1. 1.
  Devlet Tahvilleri hisse senetlerine oranla daha uzun vadeli bir yatırım aracı olup sabit getirili bir yatırım enstrümanıdır. Buna göre, devlet tahviline yatırım yaparken, yatırımınızın vadesi ve bu vade sonucunda elde edeceğiniz getiri bellidir. Devlet tahvilleri, devlet güvencesi altında olduklarından riskleri çok düşüktür. Yukarda belirtilen sabit vade ve getiri, yatırım yapılan tahvilin itfa tarihine kadar beklendiğinde geçerlidir. Yatırım yapılan devlet tahvilleri, vadesinden önce ikinci el piyasada alınıp satılabilir. Faizlerin yükselmeye başladığı bir ortamda devlet tahvilini satmak zorunda kalan bir yatırımcı zarar ederken, yine aynı yatırımcı faizler düşmeye başladığı takdirde tahvilini satarak vadesinden önce kar edebilir
  ... cell-im
 2. 2.
  Devletin aldığı genellikle uzun vadeli borçlar karşılığında özel ve tüzel kişilere verdiği ve sahibinin devletten alacaklı olduğunu gösteren kıymetli kâğıt veya belge.
  ... vend avesta
 3. 3.
  özellikle bizim gibi 3. dünya ülkelerinde "sürdürülebilir borç dinamiği" için mutlaka ama mutlaka gerekli olan soygun aracı, kağıt.
  1 ... moro
 4. 4.
  dünya global kapitalizminin dünyanın anasına kaymada kullandığı en ibne icat .

  bütün dünya devletleri borçlanması kapitalizmin en büyük para kaynağıdır.
  ... klauss
 5. 5.
  maliye bakanlığı tarafından itibari kıymetleri eşit ve ibareleri aynı olmak üzere çıkartılan borç senetleridir. *
  1 ... mendoza