bugün

ekşi sözlük'teki yeni saçmalıklardan biri. uzun entrylerde ortaya çıkıyor. okumaya niyetim olsa bile ona basmak zor geliyor. burada da uygulanmazsa tam süper olacak.
ekşi'deki gereksiz bir uygulama. sözlük bu temelini oluşturan şeyler yazmak ve okumak zaten.
Ekşi sözlüğün yeni temasıyla
birlikte gelen saçmalık.
Sözlüğün içine ettiler resmen.
Bu sözlükte öyle bir şeye gerek yok.
Neden !
O ilim ufkuna ulaşamamışız...
ekside var olan bizde de olması gereken buton.
olmasina gerek olmayan buton.
neden bu kadar gereksiz görüldüğünü ve bu kadar şiddetle karşı çıkıldığını anlayamadığımız uygulama.
özellikle mobilde büyük fayda sağlıyor.
insanlar (özellikle de Türk insanı) yeniliklerden korkuyorlar. yeni olan her şeyi kotu yaftaliyorlar.
Olması gereken buton, sayfanın sonundaki entry ı okumak için bildiğin savaş veriyorsun.
zenginler istemeyebilirler ama biz interneti kotali olan ve mobilden girmek zorunda olanlar için olması gereken buton.
çok gıcık olduğum uygulamadır.

olması gereken button ve sayfa sonunda ki entry için savaş veren yazar arkadaş. bak o soktuğumun klavyesinde page down tuşu var istersen arada bi kullan.
ekside bu butona karşı yazılan entrylerin çoğunu okudum.

geneli şöyle diyorlar "ben 10 yıldır sozlukteyim.."
"ben 8 yıl önce ekşi sözlükle tanıştım."
"üniversite çağlarimda açıldı sözlük..." çoğu çok eski ekşi kullanıcısı anliycagniz. orta yaşlılar genelde. gençler yenilik istiyor.
Başta yadırganan ama siteyi çok daha derli-toplu ve kullanışlı hale getiren uygulama.
gördüğüm kadarıyla buraya da gelmiş. oy butonları da kamufle olmuş.
Hadi ekşiye gerekliydi. Kimileri var roman yazıyordu. Başlığa tıkladığına pişman oluyordun. Önceleri safya başına 10 entry ile çözmeye calissalar da bu yetersiz geldi ve ekşiye böyle bi özellik geldi.

Lan uludag da ne olacak ki. Adam iki kelime ile tanim yaptığını sanıyor. Gün içinde uzun entry e denk gelme ihtimalin en fazla 5. O da hiç girilmeyen başlıklarda.

Bir de bu özelliğin her mecrada gördüğüm hatası da şudur. Devamını okuyayım butonuna basınca ortaya 3 harf çıkıyor ya. O kadar uzun devamını okuyayım yazısı ve butonu yerine bize o 3 harfi gosterseydin ya.
Bir sayfada Tek entry görüntüleme durumunda entry nin yarım kalmasıyla birlikte ortaya çıkmayan buton.