rte nin klasik olarak dava açıp "hukuka güveniyorum" demesiyle sonuçlanıcak olay.
rte'nin de cevaben "kımız mı içtin yine sen?" demesiyle devam edecek atışmayı fitilleyen
söylev.
(bkz: ne içtiysen aynısından istemiyorum)
(bkz: arife tarif gerekmez)
Bir akıl tutulması an'ı olarak tarihe geçecek söz. Birde ip atmıştı.
söyleyen şahıs sevilmese bile, tebrik edilmesi gereken bi durum hatta ağzına sağlık bile denilir.
yanlış söylemdir. terörist, politik düzeni kendi istekleri doğrultusunda silah zoruyla değiştirmek isteyen örgüt üyelerine verilen addır. tayyip erdoğan ise yasin el kadı'ya kefil olan, apo'ya sayın diyen bir insan olarak ancak "terör örgütü sempatizanı" olarak tanımlanabilir..
iki parti lideri arasındaki çatışmayı iyice kişiselleştiren sözdür; apo da eminim çok istiyordur bu tartışmaya katılmayı.
türkiye cumhuriyetı basbakanına soylenmıs dogal olarak ona oy veren ve destekleyen mılyonlarca ınsana yapılan hakarettir. iktidar olamamalarının ve olamayacaklarının başlıca sebebi işte budur. azından çıkanı kulaklarının duymamasıdır. yazıktır. apoyu astırmayan bir insanın söyleyeceği en son sözdür.
Siyasette oy toplamak için her şeyin mübah olduğunu gösterir söz dür.
(bkz: çok ayıp hemen özür dile)
sağduyudan kastın bulanık ortamdan nemalanmak olduğunu gösteren harekettir.

(bkz: al birini vur ötekine)
baykal ın bahceliye, artık birlik olma zamanı, rahat günlerde ayrışır kendi yolumuza gideriz, şimdi, mhp chp ve anap bir arada olmalı sözüne anlam katan, mhp lideri cümlesi.
kapidan girene kadar cengaver olup kapidan girdikten sonra eylemleriyle ben çorbama bakarim arkadas diyen, siyasi hayatı boyunca bir gaflette bulunan, meclise soktugu partisini icraatlari ile baraj altinda birakan, siyaseti birakiyorum diyip geri dönen devlet bahceli'nin pek ciddiye alinmayacak olan söz öbeğidir.

zamanında aklımı seveyim bu sözü ciddiye almamiştim ve uzun uzun entry girmemiştim bu basliğa. su ahvel vew seriatte iyi ki de girmemişim kararimin ne kadar isabetli oldugunu görüyorum.

bir de su var, pkk terörünün hortlamasi yahut hortlatilmasi ve akp'nin yapmiş oldugu yanlişlar neticesinde koalisyon hükümeti devrinde yalnişlariyla en hafif deyimle yönetme kabiliyetinde olmayan kişilerin dominant pozisyonlara neden gecirirler o da ayri mevzudur.

hadi kendime nasihat edeyim;

evladim mulayim, bu ülkede siyaset bile denilemeyecek olan cahil siyaseti yürürlükte sen doğru düzgün yolu bile olmayan kentte ne hakla havalimani yapilmasini istersin yahu. zeytin suyuna kuru ekmek, böyle gelmiş maalesef böyle gidecek...
apo'nun asılmasının önündeki engellerden biri olan devlet bahçeli'den duyulunca daha bi manidar olmuştur. rte de muhtemelen dava açacaktır. *
insana siyasetin ne kadar yuvarlak olduğunu düşündüren laftır.

bu bir tek bahçeli için değil zaman gelir baykal yumuşar zaman gelir rte alttan alır biri diğerinin yaptığı ya da yapamadığı ile ötekini vurur kendi yerine getirmediği vaatleri unuturcasına...

böyle sürer gider bu iş.
http://www.turkatak.gen.t...&id=3548&Itemid=2
sayın devlet beyin iyice şaşırmış olduğunun bir delilidir. kendisini sokak ağzıyla; ''yahu kardeşim, sen de bi gün çok seviyon, ertesi gün ip atıyon, önce sayın abdullah gül'ü çankaya'ya çıkarıyon sonra onun sayın abisine törürüst diyon, ne iş?'' denebilecek duruma sokmasıdır.
bence bu bir dengesizliktir, eğer ağzından çıkanı kulağı duyuyor ve sayın rte'nin terörist olduğuna inanıyor ise (ki bundan dolayı mahkemeye verilecektir muhakkak), sayın rte'nin en yakını, yani kardeşim dediği dava arkadaşının da sayın cumhurbaşkanı olmasına karşı çıkmalıydı. tabi bu dengesizlik örnekleri çoğaltılabilir.