bugün

inananların yan yana görmek istemedikleri iki kavram. dinler eşcinselliği kesin bir şekilde reddederler, affedilmez günah olduğunu öne sürerler. bazı bilim adamlarına sapıklık olduğuna dair söylemler geliştirmeleri telkinini verirler. sonra da bakın bilim ne diyor derler ama aynı bilim evrim dediği zaman aynı bilim adamlarını kullanıp o da sapıklık dediremezler.

çünkü artık bilim çevreleri dinlerden üstün bir boyuttadır. genel olarak 'eşcinsellik sapıklıktır' diyen satılık bilim adamları bilim otoriteleri ve çevreleri tarafından kaile alınmaz.

şimdi bu ilişkinin bir de şu boyutu var. din otoriteleri evrimi çürütmek için bir fikir ortaya atmışlar; içgüdü. diyorlar ki 'eğer bir yaratıcı yoksa içgüdü nasıl gelişti'. farkında olmadıkları şey ise eşcinselliğinde bir iç güdü olması.

savunmanın devamı ise şu şekilde; 'abi içgüdü o değil, misal bir hayvanın yavrusunu koruması içgüdü' e yavrum aynı hayvan eşcinselde. sadece trt ve stv'de belgesel izlerseniz hayvanların hemen hepsinde eşcinsel eğilim olduğunu kavrarsınız.

sonuç olarak eşcinsellik bir iç güdüdür ve insan olsun hayvan olsun bütün organizmalarda mevcuttur.

not: bir insanı eşcinsel olarak yaftalamak, taşlamak, suçlamak eşcinselliğin ilk belirtisiymiş. aynen küçükken karşı cinsle olan olumsuz ilişkiler gibi. bakalım kaç kişi cesaretle kendini belli edecek.
" kadınlardan erkekleşenleri ve erkeklerden kadınlaşanları evlerinizden çıkarınız uzaklaştırınız " hz. muhammed.

islamiyet açısından bukadar kesin ve nettir 5 paragrafa lüzum yoktur. eksiler gelsin.
Hirsizlik yapmak da bir ic gudu... Istemezmiydin, soyle zengin birisinden 10 milyon dolar calip hayati rahat rahat yasamayi... kimi hiyar ok mu, markete gittiginde 10 kurusluk olsa dahi sakiz asirmadan duramayan... bu da ic gudu...

Dine icgududen ne? Tek tanrili dinlerin genel ogretisi yapilacak dogru sey vardir, yanlis sey vardir, bu ikisi arasindaki fark cok kesin bir cizgidir... Istedigi kadar icgudu olsun, ister sapkinlik olsun olmasin, escinsellik ahlakli bir davranis degildir dinlere gore...

Bunu acikca soylemekte nasil kisiy escinsel yapiyormus, birisi izah etsin lutfen...
(bkz: bülent ersoyun müslüman olma sorunsalı)
eşcinselliğe sınav odaklı yaklaşır islam dini. eşcinsel eğilim olması ile fiili gerçekleştirmek arasındaki çizgi dinin çizgisidir.
modern tıbbın bile yetersizliğini kabulü ve bu yönelimden ibarettir ve toplumlarda özgürce yaşanması gerekir kolaycılığını seçmesi eşcinsellik gibi insan ırkına hizmet etmeyen bir ara cinsellik formu karşısında islam toplumsal yararlılık ve bireysel eğilimi dizginlemeyi ön görür. antisosyal kişilik bozukluğu olan ve cinayete yatkın insanların cinayet işlemeden suçlanmaması ya da antisosyal kişilik bozukluğu var istediğini yapsın serbestisi tanınmaması gibi bir şeydir. şimdiki bozuk toplumsal düzende zinanın gayet tabi kabul edilmesi bir şeyi değiştirmez. eğilim, fiil ilişkisi önemlidir.
dinde affı yoktur. çok net...
ruhani bir hikmet olarak içgüdü, insanın kendi iç aleminde yaşadığı buhranlar, hüzün, sevinç, heyecan, korku vs. gibi duygulardır. bunlar biyolojik olaylar değildir.

eşcinselliği tetikleyen içgüdü ise, bir hastalık derecesinde, doğaya aykırı hareketlerde bulunma eğilimi.

ayet:
allah aşırıya kaçanları sevmez.

tanım: dinde eşcinsellik yasaklanmıştır.

(bkz: kavram kargaşası)
hiç ortak noktası olmayan birbirine karşıt iki kavramdır..

dinler,eşcinselliğe hiç iyi bakmaz..ortodoks yahudi şeriatında birey eşcinsel olursa,onu yetiştiren anne-baba da cezalandırılır..çünkü eşcinselliğin bir yetiştirme yanlışlığının sonucu olduduğuna inanılır..gerçekten de yahudilerde eşcinsel yok gibi birşeydir..

katolik hristiyanlık da eşcinsellerin önce günah çıkartıp uyarılması eğer olayı icraata dökmüşlerse dinden afaroz edilmeleri emredilir..

islam'da ise bu tür kişiler toplum içinden uzaklaştırılır..ancak alınan vergilerden elde edilen gelirin bir kısmıyla bu kişilerin gıda,su,ilaç gibi temel ihtiyaçları karşılanır..eğer olayı eyleme dökmüşlerse zinada uygulanan ceza tatbik edilir ve genelde ceza idamdır..

