bugün

sırasına oturduğu öğrenciye nasıl bir mutluluk yaşattığının farkında mıdır, bilemiyorum. ayakta gezeleyerek ders anlatır, usul usul herhangi bir öğrencisinin sırasına yönelir, götünün tek lobunu yavaşça sıranın üzerine koyar, tek ayağını da öğrencisinin hemen yanına konuşlandırıverir. o esnada o sırada oturan öğrenciler birbirlerine bakarak kikirderler, sevindirik olurlar. boru mu lan, ne kadar sıcak, ne kadar samimi bir manzara. güzel öğretmendir bu öğretmen.
sizlerle arkadaşım ayağına yatan öğretmendir.
cinsiyetine göre ve sırasına oturduğu öğrencinin cinsiyetine göre değerlendirilecek öğretmendir.
platonik öğrenciler bol bol istifade etmektedir bu durumdan.
Öğrenciyle arasında bag kurmak isteyen ama özellikle liselerde maytap konusu olan öğretmen modeli.
mesajlaşmayı, konuşmayı engelleyen öğretmendir. öğrenciler arasında pek sevilmez.
öğrenciye yaranamayan öğretmen modellerinden sadece bir türdür.
sırayı geçtim, kitabımın üstüne oturmuşluğu da olan öğretmendir. kadın bildiğin kitabıma oturdu lan, kalktığında sıcacık olmuştu kitabım.
sağ gösterip sol vuran öğretmen şeklidir herşey beklenir kendisinden.
sınav esnasındaysa başını kaldırıp öğretmeni görememek bir an panik yaratır. acaba öğretmen nerde beni görüyomu diye bakarken öğretmenle gözgöze gelinir.
küçük bir çocukken bundan gurur duyardık.
korkutan durumdur.küçükken yanına bir dev oturmuş gibi hissedersin.
Tam bir öğrencinin yanına oturmaya yönelirken öğrencilerin "Ne olur buraya oturun, ne olur buraya oturun!" çığlıkları arasında kalan hatta yanında arkadaşı olanların yanlarındakini itip " Benim yanım boş hem..." demelerine maruz kalan öğretmendir.
bu başlığı okuduktan sonra daha sık yapmaya başladım. harbiden sevindirik oluyor çocuklar. defterlere aferin, süpersin, çok güzel yazıyorsun sonra uzaktan izliyorsun. çocuk sevindirdim diyorsun.
rahat görünmeye çalışan öğretmen tipidir.
Heyecana sebep olur.Arkana sessizce dokunduysa bir uyarı vermek istiyordur.Bir anda adrenalin salgılanır insanda.
"6 yıl okudum ben, görücem o götü" esprisinin öğretmen versiyonudur, öğretmen açısından otorite, öğrenci açısından öz güven eksikliğine yol açar. muhabbet edilirse ayrı.
eğer o sıradaki öğrenciler uyarılara rağmen konuşup dersin düzenini bozuyorsa, öğretmen uyarı anlamında o öğrencinin yanına oturabilir.
Ders yeni başladıysa ve öğretmen teneffüste sigara ya da çay içtiyse bu sigara ya da çay kokusu öğretmenin sırasına oturduğu öğrenciler tarafından rahatlıkla algılanır.
ilkokul öğrencilerinin hoşlandıkları durumdur.
sınıfa hareket getirmek çabasında olan öğretmendir.
bugün sıranıza oturdum, yarın tepenize çökerim mesajı veren öğretmendir.
lisede bir edebiyat hocam vardı. Adamın sadece bacakları 2 metreydi bir de gelir bizim sıralarımızın üstüne oturup o leylek bacaklarını açardı. Belki yakın olmaya çalışıyordu ama biz bu durumdan rahatsızdık tabi. Kıssadan hisse çok büyük bir öğretmenseniz bunu yapmayın.
Öğretmenin oturduğu sıranın arkasındaki ögrencinin ögretmenin arkasından hareketler yapmaya zorunlu hissettiği durumdur.
sınav anında yapıyorsa ve sürekli kağıdını röntgenliyor ise strese girilen durumdur.