, ama asıl sorun insan.

* dini yok edersin başına milliyetçiliği sarar ve bölünür.
* milliyetçiliği yok edersin başına futbolu sarar ve bölünür.
* futbolu yok edersin başına siyaseti sarar ve bölünür.

yok ede ede bitiremezsin bu ayrılma tutkusunu. kendinden olmayanı barındırmaz vahşi insan. yapılması gereken bu vahşeti törpülemek. bunun da tek yolu vicdan eğitimi. gerisi boş.
https://twitter.com/odatv...AuR9rj3pLzMQLCsA&s=19

Dinler insanlık için en büyük tehdittir. Acilen bu sahte inançlardan kurtulup insanlıktan nasibini almamışlara karşı mücadele edilmesi gerekmektedir.
He söylerim canım sen canını sıkma o işoldu bil.
Teşekkür ederim darwin razı olsun.
Daha huzurlu bir dünya için başta islam dini olmak üzere bütün dinler acilen, derhal yok edilmelidir...
şimdi eski sevgili cinayeti var diye sevgililiği de yasaklayacağız. alkollü araç kullananlar kaza yapıyor diye alkolü de mi yasaklayacağız. ulan ne kadar cahil boş beyinlisiniz bu kadar. birşeyi yasak veya yasal kılmak size mi kaldı.