bugün

ders kaynatmayi marifet sanan looser liseli gencin aksine çevresinden soyutlanıp hocaya kilitlenen, masturbasyon yapar gibi ders dinleyen inek gençtir. okulda bütün gün ders dinlemek ve ders çalışmaktan başka bir şey yapmaz, sınavlara günlerce gecelerce çalışır, "0 bekliyorum böhüüü" diye ağlayıp sınavdan 100 alır. 99 aldığında ise utanmadan ağlar. boğazlanasıdır. ama yine de satrançta iyi, mayın tarlasında orta seviyededir.
buyuk ihtimalle universiteye girecek, basarili bir okul hayatindan sonra guzel bir kariyer yapacak ve bazilari gibi sokaklarda bos bos gezmeyecek, tebrik edilesi genctir. ders almaktan zevk alabilir ayrica. zevkler ve renkler tartisilmaz. ama nedense ders calisan ve iyi not almak icin cabalayan ogrenci her zaman elestirilir ve alay konusu olur. kiskanclik mi kompleks mi? bilemiyorum...
hele bir de hoca nedersa yazan tipler vardır ki tam dayaklıktırlardır.
Aklı başına lisedeyken gelmiş, sonradan pişman olmak istemeyen bilinçli gençtir. Bilir ki eğer şimdi inek olmazsam ileride ne olacağım meçhul.
*
bunlar genelde bbir işe yaramayan takımından adamlar olur olayın sonunda. sadece ders çalişmaya yarayan kafalari ilerleyen zamanda zamana ayak uyduramadan tedavülden kalkan paralar gibi bir şeye yaramaz olur. ama inatla 78 in karesini kafadan hesaplayabilmektedirler. bunlarin ilerde tek işe yarayan kısımlarıda aslinda budur . bunları çok sıkıştığınızda bakkal hesap makinasi olarak kullanabilirsiniz. unutmadan bu okul birincisi hötötröflerin %75 i bir okul kazanamamaktadir. bu vesileyle okul birincisi kontejanınıda mundar etmektedirler.
hayat'ın ilerleyen dönemlerinde kimin inek olup kimin olmayacağının bilincinde olan liselidir.
üniversitede çan eğirisini tavan yapan insandır.
yılanın başını küçükken ezmeli misali daha o yıllarda bu girişimci gençlerin önünü kesmek farzdır.
ders dinlememeyi marifet sanan öküz olacak gençten daha doğru yolda olan gençtir. biraz antipatiktir belki ama ilerisini düşünmektedir heralde, sanırsam, kesinlikle.
aynı zamanda öss'ye hazırlanıyorsa günde 400 sorudan aşağı çözmeyen öğrencidir.
ders derste dinlenir felsefesini benimsemiş gençtir.
sadece derslerle adam oluncağını sanan aslında zeki olmayan sadece hayatı dersten ibaret sanan insan modeli.
ayakta alkislanmasi gereken genctir. arkadaslari ismail yk dinlerken, kiz kaldirma maceralari pesindeyken, ders dinlememeyi marifet sayarken, o varsin, ilerde ne yapacaklarina dair hic bir fikri olmayan, aslinda inegin ta kendisi onlar olan sinif arkadaslari tarafindan inek damgasi yesin.
büyük bir ihtimalle mühendis olacak olan öğrencidir.

(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
(bkz: baştan yönlendirme)
dersi dinlemek için en uygun pozisyonu önlerde arayan ve hoca ne derse desin onun onaymatör ü olan öğrencidir. hocanın her sözüne kafa sallar, cümlesini tamamlar falan...
bunlarin bir de derslerde caliskanlik abidesi olup; tenefuslerde ise kici basi durmayan modelleri vardir ki agzi burnu kirilasidir.

bir de yeri geldiginde ders dinlemeleriyle oyle bir ovunurler ki sanirsiniz yeni bir tales doguyor.
dersi derste öğrenip sınav zamanı rahat olan insan örneğidir. insanlar tutuşmuşken kendisi müziğini dinler, kitabını okur, nasılsa herşeyi biliyordur...
gençliğini düzgün yaşayamayan anguttur. otistik gibi gezer bunlar ortada. gelecekte iyi bir işleri olabilir ama sosyal hayatları pek düzgün olmaz bunların. uzak durulası öğrencidir.
dersi derste dinleyip sınavlara calısmadan gelenleri mevcuttur. gıpta ile bakılır bunlara.
üniversitede hayatının en güzel ve eglenceli günlerini yaşıyacağı garantidir.
akabinde olacaklar şöyle gelişir: inekler büyür mutasyon geçirip zengin erkek , kadınlara dönüşürler.. iyi iş iyi eşe sahip olurlar.
edit büdüt hatta düdüt: ben hiç inek olamadım.
ders dinlemek ile ders dinlemeyi marifet saymanin ayrimina varamamis kisidir. kendimizden ornek vermek gerekirse, ben de ders dinlerdim lisedeyken, ama bunu marifet falan saymazdim sahsen. onemli yerleri not alirdim ama.
cok yanlış bir iş değildir yaptığı nihayetinde bulunduğu mekan okuldur. ancak bu insanların birçoğunun da okulumu aman aksatmayayım derken hayatı kaçırdıkları da bir gerçektir. nihayetinde dersi derste anlayıp çok fazla ineklemeye gerek duymamak, okul dışında da muhabbetini yapmak ideal olanıdır. önemli olan sistematik gerizekalı olmamak, ezbercilikten uzak durmaktır.
inek midir bilinmez ama sözü söyleyen ile üniversitede karşılaşılması pek mümkün değildir.

- ee kardeş hep bizden bahsettik birazda se anlat. okuyomusun ? napıyosun ?
+ yok be olum ne okuması lisede ders mi dinledikki üniversiteye gidelim.
- ßelli abi ßelli
- şu boşları alda biz kalkalım ders var.
hakkında bu kadar entry girilince öküz olup arka sıralarda isim-hayvan-şehir oynayanların grubuna iltihak ettiğini sandığım genç.