bugün

-mutluluk,huzur ve rahatlık veren bir olay.
bunların da işe yarayacağı yerler varmış diyerek kah hüzünlenmek kah özlem duymak... *
bir de ders notlarının arka boş sayfalarını karalama kağıdı olarak kullanma modu vardır ki kişi iç dünyasında bir nevi o dersten intikam almaktadır.
bütünlemeye kalcağını düşünen öğrencilerin en azından bütünleme sonuna kadar gerçekleştiremeyeceği eylem.
ders notlarının işe yaraması durumu...
notlar işe yaramayacaksa yakın gitsindir. ama cillop gibi notlara yazıktır, günahtır.
(bkz: gecilen derslerin notlarini bagislamak)
bütün derslerden geçildikten sonra yapılmasında hiç bir sakınca bulunmayan eylem.
eğer edebiyat mezunuysanız roma'yı tekrar tutuşturabilecek kadar ders notunuz vardır.
finaller bittikten sonra severek yapılabilecek eylemdir.türevini össden çıktığımda kitapları ve testleri yırtarak yapmıştım.zevk verir,insanın üstündeki yükü alır
uzatmalar akabinde okulun bittiğini gösteren olaydır. *
karlarla kaplı dağlarda kalan askerlerin tüfeklerin tahta kısımlarını yakmalarıyla paralellik gösteren bir davranış biçimidir. *
sobalı evde kalanların sobayı tutuşturmak için kullandıkları metod. muhtemelen bu ilkokul zamanlarında geçmiş yılların defterlerini yakan anne kişisinden öğrenilmiş ve onu yad ederek tekrarlanan bir eylemdir. bu kişiler biraz daha yaşlandığında yoğurt kaplarını da biriktirir efenim. *
değil notları, bazı derslerin kitaplarını bile yakacak olarak kullanmak isteyebilir kimi öğrenciler.
roma hukukunu geçersem ders kitaplarımı kızkulesi karşısında yakmaya ahdetmiştim ben mesela..
yedinci senemde verdikten sonra bu dersi, kaşarlığın verdiği ağırlıkla belki de yapamadım..
hala içimde uktedir.
(bkz: sözlük formatından bihaber birinci nesil yazar)
sınav sonrası sobalı evde oturan öğrenci davranışıdır.
(bkz: üniversite diplomasını yakacak olarak kullanmak)
lan kartonumsu, bir de büyük olunca ve bir boka da yaramayınca yakası geliyor insanın.
umut kırtasiye geri dönüşüm çalışmalarına başlamadığı sürece tüm uu iibf nin toplu olarak gerçekleştirmesi gereken eylem.