bugün

biraz beceri ve kurnazlık gerektirir. öğretmenin hassasiyeti de önemli bir faktördür sonuca ulaşmak için. en ideal yöntem, sınıfın en şişko öğrencisinin arkasına geçmektir.
gözlerimizi kapatıp, göz kapaklarımızın üzerine göz bebeği renginde noktalar çizerek.

not: evet tom ve jerry i fazla izledim.
(bkz: derste uyumak)
teknik bilginin gerekli olmadığı bir durumdur.
teknik bilgilere fazlasıyla ihtiyaç duyulan bir yaşamsal faliyettir.

şöyle ki;

yakalanırsın sınıf ortasında mal olursun, yakalanmazsın sınıf ortasında mal olursun.*
teknik ise bunların tamamını önler niteliktedir;

bir uc kutusu avucuna alırsın, daha sonra elin yere bakacak şekilde dayarsın sıraya, başını kolunun en yastıkımsı yerine oturttuktan sonra geliversin uyku.

neden uc kutusu diceksiniz, eğer uyuma aşamasına geçerseniz eliniz gevşer ve o uc kutusu elinizden düşer, çıkardığı zararsız gürültüyle uyanırsınız. hiç bişey olmamış gibi devam.

(bkz: test edildi onaylandı)
(bkz: anne ben işsizim)
hocanın ilgisini çekecek bi muhabbet açtıktan sonra topu arkadaşlara atmak ve inzivaya çekilmek.
defter veya kitap yaprağını yüze kapatmak.
vur kafayı, uyu.
derste uyuyacak kişinin yanında ceket veya mont türü bir şey götürmesi tavsiye olunur. zira sıralar çok sert.
benim için teknik gerekmez uykum gelsin yeter...hocada alışmış zaten ''horlama yeter ''diyor.
kalorifer yanına sağ yada sol kol itinaca konur. kafa o kolun üzerine sağlamca yerleştirilir. ve afiye olsun.
uyku gelince kendisi yolunu buluyor. oturarak uyuyan kişileri gördüğüm için, oturarakda uyabilirsiniz. kafa biraz sallanıyor, koyup sıranın üstüne uyumanız boyunuzun ağrımasına engel olacaktır.
görsel
yataktan çıkmayıp okula ve dolayısıyla derse girmemek, ders vakti yorganı kafaya kadar çekip kendi osuruğunda boğula boğula, horuldayarak uyumak.