bugün

Haklılardır. Kimse zorunlu din dersi almak zorunda olmamalı. Din dersi isteyen imam hatipte okusun.
adamlara zorla kendilerine düşman bir mezhebin (şafiilik) dogmalarıyla dolu ne kuş ne fil, ne islam ne türk bir müfredatı dayatıp, adamlar isyan edince "din dersi istemeyollaa allahsızlar" diye çamur atmak için baya baya karaktersiz bir orospu çocuğu olmak lazımdır.

not: çocuğum olsa bir hanefi olarak o müfredatı içeren derslere ben de sokmam çocuğumu...
kendi dini inancının eğitimini görebilseler giderler belki. ki her türlü dini eğitimin eğitim öğretim çerçevesinde bulunmaması gerektiği kanaatindeyim. hepimiz dinimizi inancımızı en doğru ve güzel şekilde ailemizde alabiliriz belli bi yaştan sonra kendimiz okuyup araştırarak neye inanacağımıza karar verebilecek zeka ve iradeye sahibiz okullardaki din dersleri kapsamlı değil aramızda bi müslüman yok ki müslüman bile olsa bunun binbir çeşit şafisi hanifisi var kafa karışıklığına yol açıyor. bunu bi kenara bırak içimizde ermenisi yahudisi alevisi hiristiyanı var tek din eğitimi sağlıklı ve doğru değildir.
din vicdan işidir zorunlu tutulmamalıdır.Herkes birşeylere inanmak zorunda değil.
zorunlu din dersi degil aslinda. zorunlu islamiyet dersi. zorunlu hanifi mezhebi dersi bu. bizim sectigimiz din en dogrusu oteki dinler hakkinda bilgileri okuyup gulelim eglenelim dersi bu.
bildiğimiz alevilerdir. haklarıdır.
bir insana 'gavat' diye bağıran bir vali mi, yoksa 'din dersi istemiyoruz' diyen aleviler mi sizin gözünüzde daha aşağılık? diye bir sorunun cevabını 100 muhafazakara sorduk diyelim, sizce cevap ne olur!
Alevilik müslümanlık inancı içerisindedir diyenleri hayretler içerisinde bırakmışlardır.
bu ülkede türk kökenli kişilerin dışında yabancı uyruklu vatandaşlarımız var deyip andımızı kaldıran zihniyet konuya tarafsız bakıp başında zorunlu ibaresi yer alan herşeyi kaldırmalıdır. zira aleviler dışında farklı din mensubu kişiler ve ateistler de yaşamaktadır.
Din vb. mevzuular beşeri bilimler kabul edilmediğinden kişilerin kesinlikle seçme hakkının olduğuna inandığım entiriye yazacağım cevabın girişi olacaktır. vesselam.

Beşeri bilim değil mi 2 denizin karışmadığını 1500 yıl önce söylemiş diyeceklerede dünya ile ay arasındaki mesafeden bahsetmişmidir derim? kainattan bahsetmiş diyenler olabilir onlar içinde baltık denizinden bahsetmişmidir derim.

ya argadiş kuran sosyal yaşam tarzını anlatan - allahın anayasasıdır. anayasada coğrafya matematik arayan gerizekalılar ise zorunlu din dersini arayan hödüklerdir.

adam istemiyor aq ya zorunlu din dersi! bende istemiyorum aq. badem bıyıklı bi oc. benim coluguma cocuğuma din dersi adı altında saidi kürdi dene bir takım ingiliz muhiplerinin kürt teali cemiyetinin kurucularından bahsedemez zehirleyemez! beynini safsatalarla terörizmle dolduramaz!

aqduklarım millet sokaklara tükürüyor çöp atıyor işiyor sıçıyor! yaya geçidinde insanlar öldürülüyor eziliyor! amını siktiklerim bu kadar oç. din dersi aldıysa da ne sikime yaradı?

kaçınız din dersinde yerlere tükürmeyinizi öğrendi?

3 dua öğrenip din dersi alansınız aqduklarım! din dersi alacağınıza adam olun terörist faşist olmayın.

diyesim gelip aqduklarım diye bitirdiğim entiridir.
din dersi istemeyiz diyen alevilerdir. islam teolojisini dayatarak, dini kurumsallaştırıp devletin toplum üzerinde baskı ve otorite kurabileceği bir araç haline gelmesine karşıyım. müslüman kimse, gönül bağı kurar ve bunu sevgi temelinde yapar. öyle pozitif bilim gibi deneyemezsin, bunun laboratuarı yoktur, herkesin he diyeceği bir somutluğu veremezsin. hele ki bir insanı dilinden dininden ırkından dolayı yok sayarak yapmaya çalışırsan hiç olmaz. okullarda tüm kademelerde iletişim dersi verilmeli, süresi artırılmalı. ötekileştirmeyi içselleştirmiş insanlar için dine daha büyük hizmet yapılmış olur. hoşgörülü olmayı öğreniriz hem.
dinsiz olduklarını belli etmişlermiş. dayayacaksın bunu diyene hristiyanlık derslerini zorla. istemeyiz derse "dinsizliğini kanıtlıyorsun" diyeceksin sonra izle adamdaki aptal bakışları.
demokratikleşme paketine acilen girmesi gereken istektir.

herkesin çocuğu türk mü, niye zorla andımız okunuyor diye soranların sesleri nasıl duyulduysa, herkesin çocuğu müslüman mı sorusu da cevap bulmalıdır.
bir bu eksikti denecek olan haberdir. müslüman bir ülke burası olmalıdır ve mani olunmalı.
demokratik hakkını kullanıyordur. moda bu ara biliyorsunuz. hanım kızlarımız üzerinden senelerce özgürlükleri elinden alınıyor örtülerine el atılıyor diyen adamların buna karşı çıkması muhafazakar demokratlarımızın özgürlük anlayışının kendiyle sınırlı olduğunu gösterir.

ayrıca ben çocuğuma dini bilgiyi evimde de verebilirim.
Din hocalarından kaynaklıdır Aleviliğı bilmenezlik ve uygun görmemezlikten kaynaklanır. Din öğretmenlerine ufakta olsa başka dinleride öğretin.
din dersinin yerinin okullar olmadığını anlayamayan yobazlar için ağır tahrik içeren istektir. alkışlanması gerekir.
alevilik bir dinse haklılar. eğer alevilik bir mezhepse haksızlar. sorduğunuz zaman biz müslamanız diyor Çoğu. önce bir karar verin müslümanmısınız değilmisiniz. karar verirseniz eğer her şey daha net anlaşılır. birde acaba bunu istemeyiz diyen kişiler tüm alevilerin sesimidir. yoksa bu başkalarının sesimidir.
istemiyoruz kardeşim. bu benim demokratik hakkımdır 4 saat matematik 6 saat din dersi görüyor çocuklar bu eğitim mi şimdi.
Kurt dili isteyen kurtlerle ayni konuma gelmis yorumdur. Onlar isteyince pkk siz isteyince ataturkcu laik cagdas cumhuriyet insani. Tarafsiz degilsiniz!
haklı olanlardır.

baktım da bazı alevi(kendi iddiası bu) arkadaşlar tasvip etmemiş eylemi. din dersinde tüm ilahi dinler anlatılıyormuş. amk az önce din dersi vardı ve ben islam dışında hiçbir noktaya denk gelmedim. öyle osurarak tespit yapılmaz amk. aç bi bak ilkokul din kültürü kitabına, öyle cümle kur. ya da o hain ağzını sonsuza dek kapat amk.