bugün

fethullah gülen'e küfretmek.
ne kadar anlamsız olsada, boş durmadım diyorum.
kumbaradaki paraları önce sayıp, sonra boy sırasına göre yanyana dizmek ve onları uzun uzun incelemek.
amuda kalkmak.
bunu yazmak.
vucut esneten sacma sapan hareketlerde bulunmak , tırnaklarla ugrasmak daha once dusunulmeyen seyler dusunmek ya da ertelenmiş seyleri yapmak.kitapları listelemek bilgisayarın belleginde yer acmak gibi.*
haftaya pazartesi başlıcam denilip 3 ay hep o pazartesiyi beklemek , her pazartesi hayır bu hafta değil öbür hafta demek.
yarım saatte bir mutfağa gidip buzdolabını açtıktan sonra boş boş bakıp geri dönmek.
kız arkadaşın uzuvlarını düşünmek. *
birden bire heyecanla (bkz: çekirdek çitlemek) . paket bitene kadar uğraşmak . paket genelde 1 kiloluktur , ortalama günün 3 saati boşa harcanmış olur , oh bugünü de yırttık .
kalemin ucunun o an bitmesi . bu ilahi bir sinyal olsa gerek , evet evet ders çalışmamalıyım heran başıma birsey gelebilir .
çalışılan defterde boş bir sayfa açılarak, tutulan takımın kadrosunu sistemine göre yazmak ve kadronun üzerinde düşünmek...
şofbeni bozup yapmaya çalıştıktan sonra elektirikliği ocağın bozulduğunu görüp yerine tüp almaya çalışmak, tüpü ocağa bağladıktan sonra ocağın doğalgaz ocağı olduğunu öğrenip tüp memesi bulmaya çalışmak, bunların akabinde evde bir eksiklik var dürtüleriyle internete başvurup ders çalışmama sebeplerini arttırmak..şunun gibidir;

pişmanlık
-------.
------.
-----.
----.
---.
--.
-.
................otuzbir
kalemi yere atıp ayağıyla geri almaya çalışmak.
digiturk'te kanal kurulumu yapmak. bu bitince çalışıcam diyip, kurduğun kanalları tek tek dolaşmak.
devamlı diğer bir saate ertelemek. mesela;
-hımmm saat 17:47 en iyisi ben 18:00 de başlayım...
bu böyle gece boyu devam eder. zaten en sonda ertesi güne sizi pişmanlıklarla uyandıracak derin uykuya yenik düşülür.
mevzuatı, ders notlarını ve kitabı alıp masada üst üste dizmek, tam olarak düzgün dizildiğinden emin olmak, yüzey alanlarının büyüklüğüne göre yeniden dizmek şeklinde ortaya çıkabilen hareketlerdir. saçma sapandır, komiktir.

beni bu saçma sapan hareketleri yapmaya iten yök'e, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nu hazırlayan Prof. Ernst E. Hirsch'e , kıyıya paralel olarak uzanıp sıcak havanın iç kesimlere ulaşmasını engelleyen toros dağları'na teşekkürü bir borç telakki ederim.*
tez konusu olabilir... o derece çoktur yani...
uyumak uyumak uyumak.
kahve sigara ile kendini oyalamak,ve sürekli telefona bakmak.
- arkadaşa -napiyon lan allahsız- diye mesaj çekmek,

- ellerimde renksiz renksiz duruyor, bi oje süriyim sonra çalışırım diyip ojeyi 1 saatte sürmek * *,

- ojenin kurumasını 2.5 saat beklemek,

- bu oda ne kadar dagınık diyerekten odayı bal dök yala kıvamına getirmek,

- acıktım ya diyerekten mutfaga dalıp yemek yemek,

- banyo yapmak,

- sözlüğe bakıyım bi 5 dakka diye sözlüğe girip 3 saat çıkmamak,

- -abboo geç olmuş yatıyım artık yarın erken kalkar çalışırım- diyip uyumak.
aylardir yikanmamis ve bir karis kir tutmus bardaga bakip cko kirliymis lan bu demek ve yikamaya kalkismak. ancak bulasik deterjaninin bittigini gorunce bir kosu gidip realden alayim demek. tabi reale de tek basina gidilmez arkadaslara haber verip hadi reale gidelim diye davet etmek. sonra topluca reale gidip gerekli gereksiz ne varsa almak dunya kadar zamani pic etmek.
(bkz: geronimo bunlara gotuyle gulmek)
küsüratlı zaman dilimlerinde * kendimize ders çalışma saati belirlemek. * *
elimi kanattım az önce. hala önümde aynı fotokopi var saatlerdir. mutfağa gittim bakdım dolu biraz. bulasıkalrı yıkadım bende. sonra dedim yıkamışken 'bi çay koyim' . sonra çayımı yudumlarken kendimi entry girerken buldum.
oda da kendi kendine lady gaga figürleri sergilemek, boşboş tavana bakıp johnny deep ile evlendiğini hayal etmek, mandalinayı soyup başparmağa takma suretiyle nasreddin hoca fıkraları anlatmak.
temiz, derli toplu olmayan insanın odasını temizlemesi, dağınık ne varsa toplaması, oda yetmez gibi dönüp annesine bile yardım etmesi gibi vuku bulacak hareketlerdir.