ama şunu da söyleyim..

bilim de eşcinselliği kutsamaz..

hastalık olarak görür..bu sebeple eşcinselliğin tedavisi için birçok ilaç molekülü üzerinde çalışılmaktadır..bazı ilaçların patenti bile alınmıştır..

bilim dünyası eşcinselliği genelde limbik bölgeyi esir alan bir çeşit şizofreni olarak değerlendirir..

ve senelerdir tedavi için çalışmaktadır bilim dünyası..

sorun bir hayli karmaşık olduğu ve beyni ilgilendirdiği için tedavinin bulunması da biraz uzun sürmektedir..

ama tedavisinin bulunacağına inancım tam..

(( tabii gerçekten eşcinsel olanlardan bahsediyorum..dikkat çekmek yada kolay yoldan para kazanmak için eşcinsel gibi takılanlardan bahsetmiyorum..))
eşcinsellik bilim insanları tarafından hormonlarla alakalı olan bir durumdur diye saptanmıştır. doğal olarak bir eşcinsel kendisi isteyerek eşcinsel olmuyor doğuştan oluyor. güneşi gördüm filmindeki eşcinsel karakterini canlandıran kişinin dediği gibi.

öldüğümde tanrıya soracağım beni neden kadın yaratmadın diye.

tanrı eşcinsel olarak insanı yaratıyor. sonra eşcinsellik hayır günahtır diyor. ama o insan heteroseksüel iken demedi ki ayy gidiyimde birisi bana anal seks yapsın. öyle doğdu. çelişki var ben çözemedim bilen biri beri gelsin.

not: tabiki eşcinsel değilim fikrimi söyledim. *
ensesi kalın yaratılmışlar iyice düşünsün, bir rab ki tüm en mükemmel kelimeleri yan yana dizsen mükemmelliğini tarif edemezsin.
önce iman. öyle bozuk iman değil, saçma sorgulamalar değil, önce buna iman.
buna iman ettiksen sonra tüm sorular çözülür. yapay problem algıları ortadan kalkar. zulmeden rab algısı gibi saçmalıklar kalmaz.
o insana hayat verdi, yokluktan varlığa getirdi ve bizim empati kuramayacağımız bu rabbin insanı bir denemesi söz konusu. bu denemenin hikmetini anlayacak beyne de sahip değiliz. ben bu beyne sahibim her şey maddeden ibarettir, varlıktan önce yokluk olamaz, madde ezelidir gibi yine mistik bir inanış üzerine inanmadığın dinin çözüm olarak sunduğu şeyin yerine git eşcinsellerin problemlerini sadece bireysel değil toplumsal düzen içinde halletmeye bak. ön gördüğün çözümlerin hepsinin bir yetersizlik taşıdığını kendin görürsün. serbest bırakıp tamamen doğal 3. bir cinsiyet türüdür demekle eşcinselliğin yönelim olmaktan çıkıp bir zevk haline döndüğünü görmen ve toplumsal yararlılık, medeniyet, kültür, insanlığın iyiliğine katkısı gibi şeyleri sorgula dur.
bir daha ve yeniden; tüm mükemmel kelimelerin yan yana dizsen mükemmelliğinin idrak edemeyeceğimiz bir yaratıcı.
zulüm mü var? sen ne yapıyorsun zulme karşı? kendini sorgula bre amele, inançsızsan inanmadığın şeye dair kafa yorup enerjini harcamak samimi olduğunu göstermez. sorgula kendini git iyilik perisi ol, nefsine söz geçirebilirsen tabi. ve gerçekten kendinden kaçabilsen inançlarla uğraşmayı bırakırdınya ruhun tatmin olmuyor kendi inançsızlığından, saldırmakla kendini avutuyorsun.
en büyük tezatlıklardan biridir. allah var sayarsak neden daha sonra kuranda dışlayacağı eşcinselleri yaratsın? sonuçta bu bir tercih değildir. gerçekten de insanların yan yana görmek istemedikleri kavramdır, çünkü dinlerindeki çelişkileri görmezden gelmek onları daha rahat hissettiriyor.
hayır, benim anlamadığım bilimle niye bağlantı ararsın ki? bazı şeylerin çirkinliğinin bilimsel olarak kanıtlanmasına gerek yoktur zira günah çirkin olduğu için yasaklanmış değil yasak olduğu için çirkindir. o yüzden bilimin eşcinselliğe hastalık deyip dememesi dinen bir şeyi değiştirmez. bunlar yasak olduğu için çirkindir. aksi bir görüşü benimseyen müslümanın yanlış yola girmesi muhtemel. nasıl ki şarabın vücutta bazı olumlu etkileri vardır fakat haram kılınmıştır. işte haram kılındığı için çirkindir. haram kılınan bir şey nasıl neden çirkindir diye aramaya gerek yoktur. bu müslümanların bir sınavıdır. allah mercimeği yasak etse o dahi müslümanlar için çirkin olacaktı. sınav işte budur.
özetle budur.

(bkz: ırak ta yakılan eşcinseller)
güncel Önemli Başlıklar