bugün

dilencilere acımayan, yufka yüreğinin önüne perde çekmiş , en asil duygunun insanıdır. 20 yasındaki bayanlar gelip para istiyorlar. tabi çalışmak zor geliyor.
her dilenciye para vermeyen insan olsa gerek.
eli ayağı olmayana tabiki veren insan olsa gerek.
dilencilerin ortalama bir memur maaşından daha fazla geliri olduğunu bilen insandır.
Konya'da üzerinden otuzbin YTL çıkan dilencinin "bu da para mı?" demesi üzerine hak verilesi insan türü.

http://www.gazetesok.com/haber.jsp?cid=23402

---

ayrıca başka başka dilenci kardeşlerimiz için:

http://www.haberler.com/s...kan-dilenci-polis-haberi/
yoksulluk sınırının çok altında gelirle geçinmeye çalışan, dilenciden daha yoksul insandır.
-insanlara artık güveni kalmayan insandır.
-cimri insandır.
-dilencinin kendinden daha zengin olduğuna inanan insandır.
-dilencilerin tipini beğenmeyen insandır.
-hiç bozuğu olmayan insandır.
-acıma duygusu olmayan insandır.
-dilenci tarafından keriz damgası yemek istemeyen insandır.
-sadaka nın ne olduğunu bilmeyen insandır. ki verilen sadakanın aslında senin değil de verilen kişiye ait olduğunu bilmeyen ve buna inanmak istemeyen insandır.
en karmaşık duyguların insanıdır.
Dilencilerin bizden daha zengin olduklarını bilen kişinin yaptığı eylemdir.
bir yerde doğru yapan insandır. hele ki çocuk dilencilere para vermek istismarın allahıdır ! ayrıca ciddi manada dilenmekten başka çaresi olmayan (vücutta uzuvlarının veya duyularının eksik olması gibi) kişiler haricinde verilmeside büyükleri beleşçiliğe alıştırır efenim !
benim de dahil olduğum insan tipidir. adamlar senden benden zengin bir de bunların her cuma cami önünde toplananları var insana cami çıkışında küfrettirirler.
dilencilerin emekli maaşından daha fazla para kazandığını bilen insandır. hepsinin toplatılması ve 1 ay hapse atılması gerektiğini düşünür. bakalım o zaman bi daha dilenebiliyolar mı?
En iyisini yapan insandır. Şahsen bende vermiyorum eğer bir insan gerçekten fakirse ortalığa çıkıp açım para verin diye bağırmaz çünkü o da insandır ve gururu vardır gider 3-5 limon alır ve satar kimseye muhtaç olmaz ama dilenciler bunu meslek haline getirmişler senden benden zengin olduğu halde.
bizden değildir.
minik bir hikaye anlatayım.
ayhan diye çingen çocuk var, ailesi ilgilenmiyor, sabah okuluna gidiyor oğleden itibaren başta dileniyordu 2 yıl sonra 11 yaşına geldi. artık dilenci değilim, abi bana para verme, para vermek istiyorsan ayakkabını boyayayım abi, ben dilenci olmak istemiyorum, ben para kazanmak istiyorum. triplerine girmeye başladı ve herkes tarafından sevilir bu çocuk.
benim gibi dilencilere kin gütmesi muhtemel kişi. sabahları işe giderken otobüs beklemek. otobüs durağında götüne ayak girmiş kedi gibi "miiiyaaaauuvvv" diye zırlayan dilenci. üstüne bu dilencinin kafasında baş örtüsü olması(din kullanması) daha çok zoruma gidiyor. beni asıl sinirlendiren ise çocuğu pasaklı ve pislik içinde elinden tutup sağa sola süründürmesidir.
Devlet nerde? Diye düşünen insandır.
Dilenciye asla para vermem, verecek isem ki veriyorum bazı dükkanlar da sadaka kutusu olarak adlandırılan kutunun içine bir miktar para atarım, camiler de yardım toplanır ise oraya veririm, ama dilenciye günahımı bile vermem.
Doğru yolda olan insandır, yanlış yoldaki insana yapılabilecek en iyi şeyi yapan insandır. Herkesin örnek alması gereken insandır.
doğru yapan insandır. bütün gün kapı kapı at gibi dolaşan birisinin bir işte çok rahat çalışabileceğini düşünüyorum. * *
dilenciler şerefsizdir haysiyetsizdir net.
dilenciye para vermek yeni dilencilerin ortaya çıkmasına yol açar...
dilenciye para vermek yanlıştır.
ama durumunuz iyiyse kendi çevrenizden tanıdığınız insanlara ,ihtiyacı olan öğrencilere verilebilir...
bu iş sosyal devletin görevlerindendir.
ve bu yardımı dilenciye verir gibi değil kanun içinde yapmalıdır.
bu konu insanların zayıf noktalarından birisidir.ve suistimal edilmektedir.
paylaşım iyidir yanlış olan dilenciye vermektir.o kişinin fakir olup olmadığı dahi mechuldür.
memlekette dilenci olmayacak sosyal gelir ve adalet düzeyinin hayalini kuran insandır.
herkes çalışabilmeli ve üreten herkes kazanabilmeli.
memlekette dilenci olmayacak sosyal gelir ve adalet düzeyinin hayalini kuran insandır.
herkes çalışabilmeli ve üreten herkes kazanabilmeli.
Dilencilere para verip gökdelen diktireceğime löseve bağış yapıyorum gerçek ihtiyaç sahiplerine gitsin.
o insan benim.

ben eşek gibi çalışıp para kazanacağım o oturduğu yerden para kazanacak. yok öyle. gitar çalan öğrencilere veriyorum parayı. gitsinler iki bira falan içsinler.