bugün

Hakaret ve fiili saldırı olmadığı sürece serbest olması gerekir ,kanunlarda da böyledir, her ne hikmetse günümüzde her protestocu yaka paça göz altına alınıyor .
protesto edip de gözaltına alınsa yine iyidir. bakanın ve ya milletvekillerinin ziyaret edeceği illerde eylem yapma ihtimali bulunan gençler gözaltına alınmaktadır.
söz konusu AKP iktidarındaki devlet büyükleriylse polis tarafından dayak atılıp, üzerine öğrenciyseniz okuldan atılmanıza, memursanız büyük cezai yaptırımlara (Allahtan memurluk kanunu sağlam yapılmış vakti zamanında yoksa memurluktan da atar bunlar) normal vatandaşsanız fişlenip devletle alakalı bir işiniz olduğunda yapılmamasına neden olacak protesto çeşididir.

işin daha da kötü yanı Polislerin zararsız bir protestoda bile AKP milisi tarzındaki kin ve nefret içeren müdahaleleridir. Hadi karşılıklı çatışmanın yaşandığı geniş çaplı korsan (neye göre kime göre) gösterilerde polis olayın harareti kimbilir belki bir arkadaşının kafasının yarılmasından vsden ötürü aşırı güç kullanabilir ama sen 3 tane genç bir yerde basit bir protesto yaparken Al bunları al bunları al al al al tarzında çocuklara girişip kolunu bacağını kırabilecek kadar sert davranabiliyorsan, ben orada duruma mazur görülebilir aşırı güç kullanımı değil, tamamen AKP Milisliği görürüm.

ne diyeliM Allah ne polisin ne de AKP gestaposunun eline düşürmesin.

not: bazı sivrizekalılar solcu la bu diyecek, solcu molcu değilim, bu ülkede protestoda dayak yemek solculara özgün değildir, Sen de rahatsız olduğun bir konuda protesto et Polis dayağı solcu sağcı, akpye oy vermiş vermemiş demeden atar. Nitekim ekmekleri elinden alınan Tekel işçileri bunun en somut kanıtıdır.
demokrasi ideasının sağlanması milletten halka yumuşak geçişin tek vasıtasıdır. unutulmaması gereken temel esas protesto etmenin yanında çözüm önerisi sunabilecek bireyler yaratılması gereğidir. (bkz: oku baban gibi eşek olma)
akp, ileri demokrasi diyor ama sakın ha. bak ben kendimi zan altında bırakarak diyorum ki; hiçbir şey akp ve sonrası gibi değil. adamı ergenekon, balyoz, şike ve ileride uyduracakları (sözde kanunlaştıracakları) vs ile içeri atarlar. faşizm mi? evet. ben bu millete ne diyem?