bugün

Halkım sırf istanbul türkçesiyle konuşmak için yazıldığı kurslardır. Saçmasaban tekerlemeler entel entel ağza kalem alma gibi şeyler vardır bu kurslarda.
Edit:Tam bir ekşici işi.
Edit2:şemsi paşa pasajında sesi büzüşesiceler gibi tekerlemeler.
bir tarlaya ekilen kemekemin (bazı versiyonlarda kemeken)peşine düşen biri erkek diğeri dişi iki kel kör kirpinin hikayesinin uzun uzun anlatıldığı; milletin çabasına kakırdaya kakırdaya gülerken kendi çabanıza da kikirdendiğinin fark edilmediği ve fakat bir o kadar faydalı yerlerdir...

Özellikle dizi oyuncularına öneririm. Mutlaka gitsinler...

Hatta bence Gülcan Arslan hemen gitsin...
bilkentte hafta başı 10 liraya verilen kurslardır.
Eskiden annemin zoruyla gittiğim kurstur şimdi dönüp bakınca iyiki göndermiş diyorum. Abartılı şekilde yavaş yavaş gazete okuma kısmı bayardı onun haricinde eğlenirdik.
güzel konuşmak için iyi bir ders gerekiyor mutlaka.
Ona gideceğine direksiyon kursuna git.
ağzı açık hayran hayran dinlenen insanların genelde önceden gittikleri kurstur. işlerine gelmeyenler ise çamur atmayı tercih ederler.
gelin ben size kurs vereyim
üstelik bedava .
beğenmezseniz üste para veririm .
geçen sene gittiğim kurs. tiksiyonum baya gelişti.
seneye gitmeyi planladığım kurs. acaba bu kursun amacında konuşma içindeki istenmeyen kelimeleri de tamamen yok etmek var mıdır ki?
Youtube da dersleri varsa oturduğum yerden alacağım kurs.
Şu An ekonomi, hukuk, enstrüman, şan dersi alabiliyorsam onu da alırım.
Büyük şehir belediyesi tarafından ücretsiz verilen kurstur. Hitabet, topluluk önünde konuşma, konuşurken nefes kontrolü bakımında faydalı olacağı düşüncesiyle önümüzdeki dönem gitmeyi planlıyorum.

(bkz: ismek)
Geçen sene gitmeye niyetlendigim sonra babamın güzel konuşuyorsun demesiyle vazgeçtigim kurstur. Başıma ne geldiyse babamı dinlediğim için geldi.
http://vocaroo.com/i/s0YQIjnHcvig

Bir pm yeterli...
en yakın halk eğitimi merkezinden kayıt için götürmem gereken evrakları öğrenip hemen başlayacağım kurs. kendini ifade edebilme sanatı bence çok değerli bir artı.
Hayatımda ilk kez gittiğim kurs. (Hatta ilk gittiğim kurs)

ilk haftası bugündü ve beklediğimden çok çok güzeldi pişman olmayacağıma eminim.

Nefes egzersizleri, tekerlemeler..

Edit: oha yeminle ben telli kız bildin mi djsjdjd ?
önümüzdeki hafta sonu ismek'te başlayacağım kurs. Çok zamandır gitmeyi düşünüp üşengeçlikten bir türlü başlayamamıştım. ismek'in bir çok kursuna gittim. Umarım 2 hafta gidip sıkılıp bırakmam. Kurs içeriğini gerçekten merak ediyorum. Yani doğru kelime telaffuzu, tekerleme söylemenin ötesinde başka ne gibi katkıları var acaba? Birazcık gerilince, heyecanlanınca sesim travesti gibi çıkıyor. Özellikle kalabalık bir ortamda konuşurken. Bunu düzeltir umuduyla gideceğim. Umarım faydası dokunur.
Kurs size diksiyon kazanma metodunu sunar ama Diksiyonu doğrudan kazandırmaz. Eski bir hocamın da dediği gibi "nasıl konuşmak istiyorsan öyle davranman da gerek."
Bu sene bir dönem diksiyon kursuna gittim bundan önce ilkokuldayken annemin gittiği kursta arada annemin yanına giderdim. Bazen çok okuyan insanların bile kulak tırmalayan telaffuzlarını duyuyorum fakat gerçekten ciddi manada okuyan insan kolay kolay telaffuzda zorluk çekmez. Ben küçükayasofya ismekte eğitim gördüm ve daha çok nasıl hitap etmeliyiz, mülakatlar, kişisel gelişim gibi başlıklar altında diksiyon dersi aldık. Diğer ismeklerde hocaları bilemem fakat küçükayasofya ismekteki hocamız aynı zamanda askeriyede ve üniversitelerde de ders veriyordu. Bu yönden de çok faydasını gördüm.