bugün

yavas yavas dinsizliğe kayıyorum sözlük..
inanan saftır.
inancın yoksa kazanamazsın.
Kaptırmayın kendinizi saçma sapan şeylere ya ne demek dinler saçma
Kuranı peygamberi red mi ediyorsun şimdi.
Dini kitapları adam akıllı okumak, işinizi kolaylaştırır.
aydinliga kavusmaktir. nitekim turkiyede yasayan muslumanlar diger dinleri sacma bulur ya da hic arastirmamistir. toplumun kabul ettigini kabullenmistir. ama arastiran insan zamanla dinlerin sacma oldugunu anlar. bilimin oldugu yerde yobazlik yoktur. o yuzden avrupa bizden daha ilerde ve zengin.
Balkanlarda doğsan türkiyeden daha beter bi ülkede hem de hristiyan olacaksın. Yani hem bu dünyada hem öbür dünyada cehennemi yaşayacaksın ne kadar iyi biri olsan da. Böyle saçmalık mı olur elimizde olmayan bi şey için neden suçlanalaım. Kim mahalle baskısı varken dinini değiştirebilir kolay değil.
balkanlar da doğsan türkiye'den daha beter bir ülkede hristiyan olmak mı?

yanlış bilgi vermemek gerek.
örn: özel şirketlerin yapıp işlettiği yolların kar yüzünden kapanması ve yolda kalan yolcuların mağdur olmasıyla bu yolları işleten şirketlerin yolda kalan vatandaşlara tazminat ödemesini başbakan istedi.
şirketler de kabul etti.
nerede?
yunanistan'da...
ekonomi satınalma gücü işsizlik hukuk adalet özgürlük vergi vs konularına girmiyorum.

şu an din adı altında yapılan ve her türlü hukuksuzluk, insanlık suçu ile cehaletin kutsallaşması sonunda allah'ın hükümleri ve insan aklına vicdanına sığmayan işler yapan bazılarının hala din adına korunması muteber olmasında asıl dinsiz yobazlar en büyük suçlu.
bu dinsiz yobazlar yüzünden cahil halk din tüccarlarının kucağına atılıyor.
ülkenin kanayan yarası varsa dinci yobazlar değil de dinsiz yobazlar yüzünden bu yara kapanmıyor devamlı kanıyor.
Turkiyede dogdun balkanlardaki insanlarin dininj yasantisini bak ogrenmissin google sayesinde pek hala orda doganda burdaki dininj yasantisini arastirip bulabilir.
din saçma değidir ki zaten din dindir. din bir olgudur da aynı zamanda ve din meşhur bir şeydir. tüm dünya dinden haberdardır ancak bazı ülkelerin dini başkadır. nasıl ki türkler hristiyanlığı biliyor? aynı bunun gibi. ama aslında sizler de farkediyorsunuzdur ki zaten türkiye'de yerlere göre dindarlık oranı farklılık gösteriyor. izmir'de çok dindar var mıdır? o kadar yoktur çünkü geneli laiktir. konya'da ateist çok var mıdır? genel itibariyle çok yoktur çünkü orası dindar bir ildir. şişli'de, kadköy'de mi daha çok camii var yoksa fatih'te mi?
Çocukluktan kurtulmaktır. Dinlerin "mantığı" yetişkin insanları çocuk ahlak düzeyinde, dünya anlayışında tutmaktır. Böyle olduğu için de özellikle çocukken yani en savunmasız zamanımızda dayatılırlar. Sonra büyüsek de nafile. Aynen diğer çocukluk travmaları gibi üstesinden gelmek zordur.

Ya gelinirse? Olacağı söyleyeyim: kendim dahil çok kişi hep aynı sonuca vardık. Hepimiz "bu hikayelere inanan ben miydim?" şokunu yaşadık.

Belli bir akıl düzeyinde olup, hala dinlere inanmaktan kurtulamayanlara tavsiyem şudur: aklınız, fikriniz, başarılarınız sizi aldatmasın. Sakın kendinizi bizden daha akıllı sanıp -ki mümkündür- öyleyse ve hala dine inanıyorsam bir sorun yoktur aldanışına kapılmayın. insanın kendini aldatmasının (aklileştirme) yolları çoktur. Akıllı olmakla aklileştirme mekanizmalarınızın üstesinden kolayca geleceğinizi sanmayın. Bir gün uyanırsınız ve bu yazdıklarımı da hatırlarsanız bir hayli şaşıracak ve utanacaksınız. Garanti ediyorum.