bugün

genelde yeni jenerasyon gençlerde görülen davranışlardır.tanışmadan önce ne tarz müzik dinliyorsun sorusuna verilen cevaba göre yapılan muammeledir.* bunu uygulayan gençler kişiliklerindeki boşlugu tarz ile doldurmaya çalışmaktadır. birgün bizde bu tabuları aşacagız gençler düzelecek dediğimiz davranıştır.
(bkz: kimi dinliosun sen)
(bkz: valla kim olsa dinlerim ayırmam müzik evrenseldir birdir)
(bkz: metallica sanatarium albümü 4 steve vai konseri 1 cradle of filth şarkısı ezberlemeden gelme yanımıza gelirkende soad'dan 2 rif akor bişi ögren)
(bkz: haaassspinallah)
bu durumla karşılaşmayan insan için;
(bkz: her tur muzigi dinleyen insan modeli)
slogan için;
(bkz: müzik evrenseldir)
zaten insan kendini dinlediği müzik tarzı ile başkalarından felsefe olarak ayırır.
rock metal vs. dinleyenler satanist'tir,trance electronic vs. dinleyenler ex'cidir*,arabesk dinleyenler kıro'dur,hande yener dinleyenler tikky'dir,jazz dinleyenler entel'dir gibi genellemelerle insanları sınıflandıran davranış biçimi.*
dinlenen müziğin giyime yansımasıyla da yapılabilen ayrımlardır.

-ay safinaz şu çocuk çok tatlı demi?!
+eveeeeeeet hem de ''hip hop''çıııı!!!

(bkz: hip hopçıların tatlı olması)

(bkz: ayrılın lan yok öyle birşey)
anladık dinlenilen müzik tarzına göre ,insan ayırmayalım eyvallah.ama ne dinliosun deyince ben güzel olan herşeyi dinlerim deyip;mp3'ndegörüntüde rock metal parçaları bulunduran ama alttan alta gülben ergen dinleyen kızlara ne demeli? mideniz genişse size kolay gelsin eyvallah.
"anlaşırım ben bununla" diyerek yapılması gerekendir, aksi takdirde saçmadır; müzik türü yüzünden adam yerine koymamak bir insanı. fakat insanın öncelikli tercihi her zaman aynı müziği dinleyen insandan yanadır, gerçekten daha iyi anlaşılır onlarla. genellikle tabi.
(bkz: ön yargı)
ergen davranışıdır. sonra herkes her şeyi dinler zaten.
(bkz: kulağa hoş gelen her türlü müziği dinlerim)
ismail yk dinleyip müzüğin evrensel bir dil olduğunu savunmak.
sadece ergen davranışı değildir. maalesef zaman zaman ihtiyaçtır çünkü bir ankaralı turgut, elvan dalton dinleyip eğlenen ile dream theather, my dying bride dinleyenler farklı gezegenlerdendir.
yılmaz erdoğan ın ''müzik beni seçmez, ben müziği seçerim'' aforizması ile anlamsızlığı ispatlanmış eylem.
muzik tarzini olgunluk, buyukluk gostergesi, ayricalik, farklilik olarak algilayan, genellikle siyah giydim ben satanistim, damali cantam var punk im, emre aydin dinliyorum rocker im tipi ergen kisilerin yaptigi eylemlerdendir.cok sacma ve de gereksizdir.