bugün

hem fakir hem de zeka seviyesi yerlerde gezenlerin içler acısı hali. sonra da bu ülke neden gelişmiyor şeklinde tartışmalar dönüyor. devlet üniversitesinden mezun olan kekolardan ne bekliyorsunuz ki yahu?
ironiden ziyade, odtü ve bilkent icin gecerli durum.
Fakirlikte çığır açmak. Utanmadan devletten 400 tl alırlar bunlar. Evet.
Özel universitede okuyacak kadar aptal olmaktan evladır.
bakis acini begendim şapşik.
pamukkale otobüs firmasının sahibinin evladı sınıf arkadaşım.başka da bir şey demiyorum.
(bkz: özel üniversitede okuyacak kadar aptal olmak)

bugunun şartlarında yani 5-10 soruyu doğru cevaplayabilince bile devlet üniversitesini kazanmak bu kadar kolay iken yinede kazanamayıp yüzlerce fakir cocugun aylarca hayatlarını idame ettirebileceği paraları özel üniversitelere(bana göre aptalların üniversitesi diye isimlendirilmesi gerek) veren babaların sığırdan farksız çocuklarının fındıktan küçük beyinlerindeki kıvrımı az korteksleriyle kurduğu tümce.

pardon editi: burslu kardeşlerimi tenzih ederim onlar bu sığırların babalarının parasıyla sağlanan imkanlardan faydalandıkları için onlara saygılıyım tepkim şanslı doğan gerizekasız ibnelere.
çoğumuzun yaşadığı durumdur kendisi.

evet, fakirim..
Ablama beni ozel de okut dedigim de otur calis baska istegin var mi demisti. Hakliydi.

Ayrica zekaniz 5-10 soru yapip anca ozel okula yetiyorsa tabi ona bise diyemeyiz. Insanin akli fakir olmasin cebi degil.

Edit: kendi zekasizliginiza para veriyorsunuz resmen. Neden bu kadar atarlandim hic bir fikrim yok.
fakirlik değil aptallık aslında. zaten konaklama yeme içme harç fotokopi kitap takılma vs. derken yılda 15 bin lirayı deviriyoruz. ver üstüne 5 bin lira daha kendi memleketinde oku demi. beynimi sikeyim.
Eğer koç universitesinde veya sabanci da okumuyorsan bu adamlar yine senden daha üstün baba parasi yiyen anahtarini cuzdanini masanin uzerine koyan nargileci batucan.
Rabbim başka dert vermesin.
Ya da zeki, çalışkan, vs.
çok şükür.
Allah göstermesin ya rabbim. MBA bile özelde yapcam malum.
fakir olsa da başarılı olmaktır. benim puanım özele yetmişti. 190 puan almıştım. bu sene mezun olduğum gibi işe girmeyi düşünüyorum.
Ne işi bez bebek nana ile metrobüsle gezmek mi abisi.
Hayatımda hiç özel okula, kursa gitmedim. Hep devlet okulunda okudum.
1 sınav hariç girdigim hicbir kurumun sınavıni kaybetmedim.
Ve hiç torpille makam sahibi olmadim.
Benim ailem fakirdi. istanbul üniversitesinde okudum ben.
devlet üniversitesinden mezun olmuş aday ilanlarını görünce bu düşünceden kaynaklı pişmanlık hissini yaşarsın. özel mezunlarına işi öğretmeyi bırak kavratamadığı için çoğu patron devlet mezunu istiyor. özelde de ya burslu istiyor ya da belli başlı okulları istiyorlar.