bugün

ertesi gün 11:00 da ki sınav için erkenden uyuyup sabahın 04:00 ında uyanıp yapılacak her harekettir. asıl anlamsız olan ne diye uyanırsın o saatte. bir göz uykuda bir göz oyunda. o halde;
sabah erken uyanmak
oyun oynamak
ninni misali şarkılar dinlemek
sırf vicdanı rahatlamak için uyuyamamak
ve henüz diğer notlar açıklanmamışken sınava girmesem ortalamanın durumu ne olur diye hesaplamak.
tırnaklarla hiç olmadığı kadar çok ilgilenmek.
aylardır dağınık kalan elbise dolabını ve kitaplığı boşaltıp temizlemek, en yakın arkadaşı arayıp bir saate yakın geyik yapmak, saçlardaki kırıkları almak, tırnakları törpüleyip oje sürmek, puding yapıp tencerede sıcak sıcak kaşıklamak, ardından yorulup erkenden uyumak.
evdekilere "ben yatacağım , siz yatarken beni kaldırın" demek...
sınavda çok pis elinizde patlayan hareketler silsilesidir.
sözlükte takılmak.
(bkz: şınav çekmek)

evet. ben bugün bunu yaptım. hemde dersin tam ortasında, durup dururken yapmaya başladım. *
skype'ta karşılıklı kamera açıp, ders çalışmaya çalışmak.
ve devamında tavla oynamaya başlamak.
bir hafta sonra bırakıp gideceğin odanın buzdolabını bütün parçalarını söküp takmak suretiyle temizlemeye çalışmak.
yazlıkta hangi kıyafet ve ayakkabıları bıraktığını hatırlamaya çalışmak, arayıp anneye sormak.
yarından itibaren çalışmaya başlasan, günde kaç saat çalışman gerektiğine dair anlamsız hesaplamalar yapmak.
evin içinde uçan sineğe 5-6 dakika boyunca yumruk atmaya çalışmak ve sonra da, of ne yoruldum be diyerek 35-40 dakika uzanmak.
yani günlerdir toplamadağın odanı toplayasın gelmiştir. Yada bi anda annene yardım etmek istemişsindir. Babanla sohbet etmeyi özlediğini farketmişsindir.
olamaz mı ?
olabilir.
aşkı memnunun final bölümünü izlemek. yaptım bunu.
günlerdir kapağını açmadığının romanını okuyasın hatta bir günde bitiresin, hiç temizlemediğin odanı temizleyesin, aylardır arayıp sormadığın arkadaşını arayasın, akmadığın partilere akasın, internetin başında saatlerce boş boş oturasın, sanki günün yarısını uyuyarak geçirmemiş gibi sürekli uzanasın, sanki taş atmışsında kolun yorulmuş gibi sürekli şikayet edip söylenesin gelir.
karnı yarık yapmaya çalışmak.
balkondan sarkıp gelen geçene tükürmek. yaptığından öküz gibi zevk almak. hayvan gibi gülmek.
ev taşımak, dondurma yemek, her renkten ojeyi denemek, temizlik yapmak, notları düzenlemek, balkonda oturmak, saçlarını şekilden şekile sokmak, tavana anlamsız bir şekilde saatlerce bakmak, kahve içip ardından fal baktırmak, yemek yapmaya çalışmak...
kağıda birşeyler çizmek veya yazmak.
farklı ton ve desibellerde osurarak hayvanca gülmek. (bkz: sonunda bu da oldu)
haxball'un gözüne vurmak. saatlerce..
bir tutam ders çalışma isteği ve ders kitabı açma el kitabı.
gerinmek, sırtım ağrıdı modunda bi' kaç rahatsız hareket etmek.
bilgisayardan çalışıcam diyerek laptopu masanın üstüne koymak daha sonra masada kitabını koycak yer kalmayınca bilgisayar oynamak.
sürekli film izleme isteği duymak. halbuki ders çalışmak zorunda olmayınca film de izleyesi gelmiyor insanın.
- cin gibi olduğu halde bi anda uykunun bastırmasıyla; halıda bile uyuyabilme kapasitesine sahip olmak. *
- hiç sevilmeyen, normal zamanda yüzüne bile bakılmayacak dizilerin bi anda yalan rüzgarı kıvamı alması. ve bunun sonucunda saatlerce televizyona kitlenmek.
- bi anda anneye yardım etme isteğinin gelmesi.
- farkında olmadan, bulunulan odayı temizlemeye başlamak. *
Uludağ Sözlük'teki gerekli gereksiz her bir entry'i okumak, olan olmayan faydalarını bulmaya çalışmak.